Lybra - Bose/rozmieszczenie komponentów (berlina i SW)

Awatar użytkownika
lgurbiel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 594
Rejestracja: 23 gru 2010, 8:40
Imię: Leszek
Lokalizacja: Borowiczki Pieńki k/Płocka

Re: Lybra - Bose/rozmieszczenie komponentów (berlina i SW)

Post autor: lgurbiel » 17 maja 2015, 20:03

U mnie ( Lybra SW system Bose) za tylnymi fotelami mam zaślepki (czarne prostokątne) i tam są jakieś kabelki zakończone wtyczkami może do głośników w tylnych półkach bagażnika ?.
Lech
Były : VW golf II 1,8 GTI i Golf IV TDI , Corsa C 1,2 16V,Passat 1,8 B3 ,Lancia Lybra 1,9 SW Intensa
Jest:Lancia Y 1,2 8V. oraz KIA Stonic 1,4.Toyota Aygo.

haker55-55@o2.pl
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:14
Imię: Przemo
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - Bose/rozmieszczenie komponentów (berlina i SW)

Post autor: haker55-55@o2.pl » 19 lip 2015, 12:17

mam lybre w full opcji czarna z chromowanymi klamkami i biała skóra w tym m.in bose. Tylko coś drży gdy włączam głośniej muzykę, psując cały dźwięk, więc spędziłem wczoraj 2h żeby rozebrać tylną półkę.... Po tym czasie zrezygnowałem jak tylko zobaczyłem żółtą oczojebną naklejkę dangerous, oczywiście wyłączyłem poduszki i złożyłem wszystko do kupy z powrotem. Poradził ktoś sobie w jakiś sposób z tymi drganiami ?? Przypuszczam że wystarczy dokręcić suba od góry i będzie po sprawie tylko jak to zrobić ?

misura
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2014, 18:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lybra - Bose rozmieszczenie komponentów (berlina i SW)

Post autor: misura » 15 sie 2015, 11:08

cysiek pisze:
Hans1989 pisze:Witam,
mam pytanie, gdzie seryjnie montowany był głośnik niskotonowy w sedanie i czy jest możliwość dokupić owy oryginalny głośnik i go zamontować? :)
Zobacz w bagażniku pod górną półką powinna wystawać osłona od subwoofera. Tam też jest ten głośnik.
Ja kupiłem używkę od znajomego. Na portalach aukcyjnych powinny być lub skontaktuj się z osobami handlującymi częściami od lybry
W swojej Lybrze mam Bose. Głośniki w półce w bagażniku również posiadam. Tylko, że są odłączone... Później zamieszczę foto
Lancia Lybra 2,0LX 20v

szwagier-lublin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 27 sie 2015, 11:38
Imię: Tomek
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - Bose/rozmieszczenie komponentów (berlina i SW)

Post autor: szwagier-lublin » 16 gru 2016, 14:39

Choć temat dawno nie kontynuowany - dodam swoje 3 grosze w temacie. Tym, którzy mają fabryczne BOSE polecam tylko jedno sensowne i bezpieczne dla wzmacniacza wyjście. Głośniki w przednich drzwiach są tzw. współosiowe, ale nie zespolone na stałe. Aby zachować fabryczne "nastawy" i brzmienie a zdecydowanie polepszyć scenę dźwięku, wystarczy tweeterki odczepić od wooferów. Są przytrzymywane tylko na 3 plastikowe "łapki - zatrzaski", które bez uszczerbku poddają się pod śrubokrętem i gwizdki mamy w ręce :) Zabezpieczamy izolacją gołe konektorki, zakładamy maskownicę. Następnie demontujemy element maskujący przy klamce - w całości - jedna zaślepiona śrubka - i naszym oczom ukazać się powinny fabryczne kabelki do zasilania głośników. Dowolną metodą przyklejamy tweetery od wewnątrz w miejscu okrągłej maskowniczki - polecam silikon lub klej na gorąco - i uzbrajamy w kabelki. Skręcamy wszystko i robimy identycznie po drugiej stronie. Różnica jest kolosalna....wysokie dźwięki są kierowane w stronę naszej twarzy a nie w stronę łydek :D Dlaczego tak a nie inaczej powinna wyglądać modernizacja? Są dwa bardzo ważne argumenty:

1) fabryczne tweetery mają wbudowaną zwrotnicę - taki mały kondensator i rezystorek - która filtruje tylko wysokie pasmo. Podłączając dowolne inne tweetery - narażamy je na granie całym pasmem, co zabije je szybciej, niż nam się wydaje i na pewno nie przyniesie przyjemnego dźwięku tylko harczenie
2) Nie demontując, tudzież nie odłączając od zasilania - fabrycznych tweeterów współosiowych z wooferami w drzwiach i jednocześnie dodając nowe przy klamce, zwiększamy pobór prądu ze wzmacniacza, co może doprowadzić w najgorszym wypadku do jego przegrzania

Także najprościej i za darmo a dodatkowo bez ingerencji w fabryczne parametry dźwięku jest przełożyć głośniki z dołu na górę. Zabieg banalnie prosty i skuteczny.

Pozdrawiam melomanów :)
Lancia Lybra 2,4JTD 150KM

Rotweiller
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 08 sie 2015, 11:31
Imię: Jarek
Lokalizacja: Toruń

Re: Lybra - Bose/rozmieszczenie komponentów (berlina i SW)

Post autor: Rotweiller » 19 gru 2016, 0:30

Witam
Czy ktoś ma pojęcie na temat okablowania Lybry SW bez bose? Chcialbym dodać wzmacniacz i subwoofer ale czy kable są czy trzeba samemu pociągnąć?
"Bądź dobrej myśli, bo poco być złej"
S.Lem
Lybra 1,9 emblema ;) 04`

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - Bose/rozmieszczenie komponentów (berlina i SW)

Post autor: meqqex » 19 gru 2016, 1:56

Rotweiller pisze:Witam
Czy ktoś ma pojęcie na temat okablowania Lybry SW bez bose? Chcialbym dodać wzmacniacz i subwoofer ale czy kable są czy trzeba samemu pociągnąć?
Jeżeli nie masz podejścia w bagażniku czyli wtyczek do suba i wzmacniacza (w schowku przy prawym tylnym nadkolu) to niestety ale trzeba się zaopatrzyć w oryginalną wiązkę i położyć samemu jak trzeba.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”