Prisma/Delta - tylne sprężyny

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Prisma/Delta - tylne sprężyny

Post autor: romlen » 04 lip 2009, 23:24

Witam.

Czy ktoś z szanownych kolegów/koleżanek może uszczęśliwić mnie informacją o wymiarach sprężyn na tył? Bo na zakup oryginałów nie ma co liczyć (znając moje doświadczenia z przeszłości). Potrzebuję znać:

- wysokość sprężyny
- średnicę drutu
- średnicę zewnętrzną sprężyny oraz średnice przy końcach
- ilość zwojów

lub najlepiej z jakiego auta są zbliżone wymiarami i bez problemu można je zamontować.

Jeśli ktoś z Was ma takie, nawet używane z których można zdjąć wymiar lub wziąć na dopasowanie - bardzo chętnie odkupię. Planuję robić remont tylnego zawieszenia, mam już amortyzatory, blachy i inne odboje. Nie chcę zostawić na wiele dni auta na podnośniku a w tym czasie zając się poszukiwaniem mając na wzór zdemontowane sprężyny nowych zamienników.

Gdzieś w necie można znaleźć sprężyny sportowe ale cena kosmos. Jak widać na obrazku, one mają różne średnice u góry i u dołu!

Obrazek
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Awatar użytkownika
boruch
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1743
Rejestracja: 03 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Odp: Prisma/Delta - tylne sprężyny

Post autor: boruch » 07 lip 2009, 13:47

Jakoś w przyszłym tyg mogę zdemontować ze swojej,jak co przypomnij mi to Ci mogę podać wszystkie wymiary,podesłać czy co tam jeszcze by dusza Twoja zapragnęła ;)

Ps.A ja nadal poszukuje macpersonów na przód do swojej :roll:
Dwie miłości,jedna pasja - to Kotuś,Marysia i Lancia,rzecz jasna ;)

Fiat 126p przebieg 7tys 89r.
2x Alfa 164 3.0v6 24v/12v 93r./95r.
Alfa 166 3.0v6 24v 99r.
Alfa 159 SW 1.9JTDm 16v 07r.
Wszystkie części do Lybry SW/Berlina 1.6,1.9,2.0,2.4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”