Kappa - brak jakiejkolwiek reakcji

Awatar użytkownika
samuel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 749
Rejestracja: 13 wrz 2008, 0:00
Imię: Samuel
Lokalizacja: Turek (WLKP)

Re: Kappa - brak żadnej reakcji

Post autor: samuel » 04 lip 2012, 12:38

Zrobione :) Przejechałem 4 km w ramach testów(żeby nie oddalać się zbytnio od domu, bo kto by pchał jak by się zepsuło :P) i nie widzę żadnych efektów ubocznych, a wcześniej nawet 10 m nie mogłem przejechać. Jutro będę więcej jeździł, bo dzisiaj już nie ma czasu. Praca wzywa. Dzięki Ci Forum :)
Była Kappa 2.0 16VT
Był Citroën Xantia 1.9TD
Jest Renault Scenic 2.0 (115km)

ObrazekObrazek

Alan

Re: Kappa - brak żadnej reakcji

Post autor: Alan » 04 lip 2012, 12:55

Czyli jednak to? :)

Awatar użytkownika
samuel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 749
Rejestracja: 13 wrz 2008, 0:00
Imię: Samuel
Lokalizacja: Turek (WLKP)

Re: Kappa - brak żadnej reakcji

Post autor: samuel » 05 lip 2012, 10:51

Jednak problem nie został zlikwidowany :( Co może być jeszcze poza tymi skrzynkami ? Tak się zastanawiam, bo kumpel z pracy mi polecił zasmarować styki bo to zapobiega śniedzeniu. Sprawa wygląda gorzej jak wczoraj. Dodatkowo coś mi pyka pod deską. Raz palą się dwie kontrolki a za chwilę pyknie, włączą się kierunkowskazy od alarmu tak jak przy wkładaniu akumulatora i jest dobrze i tak w koło. Włączają się i wyłączają.
Była Kappa 2.0 16VT
Był Citroën Xantia 1.9TD
Jest Renault Scenic 2.0 (115km)

ObrazekObrazek

Alan

Re: Kappa - brak żadnej reakcji

Post autor: Alan » 05 lip 2012, 10:58

Bankowo masz gdzieś problem z połączeniem elektrycznym.Ten dziadowski bezpiecznik blaszkowy to główny podejrzany. Warto to rozebrać i porządnie druciakiem wyczyścić.Samą blaszkę jakimś drobnym papierem. Numer ze światłami to wina tego że po włączeni wzrasta pobór i przy słabym przejściu nie starcza prądu na resztę urządzeń.przerabiałem to dziadostwo.Leć po kolei wszystkie styki prądowe od aku.Sprawdź też przewód masowy akumulatora.No i klemy.

Awatar użytkownika
samuel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 749
Rejestracja: 13 wrz 2008, 0:00
Imię: Samuel
Lokalizacja: Turek (WLKP)

Re: Kappa - brak żadnej reakcji

Post autor: samuel » 14 lip 2012, 17:35

Dzisiaj jeszcze jedno podejście zrobiłem. Aż cały tydzień musiałem się z tym przespać. Na klemach miałem słaby styk. Poucinałem kable i zrobiłem nową instalacje. Na razie wydaje się być dobrze, a było tragicznie. Wszystko przeczyściłem, ale o klemach nawet nie myślałem. Miejmy nadzieje że teraz będzie dobrze :)
Była Kappa 2.0 16VT
Był Citroën Xantia 1.9TD
Jest Renault Scenic 2.0 (115km)

ObrazekObrazek

Momok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 15 lis 2010, 11:01
Imię: Marek
Lokalizacja: Pińczów

Re: Kappa - brak jakiejkolwiek reakcji

Post autor: Momok » 14 lip 2012, 23:37

Jak będzie się powtarzało to spróbuj przeczyścić całe dojście z aku do blachy auta czyli (-) na aku, u mnie wystarczyło lekkie poruszenie kabla od masy i objaw taki sam jak u Ciebie :)
Kappa 2.4 5.20 SW PB + LPG 1996r.
Lybra 2.4 5.10 SW ON 2001r.

Awatar użytkownika
samuel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 749
Rejestracja: 13 wrz 2008, 0:00
Imię: Samuel
Lokalizacja: Turek (WLKP)

Re: Kappa - brak jakiejkolwiek reakcji

Post autor: samuel » 15 lip 2012, 10:48

ok :) dzięki za wskazówki. Będę miał na uwadze. Tam jeszcze nie zaglądałem. Dobrze wiedzieć ze jest jeszcze taka możliwość.
Była Kappa 2.0 16VT
Był Citroën Xantia 1.9TD
Jest Renault Scenic 2.0 (115km)

ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”