Prisma - komputer pokładowy

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Prisma - komputer pokładowy

Post autor: romlen » 06 kwie 2007, 21:39

Witajcie.

Dziś pytanie z gatunku SF. Nie liczę że ktoś mi pomoże ale kto wie? :)

W moim samochodzie jest jak wiadomo centralka sterująca pracą wtrysku. Posiada szereg czujników itp, wtrysk jednopunktowy SPI. Na nadchodzącym zlocie majowym jak się uda to podepniemy moje auto do kompa Damiana z LT - może będzie to awykonalne z powou braku danych w systemie ale kto wie? Ale nie o tym chciałem pisać... Centralka sterująca (nazwijmy ją komputerem) ma obok gniazda do diagnostyki dodatkowe gniazdo które nazwane jest "do podłączenia do trip computer - opcja).

Pytanie brzmi: czy podłączenie to jedyna karkołomna rzecz? Czy kolejną będzie jego dostanie? Oto jak wygląda:

http://www.guamansa.net/wtrujillo/Repue ... 0bordo.jpg[/img]

A oto jak wygląda kokpit w moim autku:

http://ostrog.net/~romlen/komp.jpg[/img]

Jak widać zastąpienie to minuta roboty. Ale czy na pewno?

Tak jak mówię - nie liczę że ktoś będzie wiedział jak ten temat ruszyć. Samo dostanie takiego komputera (trip computer) na kokpit to chyba zadanie karkołomne. A może się mylę?
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Prisma - komputer pokładowy

Post autor: Kubek » 06 kwie 2007, 21:48

Wydaje mi sie ze jak masz wtyczek itp, to zaden problem z podlaczeniem tego, wystarczy przeciagnac kabel z kokpitu i podiac, czy zalezy gdzie ta wtyczka jest, to tak jak mi torell pisal ze np. w jego dedrze sa wszystkie wtyki i kabelki itp do wycieraczek i spryskiwaczy na reflektory, ale tego nie ma, wiec to jest opcja ale wtyki sa, wiec to kwestia tlyko podpiecia, tego a z dostaniem to podejrzewam bedzie ogromny problem, to jest tkai bajer jak w Dederce z deska digital, ktora tez ma komputer pokladowy, i tutez taki bajer najwidoczniej mozna podpiac, tlyko w bardziej analogowej wersji ;D
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Prisma - komputer pokładowy

Post autor: romlen » 06 kwie 2007, 22:24

Kupię! Oferty z ceną... wiadomo :) : yesyes :
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Prisma - komputer pokładowy

Post autor: Kubek » 21 kwie 2007, 23:28

Okazuje sie ze w Lanci Dedra tez bylo cos takiego i to z deska analogowa, nie widzialem nigdy takiej Dedry jeszcze:

http://images20.fotosik.pl/252/f8828a8531976434.jpg[/img]
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”