Kappa jtd-tempomat nie aktywny

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3997
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Kappa jtd-tempomat nie aktywny

Post autor: volf » 16 gru 2019, 20:07

Dziś trochę pogrzebałem w aucie i miedzy innymi poprawiłem włącznik przy pedale sprzęgła z nadzieją, ze to uruchomi tempomat (wygląda na fabryczny). Jednak nie działa, FES widzi włączenie samej manetki jednak zakładka tempomat jest nadal nie aktywna.
Czy to wina ECU-znaczy ma wyprogramowany tempomat i nic nie da się zrobić/ECU jest po chipie u Ramzesa ale robił to poprzedni posiadacz...
KAPPA TDS & JTD

normalny81
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 11 kwie 2019, 16:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa jtd-tempomat nie aktywny

Post autor: normalny81 » 23 gru 2019, 13:27

Powinien być aktywny dopiero jak go uruchomisz podczas jazdy + na manetce. Warunkiem tego musisz jechać ponad 50km puszczony hamule i sprzęgło. Sprawdź FESem czy hamulec i sprzęgło nie jest wciśnięte. Może być też problem z kontrolką Cruise. I dlatego tempomat może się nie chcieć włączyć.
Są: AR159 2.4JTDm, AR156SW 1.9JTD, ChryslerVoyager 2.8CRD
Były: Panda I 0.9, Tipo I 2.5TD(od AR155), Delta II HPE1.9TD, AR GTV1.9TD i.d.(od Cromy I), kappa2.4TDs, kappa2.4JTD, ChryslerVoyager2.5CRD, Lybra1.9JTD, AR147 2.0TS Selespeed i JTD, Thesis 2.4, Kappa Coupe 2.4JTD,

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3997
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa jtd-tempomat nie aktywny

Post autor: volf » 23 gru 2019, 14:43

Z tym sprzęgłem, znaczy włącznikiem był problem ale wcześniej, teraz wszystko ok.
Kontrolka cruze świeci każdorazowo po włączeniu ''zapłonu'' przez klika sekund i tyle. Potem już się nie włącza, bez względu na operacje manetką...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3997
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa jtd-tempomat nie aktywny

Post autor: volf » 03 kwie 2020, 17:15

Wychodzi na to, ze już działa. Wyskakiwał błąd P0703 choć zasadniczo włącznik przy pedale hamulca był/jest właściwy (3-pin).
Problem jest z manetką i moją nieznajomością obsługi. Trzeba włączyć na manetce ON a następnie przekręcić na + lub - i dopiero wtedy zaświeca się kontrolka cruse i tempomat działa. U mnie jeszcze zepsuta jest manetka z pozycji + i działa tylko włączanie na - a co za tym idzie można tylko zmniejszać prędkość manetką.
Ciekawe czy to rozbieralne/naprawialne?
KAPPA TDS & JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”