Kappa - instalacja czujnika cofania

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Savi » 15 maja 2006, 21:10

Jeśli chodzi o polerkę to tylko umyty samochód szamponem z woskiem naprawdę skutek jest zupełnie inny niż zwykły szampon. Polecam szampon z woskiem.
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Luckyy » 15 maja 2006, 21:17

"savi" pisze:tak jest przyklejony na dwustroną taśmę samoprzylepną. Zawsze można go umieścić w innym miejscu.

ale to miejsce jest dość ciekwawe, mi się podoba !!
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Anonymous

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Anonymous » 17 mar 2007, 12:40

W mojej Kappie wyświetlacz umieszczono pod sufitem ale z tyłu więc ogląda się go w lusterku (foto jutro) Rozwiązanie egzotyczne ale dość wygodne

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: mikaeltdi » 17 mar 2007, 18:53

Hi! Ja tez planuję taki zakup :D i zamontuję z tyłu tyle że przed roletami na półce,powinno być OK , tez dobrze widac w lusterku :roll: ,poprosze o jakies info na temat funkcjonowania tego czujnika czy faktycznie jest tak jak piszą sprzedajacy ? czy odrobinke koloryzują :lol:
Pozdro..
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Awatar użytkownika
robert199
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: robert199 » 23 mar 2007, 0:40

ja mam wprawdzie sedana, ale mysle, ze w mocowaniu zderzaka niema roznicy, tylko jak poprowadzic kable do wnetrza auta, bo tak patrzylem, to pod ta czarna listwa jest pianka, ale otworu do wnetraz nie widzialem.
moglbym prosic o jakies wskazowki, bo zakupilem juz czujnik teraz zastanawiam sie jak najlepiej zamontowac

Awatar użytkownika
robert199
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: robert199 » 23 mar 2007, 18:16

z poprowadzeniem kabla od wyswietlacza i kablami od czujnikow sobie poradzilem, tylko teraz problem ze znalezieniem zasilania, czyli kabla od swiatla wstecznego, wiem tyle ze jest rozowy, ale gdzie on pozniej sie znajduje to juz niewiem, moze ktos wie gdzie jest kostka, do podlaczenei haka, tam musi byc wyprowadzenei an wsteczny.
mam jakis shemat instalacji i wynika z niego, ze pzrewody powinny isc do tej skrzynki w boczku bagaznika, ale wyciagalem wszystkie i swiatla cofanai ndal swiecily

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: prezesjm » 23 mar 2007, 21:39

"robert199" pisze:z poprowadzeniem kabla od wyswietlacza i kablami od czujnikow sobie poradzilem, tylko teraz problem ze znalezieniem zasilania, czyli kabla od swiatla wstecznego, wiem tyle ze jest rozowy, ale gdzie on pozniej sie znajduje to juz niewiem, moze ktos wie gdzie jest kostka, do podlaczenei haka, tam musi byc wyprowadzenei an wsteczny.
mam jakis shemat instalacji i wynika z niego, ze pzrewody powinny isc do tej skrzynki w boczku bagaznika, ale wyciagalem wszystkie i swiatla cofanai ndal swiecily
Jak pamiętam w Kappie na wtyczkę do haka nie jest wyprowadzony "wsteczny". Kabek jak pisałeś jest różowy, szukaj przy bezpiecznikach przy prawym nadkolu przy przekaźnikach i bezpiecznikach lub w okolicach lewego tylnego głośnika przy wiązce do klapy bagażnika.

Awatar użytkownika
robert199
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: robert199 » 24 mar 2007, 9:21

wlasnie tam juz szukalem, a jak juz znalazlem rozowy kabel, okazalo sie ze to od glosnika, ten rozowy kabel jest w wiazce w lewym blotniku.
nadal niemoge znalezc, a rozbebeszac calego samocgodu jakos niemam ochoty, nawet aby puscic kabel bezposrednio od lampy to jest problem, bo poziej niema gdzie go przeprowadzic do srodka.
dzis juz nie bede szukal bo nie amm czasu, ale ajk nie bede mial wyjscia to zdejme tylna polke, ale niemam pojecia jak to sie robi,
napewno pod polka jest ten kabel

Awatar użytkownika
DRoszi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 328
Rejestracja: 16 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Inowrocaław-Warszawa
Kontakt:

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: DRoszi » 24 mar 2007, 16:37

jak zdejmiesz polke to masz swiatlo cofania jak na dłoni i zobaczysz jak idą kable do przodu

od dołu w bagazniku chyba jest dostęp do światła stopu

demontaz tylnej polki to pol godziny zdejmujesz siedzisko na zatrzaskach
odkrecasz 2 śruby 13 klucz i kanapy nie ma zdejmujesz maskownice i glosniki oraz ich mocowanie i półka jak na dłoni tylko trzeba 5 wcisków srubkrętem podważyć
>WWW.WIMAKRUSZWICA.PL Naturalne Żywienie Zwierząt

Awatar użytkownika
robert199
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: robert199 » 27 mar 2007, 0:42

kabel od wstecznego znalazlem po zdjeciu poarcia tylnej kanapy, idzie tam wiazka od polki i w niej jest wlasnie ten rozowy kabel od wstecznego.

czujnik juz zamontowany i dziala znakomicie

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: prezesjm » 27 mar 2007, 7:40

"robert199" pisze:wlasnie tam juz szukalem, a jak juz znalazlem rozowy kabel, okazalo sie ze to od glosnika, ten rozowy kabel jest w wiazce w lewym blotniku.
Bo ten kabelek do głośnika jest raczej pomarańczowy :)

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Lewutek » 23 kwie 2007, 18:32

"robert199" pisze:czujnik juz zamontowany i dziala znakomicie

a gdzie w sedanie znalazłeś przejście z "zewnętrz" do bagażnika :?:
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Awatar użytkownika
robert199
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: robert199 » 23 kwie 2007, 18:48

w lewym i prawym blotniku na dole jest taka gumowa zaslepka w kształcie trojkata po zdjeciu tabicerki bagaznika powinienes zobaczyc.

od spodu auta tez ja widac jest z boku pod zderzakiem

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Lewutek » 23 kwie 2007, 19:40

"robert199" pisze:od spodu auta tez ja widac jest z boku pod zderzakiem
na razie nic nie zauważyłem o czym piszesz ...ale zauważyłem inne miejsca (zaślepki) gdzie można kablami przejść do wnętrza bagażnika ... chyba sobie poradzę jak się zdecyduję na zakup i montaż czujników
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Awatar użytkownika
norbiwolow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 953
Rejestracja: 05 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wołów (Wrocław)
Kontakt:

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: norbiwolow » 27 kwie 2007, 10:33

ja tez montuje w sedanie Kappa czujnik cofania - a jak najlepiej pociągnąć kabel od wyświetlacza jezeli chce go zamontować na środku kokpitu na podszybiu - tam miedzy nawiewami powietrza na szybę - jak przedostać się kablem pod konsole przednią i potem dalej - czy lepiej dołem przy drzwiach pod tapicerką czy może tunelem srodkowym puscić kabel ??? jak środkiem to jak to zrobic aby czegoś nie uszkodzić i się nie narobić ???
była KAPPA 3.0 V6 - jest AR 156 2.4 JTD
Obrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”