Kappa SW 2.4 20v - trzęsie przy ruszaniu

kicak21
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2015, 20:56
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Kappa SW 2.4 20v - trzęsie przy ruszaniu

Post autor: kicak21 » 10 lis 2015, 5:22

Witam od niedawna pojawił się problem tego typu, że przy ruszaniu zaczęło mi trząść samochodem.Mianowicie jak puszczam sprzęgło to trzęsie niesamowicie i muszę dodać więcej gazu, bo inaczej zgaśnie mi auto.Lancia Kappa SW 2.4 20v. Pomóżcie!!!

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11973
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Kappa - Trzęsie przy ruszaniu

Post autor: topcio » 10 lis 2015, 6:33

Najprawdopodobniej sprzęgło do wymiany.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa SW 2.4 20v - trzęsie przy ruszaniu

Post autor: Borek » 10 lis 2015, 7:01

Jeszcze pytanie co to znaczy "niesamowicie".
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Michal198422
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 13 lip 2010, 2:57
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa SW 2.4 20v - trzęsie przy ruszaniu

Post autor: Michal198422 » 16 gru 2015, 18:32

Jak masz objawy w rodzaju "albo się wszystko rozleci, albo silnik wyskoczy" to najprawdopodobniej poduszki skrzyni i silnika. Ja miałem właśnie to, co napisałem w cudzysłowie. Sprzęgło też się może kończyć, ale to byś czuł po wysokości pedału sprzęgła i generalnie przy tym samochód nie usiłował by wytrząsnąć z siebie pasażerów (a zakładam że ma to miejsce). Stawiam na poduchy. Na zupełnie rozwalonych, gdy ruszałem z miejsca, cały samochód się telepał, jakby ktoś młot pneumatyczny do niego podczepił. Prawie gasł itp. Przy wyższych obrotach telepało znacznie mniej. Po wymianie na używane w lepszym stanie telepanie znacznie zmniejszone i występuje okazjonalnie (używki, bo mechanik chcąc doprowadzić samochód do względnej sprawności, przy minimalizacji kosztów jakie ponosiłem takie zamontował - jasne, że lepsze nowe, ale wtedy kosztowo robiło różnicę).
Kappa SW 2,4 TDS. Brak ECSF, brak nieoczekiwanych CHECKów, brak problemów. Wszystko (prócz klimy) działa:D Więc na pewno coś jest nie tak :|

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”