Lybra - montaż czujników cofania + foto

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - montaż czujników cofania + foto

Post autor: Kris » 19 lut 2013, 14:56

tigerr pisze:bronx jeszcze jakbyś przeprowadził jakąś fotorelacje z montażu to pewnie kilka osób by się zdecydowało ;)
Ja specem od elektryki/elektroniki nie jestem coś tam wiem ale nie na tyle żeby się tego podjąć. Na allegro jest kamera cofania wbudowana w ramkę tablicy rejestracyjnej i to zamontować bym umiał ;) ale jak sprawić żeby obraz wyświetlany był na ICSie tego nie wiem i nawet z płytką interfejsu i pinami raczej bym sobie nie poradził :/ Może wrzucisz jakieś fotki jak u Ciebie to wygląda a zwłaszcza jak wygląda obraz z takiej kamerki? No i czy podczas deszczu i innych nieciekawych warunków drogowych obraz z kamery nie jest zakłócony przez zabrudzenia (choćby po soli drogowej)?
Nie zapominaj, że czujniki cofania również muszą być niezabrudzone, aby dobrze działały.
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

tigerr

Re: Lybra - montaż czujników cofania + foto

Post autor: tigerr » 19 lut 2013, 18:17

Kris pisze:
tigerr pisze:bronx jeszcze jakbyś przeprowadził jakąś fotorelacje z montażu to pewnie kilka osób by się zdecydowało ;)
Ja specem od elektryki/elektroniki nie jestem coś tam wiem ale nie na tyle żeby się tego podjąć. Na allegro jest kamera cofania wbudowana w ramkę tablicy rejestracyjnej i to zamontować bym umiał ;) ale jak sprawić żeby obraz wyświetlany był na ICSie tego nie wiem i nawet z płytką interfejsu i pinami raczej bym sobie nie poradził :/ Może wrzucisz jakieś fotki jak u Ciebie to wygląda a zwłaszcza jak wygląda obraz z takiej kamerki? No i czy podczas deszczu i innych nieciekawych warunków drogowych obraz z kamery nie jest zakłócony przez zabrudzenia (choćby po soli drogowej)?
Nie zapominaj, że czujniki cofania również muszą być niezabrudzone, aby dobrze działały.
nie zapominam, ale mam czujniki w innym aucie i z doświadczenia wiem że nawet jak są zabrudzone to i tak działają :D nie wiem czy tak dokładnie jak wtedy gdy są czyste ale jeszcze w nic nie uderzyłem : yesyes :

A jak mniemam jak kamerka będzie zabrudzona to nic nie będzie widać :?: ;)

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - montaż czujników cofania + foto

Post autor: bronx » 19 lut 2013, 18:34


bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - montaż czujników cofania + foto

Post autor: bronx » 19 lut 2013, 21:38

Jak i co podłączyć opisałem w podanym linku.
Obraz jest Cz-B ponieważ ICS ma wejscie RGB a kamera ma video (composite). Aby uzyskać obraz kolorowy musi być dekoder PAL lub konwerter video na RGB a to droga zabawka. Podłączając 2 kolory z kamery uzyskamy obraz cz-b (przy 3 kolorach poziom sygnału jest za słaby i obraz jest złej jakości) - dla tego właśnie cz-b.
Może ktoś ma w domu stary telewizor koneskopowy ? Tam są dekodery PAL na RGB i odstąpiłby do prób - to szansa na tani kolor w ICS.
ISC ma kolejną wadę, potęgowaną przez polskie przepisy. Jazda na światłach - ściemnia się obraz.
Niestety jak przy wyłączonych światłach obraz jest naprawdę ok i jasny, to przy załączeniu świateł robi się dużo ciemniejszy (zresztą jak cały ICS)
Kamere mam w ramce tablicy, od grudnia do dziś nie byłą czyszczona - obraz jak przy zabrudzonej szybie.
Widać jak ładnie padają płatki śniegu lub deszcz ale nie przeszkadza to w użytkowaniu urządzenia.
W moim przypadku nie miało to być oko do cofania, tylko pomoc w końcowej fazie manewru, tzn. jedź lub stój.
Ma plusy, zauważysz dziecko psa itp małe przedmioty które nagle pojawią się pod autem.
Kamera właczą się automatycznie przy wbiciu wstecznego (zasilana jest z lampy wstecznej)
W przypadku ciemnej nocy(brak ulicznego oświetlenia) obraz jest ciemny, ja wtedy cofam wciskając hamulec aby zapaliły się światła stopu - poprawa obrazu na przyzwoity :)
Obraz kolorowy raczej wyeliminował by większość opisanych problemów.
Ja osobiście jestem zadowolony, i wole ten marny obraz jak czujniki cofania.
:)

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Re: Lybra - montaż czujników cofania + foto

Post autor: Artur G. » 18 sie 2015, 8:53

Kilka dni temu zamontowałem czujniki cofania w Lybrze sedan. Nie obyło się bez zdjęcia zderzaka, nie było innej możliwości na montaż, zdjęcie zderzaka to trzy wkręty od dołu, trzy z góry, po dwa z boku i ładnie schodzi, tak samo lekko trafił zderzak ponownie na swoje miejsce a komfort pracy przy zdjętym zdecydowanie lepszy.
Przewody fachowo puszczone w progach do wyświetlacza na desce. Wszystko działa super : yesyes : , cztery godzinki spokojnej pracy z godzinną przerwą na kolacje. Koszt - ok. 50 zł.
Przy okazji dowiedziałem się, że nie mam składanego oparcia tylnej kanapy : czerwona :
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”