Lybra - zmieniarka CD

Awatar użytkownika
maxglow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 212
Rejestracja: 05 lip 2009, 9:20
Imię: Max
Lokalizacja: Skała

Re: Lybra - zmieniarka CD

Post autor: maxglow » 06 lut 2013, 18:58

Nie musisz nic rozbierać. Kabel idący do zmieniarki znajdziesz pod kierownicą. Podpinasz się do niego przerabiając wtyczkę 8 pin na małego jacka. Podłączasz dobry odtwarzacz mp3 i piknie gra.
Lybra 1.9 sedan
Delta 1.6 platino

hooki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 96
Rejestracja: 12 maja 2012, 21:14

Re: Lybra - zmieniarka CD

Post autor: hooki » 06 lut 2013, 19:17

krzysiek.ge pisze:Hooki a jak z jakością dźwięku po aux?
Jest dobrze, samochód to nie studio nagrań, jadąc i tak coś szumi, trzęsie, warczy itp.
daghda pisze:
hooki pisze:płacąc 100x tyle co za kabelek? i zachowując zmieniarkę na miejscu?
Moja zmieniarka NIE DZIAŁA, więc po pierona mi zepsute urządzenie? Wyraźnie napisałem, że nie chce się mi czegokolwiek "niestandardowo" rozbierać w aucie i proszę to uszanować.
Ja szanuje, tylko podpowiadam tańsze i również bezproblemowe rozwiązanie - sam to zrobiłem w dość krótkie popołudnie. A skoro zmieniarka nie działa to można ją tak czy siak wyjąć, ja tak zrobiłem mimo jako tako działającej - bo skoro można wozić 200 albumów zamiast 6 :)

pääkäyttäjä

Re: Lybra - zmieniarka CD

Post autor: pääkäyttäjä » 06 lut 2013, 19:33

maxglow pisze:Nie musisz nic rozbierać. Kabel idący do zmieniarki znajdziesz pod kierownicą. Podpinasz się do niego przerabiając wtyczkę 8 pin na małego jacka. Podłączasz dobry odtwarzacz mp3 i piknie gra.
Eeech, tak już mam i średnio mi się to rozwiązanie podoba. Chcę w pełni korzystać ze sterowania z kierownicy a nie bawić się mp3 :)
hooki pisze:Ja szanuje, tylko podpowiadam tańsze i również bezproblemowe rozwiązanie - sam to zrobiłem w dość krótkie popołudnie. A skoro zmieniarka nie działa to można ją tak czy siak wyjąć, ja tak zrobiłem mimo jako tako działającej - bo skoro można wozić 200 albumów zamiast 6 :)
Ależ dziękuję za podpowiedź :) Standardowo mam ze sobą mp3, bo po Ostravě jeżdżę MHD (tramwajem). Soniacz ma 4 GB pojemności i to w zupełności wystarczy na upakowanie ok. 900 wybranych utworów. W mieście i okolicy słucham radia. Adapter z audiostrady pomieści więcej :)

Awatar użytkownika
maniekgrudziadz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 22 sty 2010, 18:21
Lokalizacja: grudziądz

nie działa zmieniarka

Post autor: maniekgrudziadz » 08 mar 2013, 18:03

witam!
jestem 6 dni po kupnie, zmieniarka nie działa.
w sensie nie czyta płyt, wkładam je do góry nogami, wchodzą ładnie , rozebrałem wyczyściłem , widziałem że dobiera z magazynka ale nie czyta.
pojawia się np 1 cd utwór 1 0;00;00 i nic

nie mam instrukcji po polsku:(
Ostatnio zmieniony 08 mar 2013, 19:03 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłem do istniejącego tematu.

mfan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 176
Rejestracja: 06 mar 2009, 0:00
Imię: michał
Lokalizacja: chojnice

Re: nie działa zmieniarka

Post autor: mfan » 08 mar 2013, 18:27

Może niewiesz ale płyta musi być nagrana jako WAVE (track) na CD firmy Verbatim. Inaczej u mnie nie chce działać ;)
Lancia Lybra 1.9jtd 105KM

goly213
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 04 cze 2011, 12:41
Imię: Marek
Lokalizacja: Krasnik Lubelski

Re: nie działa zmieniarka

Post autor: goly213 » 08 mar 2013, 18:29

Może zimno jej przeszkadza. U mnie też tak się dzieje jak przychodzi zima. Latka też swoje ma więc laser może już szwankować. Jak masz garaż to daj jej się "zagrzać". Aby się zrobi ciepło u mnie ten problem przechodzi. Pozdrawiam i napisz "czy" i "co" pomogło. U mnie nie ma problemu jak u "mfan" na jakiej płycie jest nagrane. Idzie wszystko co zapodam
Lancia Lybra SW 2,0 20V 113kw

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Lybra - zmieniarka CD

Post autor: MacioBA » 03 cze 2013, 22:22

Dziś wyposażyłem Lybrę w "zmieniarkę cyfrową" zakupioną na http://www.audiostrada.pl/htm/1.htm

Wyciągnąłem radio, zmieniarkę ulokowałem w schowku, kabelek do radia przeprowadziłem przez "naturalne otwory" na oświetlenie schowka aż do radia, wpiąłem wtyczkę ISO i tym sposobem słucham tego, czego mi potrzeba :-)

Obsługa w sklepie audiostrada jest rewelacyjna! Po złożeniu zamówienia, zadzwonił telefon, a sprzedawca dokładnie upewnił się do jakiego samochodu i konkretnie do jakiego modelu radia potrzebuję nabyć emulator, po czym zapodał rabat i zapewnił, że zaraz wysyła przesyłkę. Na drugi dzień zmieniarka z kartą SD była u mnie.

Awatar użytkownika
lucasvorenus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 11 lip 2009, 22:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lybra - zmieniarka CD

Post autor: lucasvorenus » 18 cze 2013, 20:29

maxglow pisze:Nie musisz nic rozbierać. Kabel idący do zmieniarki znajdziesz pod kierownicą. Podpinasz się do niego przerabiając wtyczkę 8 pin na małego jacka. Podłączasz dobry odtwarzacz mp3 i piknie gra.
Nie stać mnie obecnie na "zmieniarkę mp3" za 400 zł. Możesz powiedzieć jak osiągnąć efetk 8 pin na małego jacka? :) Odpaliłbym mp3 w odtwarzaczu i niech muzyka leci, przeżyję bez zmieniania utworów.

Awatar użytkownika
BogKow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 188
Rejestracja: 17 sty 2011, 1:51
Lokalizacja: W-wa / pomorze

Re: Lybra - zmieniarka CD

Post autor: BogKow » 11 lip 2013, 19:41

Znalazłem emulatorek do Lucynki za 259zł, tylko pytanie czy ktoś już miał z tym modelem akurat styczność ? http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-sd-mer ... 89252.html
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Intensa

Awatar użytkownika
maxglow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 212
Rejestracja: 05 lip 2009, 9:20
Imię: Max
Lokalizacja: Skała

Re: Lybra - zmieniarka CD

Post autor: maxglow » 01 wrz 2013, 11:05

lucasvorenus pisze:
maxglow pisze:Nie musisz nic rozbierać. Kabel idący do zmieniarki znajdziesz pod kierownicą. Podpinasz się do niego przerabiając wtyczkę 8 pin na małego jacka. Podłączasz dobry odtwarzacz mp3 i piknie gra.
Nie stać mnie obecnie na "zmieniarkę mp3" za 400 zł. Możesz powiedzieć jak osiągnąć efetk 8 pin na małego jacka? :) Odpaliłbym mp3 w odtwarzaczu i niech muzyka leci, przeżyję bez zmieniania utworów.
Instrukcja łączenia 8 DIN i małego jacka, nawet z fotkami, albo link do niej były na forum, ale nie mogę teraz znaleźć.
Lybra 1.9 sedan
Delta 1.6 platino

Awatar użytkownika
incognitus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2013, 19:13
Imię: Przemek
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lybra - zmieniarka CD

Post autor: incognitus » 02 wrz 2013, 20:12

A próbował ktoś "czyścić" zmieniarkę płytą czyszczącą? Jeśli tak to jakieś efekty były?
Było: Punto II 1.9 JTD 86, rok 2002
Jest: Lybra SW 1.9 JTD 115, rok 2004

T-Bor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 28 sie 2010, 10:51
Skype: zagajka
Lokalizacja: Krosno i okolice
Kontakt:

Re: Lybra - zmieniarka CD

Post autor: T-Bor » 20 wrz 2013, 18:08

Czy wiedzieliście, że półka pod zmieniarkę (którą prawdopodobnie nikogo nie obchodzi) jest dostępna w dwóch wersjach: lybre z navi - węższy otwór pod Sony oraz Lybre bez navi w szerszy otwór pod Grundiga. Ja nie wiedziałem i dlatego ściągnąłem półkę z dwoma otworami (drugi pod navi) niestety pod soniaka. Mój Grunding nie wejdzie przy czym krew zalać mnie chce.
Lancia Lybra 1.9 JTD 91KW 2001. --->Krosno i okolice.

Nie traktuj życia zbyt poważnie - i tak nie wyjdziesz z niego żywy

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - zmieniarka CD

Post autor: bronx » 21 mar 2014, 11:34

Dla posiadaczy ISC z navi, i mających problem ze zmieniarką,
Jeśli zmieniarka czyta Wam tylko oryginalne płyty, lub prawie, to mogę podjąć się jej naprawy.
Ożywiłem już tak 3 sprzęty i mają się dobrze, ale tylko wersja ICS z navi i telefonem bo w innym przypadku nie mam gdzie podłączyć i sprawdzić,

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Re: Lybra - zmieniarka CD

Post autor: Snail » 21 mar 2014, 12:08

U mnie jak kupiłem swoją Luśkę też nie działała zmieniarka. Wyświetlała komunikat "SURFACE" a zmieniała płyty i przyjmowała wszystko. Trzeba było wymienić laser. Cała operacja 120zł mnie kosztowała, u elektronika, razem z wyjęciem i zamontowaniem na nowo.
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - zmieniarka CD

Post autor: bronx » 28 mar 2014, 14:31

Snail pisze:.... Trzeba było wymienić laser. Cała operacja 120zł mnie kosztowała, u elektronika, razem z wyjęciem i zamontowaniem na nowo.
Laser do cd w wersji z navi kosztuje ok 100zł
do innych wersji może być inna cena.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”