Kappa - hak

Awatar użytkownika
michał_kappa
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk Rydułtowy

Kappa - hak

Post autor: michał_kappa » 30 maja 2005, 13:40

Witam
W związku z nadchodzącym sezonem wakacyjnym poszukuję haka do kapiszona rocznik 1995, czy ktoś z Was przerabiał ten temat?
Gdzie i ewentaualnie za ile coś takiego można założyć?
W ASO chcą coś około 1300PLN - wolałbym taniej...

Awatar użytkownika
slawsur
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Kappa - hak

Post autor: slawsur » 06 cze 2005, 8:19

Ja przerabiałem to w ASO Doradzili mi jakąś podrubę polską ale pasującą do orginalnych otworów w nadwoziu za niecałe 1000zł Potrzebne było jeszcze obejście centralki sterującej światłami w przyczepie (bo orginalna centralka + wiązka kosztuje tyle co cały hak) ale to groszowe sprawy Założyłem i jest OK choc słyszałem że można znaleźć taniej :)
Lancia K 2.4 20V 98r. 180kkm

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa - hak

Post autor: Savi » 10 mar 2006, 17:20

Witam
Po poszukiwaniach haka holowniczego do swojej kappy kombi znalazłem gościa, który może załatwić taki hak za 560zł.Hak podobno orginalny Bosal,cały kompletny prosto z fabryki.W tym rzecz, że nie wiem czy cena jest OK.Być może można dostać trochę taniej.Jesli ktoś może pomóc to bardzo chętnie skorzystam z porady.

Pozdrawiam
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - hak

Post autor: prezesjm » 10 mar 2006, 18:03

Na allegro ostatnio pojawiał się hak bosala cena coś 200 pln wywoławcza.

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Kappa - hak

Post autor: mario09 » 10 mar 2006, 18:24

"savi" pisze:Witam
Po poszukiwaniach haka holowniczego do swojej kappy kombi znalazłem gościa, który może załatwić taki hak za 560zł.Hak podobno orginalny Bosal,cały kompletny prosto z fabryki.W tym rzecz, że nie wiem czy cena jest OK.Być może można dostać trochę taniej.Jesli ktoś może pomóc to bardzo chętnie skorzystam z porady.

Pozdrawiam
Ja swoj Brink montowalem w wakacje 2003r. i placilem 620zl z montazem. Ponoc do Kappy sa identyczne jak do Themy. Mam jeden na zbyciu (firma noname, ale jest tabliczka no i trzeba go opiaskowac i pomalowac) za cene 120zl. W mojej drugiej Themie mam polski hak, ale nie pamietam jakiej firmy. Popatrze jutro i dam znac.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Odp: Kappa - hak

Post autor: prezesjm » 10 mar 2006, 18:49

"michał_kappa" pisze:Witam
W związku z nadchodzącym sezonem wakacyjnym poszukuję haka do kapiszona rocznik 1995, czy ktoś z Was przerabiał ten temat?
Gdzie i ewentaualnie za ile coś takiego można założyć?
W ASO chcą coś około 1300PLN - wolałbym taniej...
Michał - od Dedry nie brałeś tego haka? jak byłem tam ostatnio u niego to mało nie wyciąłem orła przez ten hak, mówił że dla Ciebie .

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa - hak

Post autor: Savi » 10 mar 2006, 20:19

Wszystko ładnie pięknie tylko te ceny.Jakby co to dajcie jakiś namiar na hak.Dobrze żeby hak był orginalny bez późniejszych niespodzianek z montażem.Jeszcze jedna sprawa chyba ważna.Mianowicie z tego co słyszałem trzeba wymienić przerywacz kierunkowskazów na mocniejszy ale czy to prawda, czy wystarczy podpiąć się do tylnej instalacji i będzie ok.No i ostatnia sprawa która wiązka kabli 7 czy 13.?
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa - hak

Post autor: Savi » 11 mar 2006, 16:07

Własnie miałeś racje co do haka.Do Lanci Themy jest taki sam hak jak do Kappy.Poniżej jest stronka.

http://www.catalogue.bosal.com/pages/to ... lnr=021181
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa - hak

Post autor: Savi » 17 mar 2006, 20:15

Więc po poszukiwaniach tu i tam nie znalazłem taniej haka do mojej kappy.Wszędzie gdzie pytałem cena sięgała 660zł lub więcej.Cena 560zł brutto z przesyłką do domu jaką znalazłem na allegro jest ceną najniższą więc prawdopodobnie wkrótce kupię sobie taki hak firmy Bosal na odkręcane śruby.Tylko jedno pytanko do kolegów i kolezanek z forum.Czy w Lanci Kappie jest w standardzie wyprowadzona instalacja elektryczna do haka i jeżeli tak to gdzie mniej więcej się znajduje.Czy też trzeba dokładać taką instalacje osobno i czy ona nie wpłynie negatywnie na działanie komputera czyli infocenter.Za wszelkie informacje bardzo dziękuje.
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Anonymous

Kappa - hak

Post autor: Anonymous » 12 kwie 2006, 11:13

: witaj :
Zalozyłem miesiąc temu Brinka hak w autoryzowanym zakładzie, za hak z zamontowaniem zapłaciłem 830,00 zł z montażem. Wszystko zrobione solidnie, ale po zaczepieniu przyczepki i podłączeniu, zapala mi się komunikat błędu świateł pozycyjnych oraz hamulca i kierunkowskazów. Nie wiem czy można gdzieś zmodyfikować INFOCENTER lub przeprogramować by było wszystko ok.

napiszcie

Awatar użytkownika
Radicz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1604
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - hak

Post autor: Radicz » 12 kwie 2006, 11:27

"Ben" pisze:: witaj :
Zalozyłem miesiąc temu Brinka hak w autoryzowanym zakładzie, za hak z zamontowaniem zapłaciłem 830,00 zł z montażem. Wszystko zrobione solidnie, ale po zaczepieniu przyczepki i podłączeniu, zapala mi się komunikat błędu świateł pozycyjnych oraz hamulca i kierunkowskazów. Nie wiem czy można gdzieś zmodyfikować INFOCENTER lub przeprogramować by było wszystko ok.

napiszcie
"Morderco mój Ty seryjny... na zlecenie jedyny!!!" :mrgreen: Borykam się z tym problemem od ok. pół roku! Tak mi "szpece" z wypożyczalni przyczep poczarowali ze światłami, że teraz nie mam dwóch dolnych pozycji...
Czy ktoś zna problem tylnich świateł i podjąłby się doprowadzenia tego wszystkiego do ładu? Problemy zaczęły się właśnie po podłączeniu przyczepy :cry: :cry: :cry:

Pozdrawiam, Radicz.

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - hak

Post autor: prezesjm » 12 kwie 2006, 11:37

W Kappie i nie tylko nie powinno sie wpinać bezpośrednio w instalację bo będą błędy. Najtańszym kosztem można zastosować " magiczne pudełko" z przekaźnikami i wyeliminować problem Check. Są "pudełeczka" pod konkretne auta - takie może zainstalować zupełny laik (wpina się pod isniejące wtyczki) oraz można powiedzieć - uniwersalne - potrzeba elektryka lub minimum fachowej wiedzy.

Awatar użytkownika
michał_kappa
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk Rydułtowy

Odp: Kappa - hak

Post autor: michał_kappa » 12 kwie 2006, 11:48

"prezesjm" pisze:
"michał_kappa" pisze:Witam
W związku z nadchodzącym sezonem wakacyjnym poszukuję haka do kapiszona rocznik 1995, czy ktoś z Was przerabiał ten temat?
Gdzie i ewentaualnie za ile coś takiego można założyć?
W ASO chcą coś około 1300PLN - wolałbym taniej...
Michał - od Dedry nie brałeś tego haka? jak byłem tam ostatnio u niego to mało nie wyciąłem orła przez ten hak, mówił że dla Ciebie .
ja go cały czas chcę tylko się spotkać nie możemy!

Anonymous

Kappa - hak

Post autor: Anonymous » 12 kwie 2006, 12:16

: witaj :
A gdzie takie magiczne pudelko dostac do podłączenia świateł przyczepki ?
Pojadę wtedy do tych mechaniorów co mi podłączyli hak do elektryki i zbluzgam... , a jak mi nerwa opadnie to założą i przeproszą. :evil:

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - hak

Post autor: prezesjm » 12 kwie 2006, 12:50

"Ben" pisze:: witaj :
A gdzie takie magiczne pudelko dostac do podłączenia świateł przyczepki ?
Pojadę wtedy do tych mechaniorów co mi podłączyli hak do elektryki i zbluzgam... , a jak mi nerwa opadnie to założą i przeproszą. :evil:
W firmach co montują haki powinni mieć, można nawet na Allegro zajrzeć, ostatnio było parę uniwersalnych. Niestety parę złotych kosztuje. Jak ktoś ma podstawy elektrotechniki to z pomocą 3 przekażników , 3 bezpieczników i mydelniczki zrobi sobie taki moduł. W Kappie jest w okolicach prawej tylnej lampy specjalne złącze gdzie można wpiąć taki moduł fabryczny (lub uniwersalny) do haka. Szczególnie w Kappie nie wolno wpinać haka bezpośrednio w instalacje bo po pierwsze będą błędy CHECK po drugie światła te są sterowane bezpośrednio przez moduł IGE (odpowiedzialny za światła) i jakiekolwiek zwarcie w instalacji przyczepy, złącza nie wyjdzie na zdrowie temu modułowi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”