Lybra - emulator zmieniarki MP3

najek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 88
Rejestracja: 25 wrz 2013, 18:07
Imię: Mateusz & Agnieszka
Lokalizacja: Ustka

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: najek » 15 gru 2013, 13:27

Witam.
Czy jest jakaś alternatywa emulatora dla wersji z navi dla audiostrady? Troszkę mi przeszkadza ich cena :-?
Emulator Audiostrada
Intensa 2003

damiani
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 23 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: damiani » 20 gru 2013, 20:48

Hello,
Moim zdaniem alternatywy raczej nie ma. Przeglądałem kilku dostawców tego typu emulatorów i tylko Audiostrada oferowała cos co zadziała z ICS z navi. Możesz też szukać do AR166 - opiera się na tym samym sprzęcie o ile się nie mylę.
-----------------------------
Pozdrawiam,
Damian
Obecnie: Lybra 2.0 SW +LPG

Awatar użytkownika
pawel1234
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 378
Rejestracja: 11 sie 2009, 12:50
Imię: Paweł
Lokalizacja: Brwinów/k.Warszawy

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: pawel1234 » 30 mar 2014, 16:19

Hmm,zastanawiam się nad tym filmikiem :



Jest to zmieniarka YATOUR co widać na filmiku od 30 sek.(nie za bardzo ale widać)
Jest tańsza od tej z audiostrady i co widać po filmiku,działa z navi...

Ciekawe czy to wgranie nowego softu pomogło czy coś innego ??
Lancia Lybra 2.0 COMFORTRONIC
Lancia Ypsilon 0.9 Automat 2016r.

ajc333
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 91
Rejestracja: 06 sty 2014, 19:17
Imię: -.-
Lokalizacja: M-wo, warmińsko-mazurskie

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: ajc333 » 17 kwie 2014, 10:08

Mam pytanie: czy nie ma możliwości, żeby zrobić jak chłopaki na forum alfy, czyli wlutować się do odtwarzacza kaset zaraz za głowicą i albo odgiąć blaszkę, tak żeby oszukać kaseciaka, że ma w środku kasetę, albo przy każdorazowym puszczaniu mp3 poprzez przednią klapkę przesuwać zapadkę?

http://www.forum.alfaholicy.org/166/571 ... aux-5.html
Póki co nie wyciągałem w ogóle radia, ale jeśli ktoś z Was robił to wielokrotnie, to mniej więcej zna rozplanowanie bebechów. Jedynym minusem, jeśli można powiedzieć, że to minus, to kręcący się mechanizm kaseciaka w momencie odtwarzania mp3.

Czy ktoś posiada schemat elektroniki radia i może mi go podesłać, to w wolnej chwili przejrzę sobie to wszystko?
Lybra SW 2,0 20V + LPG Stag 2000r.

Awatar użytkownika
janosik99
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2011, 9:03
Lokalizacja: W-wa

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: janosik99 » 17 kwie 2014, 18:09

Po co chcesz robić taką kombinację skoro można podłączyć auxa przez gniazdo z tyłu icsa ?
Lancia Lybra SW 1.8 2000r

erouz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:01
Imię: Sebastian R
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: erouz » 02 maja 2014, 20:56

A ja też bym był zainteresowany wlutowaniem się w kaseciaka. Więc jak ktoś wie gdzie to będę zobowiązany.

Awatar użytkownika
janosik99
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2011, 9:03
Lokalizacja: W-wa

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: janosik99 » 04 maja 2014, 22:05

a możesz napisać po co?
Lancia Lybra SW 1.8 2000r

ajc333
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 91
Rejestracja: 06 sty 2014, 19:17
Imię: -.-
Lokalizacja: M-wo, warmińsko-mazurskie

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: ajc333 » 09 maja 2014, 9:01

A czy przez gniazdo z tyłu ICS'a w wersji z navi też mam możliwość na wyprowadzenie aux?
Lybra SW 2,0 20V + LPG Stag 2000r.

Krzych
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2014, 20:21
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: Krzych » 26 maja 2014, 20:33

Witam, mam pytanie do osób które mają zamontowaną zmieniarkę Yatour YT-MT06 i radio bez navi. Czy działa wam losowe wybieranie utworów? U mnie po naciśnięciu RND włącza się na wyświetlaczu napis "RND ON", numer utworu na sekundę zamienia się na myślniki ale zaraz potem wraca do poprzedniego stanu a utwory grają w kolejności z folderu. Kolejne naciśnięcie RND wywołuje tą samą reakcję, jakby losowanie samo się wyłączało.

Według instrukcji z internetów losowanie powinno działać normalnie.

PS. Pokombinowałem i odkryłem, że jeśli najpierw włączy się powtarzanie CD a później losowanie, to losowanie działa, ale losuje utwór ze wszystkich plików na nośniku a nie z konkretnego katalogu :-?

Exocet
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 04 cze 2013, 18:07
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: Exocet » 28 paź 2014, 22:42

Witam forumowiczy. Podepnę się pod odkopany temat.
Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia z Loudlinkiem w wersji z Bluetoothem takim jak tu i mógłby się podzielić doświadczeniami? Jestem ciekawe jak wypada porównanie z, na przykład, zestawem Parrota, który jest droższy? Czy faktycznie wszystko działa tak jak na filmiku?
Jest: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo Spider 2.0TS
Były: Lancia Lybra 2.4 jtd SW '04 (czarna) 185 KM,Lancia Lybra 2.4 jtd SW (granatowa), Lancia Ypsilon, Lancia Y, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: s0krates » 01 lis 2014, 13:28

@Exocet:
Ja mam Loudlinka w ICS bez navi (tańsza ale bez karty SD, usb tylko ładuje telefon).

Mam telefon z androidem i działa zarówno na androidzie 2.x jak i 4.x. Musisz wymusić żeby to telefon sparował się z Loudlinkiem a nie Loudlink z telefonem, wtedy nie pyta się o parowanie za każdym razem - łączy się automatycznie jak masz włączony BT.

Audio:
- Dźwięk jest naprawdę elegancki, gra jak porządny DAC. Na pewno dużo lepiej niż telefon czy mp3 podłączony przez auxa.
- Nie możesz jednak zbytnio się oddalać z telefonem bo przepływność spada. Np. ja mam Loudlinka zamontowanego pod skrzynką bezpieczników i jakość spada jak puszczam muzę siedząc na fotelu pasażera z telefonem w ręku.
- Następny, poprzedni, pauza/mute działa z kierownicy - nie działa przewijanie przez przytrzymanie.

Telefon
- Ja powiesiłem mikrofon na górze słupka - najłatwiejszy montaż.
- Dobry system kompensacji szumów, rozmowy są naprawdę czyste, jak wolno jedziesz i masz mikrofon dobrze wycelowany to osoba z którą rozmawiasz nie skuma się że jedziesz samochodem.
- Działa odbieranie i rozłączanie z kierownicy.

Minusy:
- nie działają niektóre funkcje (przewijanie, wybieranie ostatniego numeru itd)
- słaby support

Plusy:
- Dobra jakość dźwięku i połączeń.
- Bezproblemowe łączenie z androidem.
- Możesz sobie słuchać muzy i nawigacji jednocześnie.
- Muzyka przerywa granie podczas gdy ktoś do Ciebie dzwoni.

Exocet
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 04 cze 2013, 18:07
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: Exocet » 01 lis 2014, 13:44

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Jeśli dobrze rozumiem do montażu muszę jeszcze dokupić oddzielnie kabel CBCK-001, tak?
Jest: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo Spider 2.0TS
Były: Lancia Lybra 2.4 jtd SW '04 (czarna) 185 KM,Lancia Lybra 2.4 jtd SW (granatowa), Lancia Ypsilon, Lancia Y, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: s0krates » 02 lis 2014, 21:15

Poszukaj go. Ja miałem zamontowany w samochodzie pomimo, że nie miałem zmieniarki. Są dwa kable - jeden od radia do skrzynki bezpieczników i drugi ze skrzynki do bagażnika bodajże.

coloseumcol
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 11 sie 2013, 23:11
Imię: Konrad
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: coloseumcol » 08 lis 2014, 22:35

Podpinając się pod stary ciężki temat emulatora czy też zmieniarki w lybrze z Navi polecam wstawić sobie 2 radio jakie tylko nam się zamarzy nie tracąc oczywiście korzystania z fabrycznego po za tym , że nic z niego nie odsłuchamy ale komp. pokl. zostaje i wszystkie inne funkcję zrobiłem taki myk u siebie jeżdzę tak juz pół roku i wszystko ok a radio wstawiłem w miejsce popielniczki której i tak nie używałem ogólnie wsadzam sobie teraz pendrive i jestem szczęśliwy , że bez problemu słucham czego tylko zapragnę :) przybliżony czas roboty jakieś 4-6 godz ponieważ trzeba stworzyć coś ala półkę żeby wszystko ładnie wyglądało i usunąć kilka przeszkadzających elementów za popielniczką :) jak ktoś będzie potrzebował więcej szczegółów to postaram się wszystko dokładnie wyjaśnić pozdrawiam

Awatar użytkownika
janosik99
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2011, 9:03
Lokalizacja: W-wa

Re: Lybra - emulator zmieniarki MP3

Post autor: janosik99 » 10 lis 2014, 23:00

Wrzucisz jakieś foty?
Lancia Lybra SW 1.8 2000r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”