Lybra - montujemy odtwaracz MP3 (wersja bez Navi) +foto

hooki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 96
Rejestracja: 12 maja 2012, 21:14

Re: Lybra - montujemy odtwaracz MP3 (wersja bez Navi) +foto

Post autor: hooki » 12 mar 2014, 11:52

hooki pisze:Parę osób pytało mnie przez prywatne wiadomości, dodaję tutaj jedną z odpowiedzi - podepnijcie może temat albo coś.
Temat wiadomości: Re: Lybra - zmieniarka CD Katalog: Wysłane
Witam,

trzeba zdemontować całe radio (popielniczkę, panel klimy, nawiew i na końcu radio).

Musisz mieć przygotowaną kostkę mini iso niebieską z końcówką AUX, w niej musisz zrobić "mostek" tzn spiąć wg tego schematu <http://www.iveco.org/download/Lybra/DVD/cavo_aux.pdf> PUNKT 5. Tam masz rozpisane co w kostce za co odpowiada, krótkim kabelkiem łączysz 15 z 13.

Kiepskie zdjęcie ale widać kostkę nową wpiętą z mostkiem (żółty kabelek) i idącymi pozostałymi kablami w dół do wyjścia <https://dl.dropboxusercontent.com/u/494 ... ie0402.jpg> oraz niebieską starą kostkę po zmieniarce.

Po wyjęciu radia, wyciągasz niebieską kostkę z niego (kostka od zmieniarki), za nią podłączasz nową, końcówkę kabla sobie wyprowadzasz gdzie tam Ci się podoba (ja wypuściłem pod popielniczkę, tam do tej półki za drążkiem od biegów).

Składasz wszystko w odwrotnej kolejności :)

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem - sam nie jestem elektronikiem czy elektrykiem, a poradziłem sobie z tym bez problemów - zwłaszcza, że ten link po włosku ma fajne zdjęcia i widać o co chodzi - ja to robiłem wieczorem w samochodzie prawie po ciemku i dałem rade.

Pozdrawiam - Artur.
Po raz kolejny wklejam ;) może się komuś przyda i może ktoś w końcu przypnie gdzieś póki zdjęcia i linki działają...

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra - montujemy odtwaracz MP3 (wersja bez Navi) +foto

Post autor: jjash » 12 mar 2014, 23:03

No, teraz to jasne. Będzie rzeźba. Ale to auto żony - mam nadzieję, ze mnie nie pogoni. No bo szkoda by było, prawda?
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

buchmann1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 06 mar 2014, 19:00
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Płock

Re: Lybra - montujemy odtwaracz MP3 (wersja bez Navi) +foto

Post autor: buchmann1 » 11 kwie 2014, 4:50

Czy znalazłby się Pan, który podałby link do allegro z takim kablem, bo jest ich pełno tam, ale nie wiem czy każdy jest dobry. Z góry dziękuję ;-)

MGR
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 50
Rejestracja: 06 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - montujemy odtwaracz MP3 (wersja bez Navi) +foto

Post autor: MGR » 12 cze 2014, 19:40

Ja kupiłem ten http://allegro.pl/listing/user/listing. ... ms-7062362

Potwierdzam, działa od razu, jest zmostkowany jak trzeba. Wystarczy wypiąć niebieską wtyczkę zmieniarki, wpiąć w to miejsce ten przewód i w menu radia SRC pojawia się AUX, gra elegancko.

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Re: Lybra - montujemy odtwaracz MP3 (wersja bez Navi) +foto

Post autor: vincenzo » 14 cze 2014, 18:54

seeeerio ?! wystarczy podpiąć i już ? 8-O

zamówione, zobaczymy :D strasznie mnie irytuje ilość muzyki ograniczona tylko do 6CD'ków ;)
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Re: Lybra - montujemy odtwaracz MP3 (wersja bez Navi) +foto

Post autor: vincenzo » 22 cze 2014, 21:21

działa, rewela : yesyes :

krótka była moja radość ................ poducha na desce aż razi czerwonym światłem, a tak bardzo się starałem nic nigdzie nie pociągnąć.. nie odłączyć.. nie nagrzebać :|

zamówiłem właśnie Ecu Scana.. zobaczymy co dalej :-?
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

miho
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 20 paź 2011, 14:25
Imię: Michał
Lokalizacja: Goraj

Re: Lybra - montujemy odtwaracz MP3 (wersja bez Navi) +foto

Post autor: miho » 06 lis 2014, 14:33

niestety jak był czas (działające zdjęcia i linki) to nie potrzebowałem, a tu radio off i bezpieczniki ok więc muszę się dostać do radia od drugiej strony...przy okazji podłącze kabel pod mp3, ale boję się zepsuć co nieco, stąd moja prośba o jakąś foto relację/działające linki. z góry dziękuje pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”