Kappa - Estetyczny montaż dodatków.

assasinx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 kwie 2019, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Powiat Garwoliński.

Kappa - Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: assasinx » 15 gru 2020, 16:07

Witajcie!

Przymierzam się do zamontowania dodatkowych zegarów w Lancii Kappie 2.4 JTD. Niestety, nie mogę znaleźć kompatybilnych zegarów z moim autem, a te przekłamują temperaturę wody i napięcie.

Gdzie i jak estetycznie wmontować w zasięgu wzroku te dodatkowe zegary?

Przymierzam się też do zamontowania czujników parkowania i kamerę cofania w ramce tablicy rejestracyjnej/
Ktoś już montował ich wyświetlacze do Kappy?

Gdzie to w jej obłościach zmieścić, by nie było przysłowiowej w świecie tuningu "wiochy"?

Z góry dziękuję za pomoc.
Dawid.

assasinx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 kwie 2019, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Powiat Garwoliński.

Re: Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: assasinx » 15 gru 2020, 19:31

Nie ma żadnego pomysłu?

Taki zestaw "gratów" będzie raczej w Lancii wyglądałby słabo.
Jak to można byłoby ułożyć?

Awatar użytkownika
Skowoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 08 lut 2016, 18:33
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: Skowoo » 15 gru 2020, 21:20

Gdzieś tu na forum przewinęły mi się dwa rozwiązania - jednym z nich było przygotowanie specjalnej osłony lewego słupka A z gniazdami na trzy zegary, drugą opcją było schowanie zegarów w miejscu popielniczki, pod zamykaną osłonką. Może twórcy tych rozwiązań jeszcze tu zaglądają i zdradzą więcej szczegółów, ja pamiętam tylko że coś gdzieś takiego kiedyś było :)
Lancia Kappa 2.0 V.I.S. '98

assasinx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 kwie 2019, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Powiat Garwoliński.

Re: Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: assasinx » 15 gru 2020, 21:45

Ok. Dzięki. Jesteś wielki. A na wyświetlacze czujników i kamery?

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: volf » 15 gru 2020, 23:25

assasinx pisze: 15 gru 2020, 16:07 Witajcie!

Przymierzam się do zamontowania dodatkowych zegarów w Lancii Kappie 2.4 JTD. Niestety, nie mogę znaleźć kompatybilnych zegarów z moim autem, a te przekłamują temperaturę wody i napięcie.
Dawid.
Jak przekłamują? Może ten voltomierz to faktycznie nieco zaniża choć to raczej wina jego podłączenia (bo nie mierzy bezpośrednio na akumulatorze). Natomiast wskaźnik temperatury ma błąd może 5° C i to w porywach, podejrzewam, że każdy dokładany wskaźnik będzie gorszy...
Jak te przekłamania sprawdzałeś :?:
KAPPA TDS & JTD

assasinx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 kwie 2019, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Powiat Garwoliński.

Re: Kappa - Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: assasinx » 16 gru 2020, 10:58

volf pisze: 15 gru 2020, 23:25
assasinx pisze: 15 gru 2020, 16:07 Witajcie!

Przymierzam się do zamontowania dodatkowych zegarów w Lancii Kappie 2.4 JTD. Niestety, nie mogę znaleźć kompatybilnych zegarów z moim autem, a te przekłamują temperaturę wody i napięcie.
Dawid.
Jak przekłamują? Może ten voltomierz to faktycznie nieco zaniża choć to raczej wina jego podłączenia (bo nie mierzy bezpośrednio na akumulatorze). Natomiast wskaźnik temperatury ma błąd może 5° C i to w porywach, podejrzewam, że każdy dokładany wskaźnik będzie gorszy...
Jak te przekłamania sprawdzałeś :?:
Kiedyś oddawałem ją do elektryka. Nic nie wykombinował w tej sprawie. Na zegarze miałem 110 stopni, a po pomiarze termometrem laserowym przy termostacie i czujniku wychodziło 70. Czasami podnosi się temperatura na zegarze 130 stopni i świeci na czerwono. A przy pomiarze multimetrem w pełnym obciążeniu prądem mam 13,5 V na akumulatorze, a w lato przy włączonej klimie napięcie spadało prawie do 9V na zegarach, choć jechałem wtedy od ponad godziny.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: volf » 16 gru 2020, 11:10

Masz coś zepsute i tyle.
Ja bym wolał zmienić mechanika niz montować dodatkowe zegary ale to Twoje auto :)
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Kappa - Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: Marcin_D » 16 gru 2020, 12:47

assasinx - coś masz skopane. W mojej jak miałem też były jaja z voltomierzem - okazało sie że coś było skopane - tylko że to było dawno temu i już nie pamiętam, co tam było. Pamiętam że po poprawkach wskazywał jak trzeba.

assasinx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 kwie 2019, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Powiat Garwoliński.

Re: Kappa - Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: assasinx » 16 gru 2020, 13:19

volf pisze: 16 gru 2020, 11:10 Masz coś zepsute i tyle.
Ja bym wolał zmienić mechanika niz montować dodatkowe zegary ale to Twoje auto :)
Ten problem potrafi wyjść niespodziewanie. To jest największy problem. Nie chcę robić z auta choinki, więc jak wystąpi, to pewnie zmiana mechanika...
Czujnik temperatury wymieniałem więc... Zapewne coś w zegarach.

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: Jam_Belfegor » 16 gru 2020, 13:46

Hmmm... moim zdaniem złe podejście do sprawy. "Silnik szwankuje zamiast go naprawić to wsadzam drugi do bagażnika". Coś ewidentnie źle działa bo te zegary normalnie tak nie przekłamują góra +/- kilka procent a nie kilkadziesiąt :) i wynika to głównie z różnicy w miejscach gdzie mierzysz i gdzie pomiar jest dokonywany. Niestety trzeba przyjrzeć się elektryce. Akurat mam to szczęście i zarazem nieszczęście :lol: że już oglądałem się gruzów 20+ i wiem jak potrafi wyglądać elektryka w takich autach... lata robią swoje. A nawet choćby patrząc po swojej Delcie którą rozebrałem do najmniejszej kostki czy śrubki... ile kostek i złączy było zaśniedziałych. Najgorzej wiadomo jet poza kabiną ale i w kabinie nie raz zwykłe wyczyszczenie styków i psiknięciem czymś do elektryki i ponowne złożenie nagle rozwiązywało dziwne przypadłości sprzętów wszelakich. A najgorzej nie radzi sobie z takimi rzeczami elektronika oraz elektryka działająca na niskich prądach. Jak coś wygląda tak - foto niżej, to jak ma przez to płynąć prawidłowo prąd?! A uwierz mi wcale to nie rzadki widok. Sugeruję zacząć od najprostszego czyli od przeglądnięcia i przeczyszczenia wtyczek, kostek, punktów masowych i to zarówno w kabinie jaki w komorze silnika. A zacznij od tego co Ci nie działa czyli sygnałów na zegary. Nic cie to nie kosztuje poza pracą a możne pomóc. Teraz dopiero co reanimowałem klapę w Peugocie 207 siadło dosłownie wszystko. Tablica, wycieraczki, grzanie szyby. Działało jak chciało. Przyczyna j/w. słabe utlenione styki, oraz pęknięte izolacja na dwóch przewodach. Czyszczenie, małe lutowanko, nowa izolacja i wszystko hula jak powinno. Prewencyjnie wyczyszczone też styki w kloszach tylnych lamp co by choina się za jakiś czas nie zrobiła. Nie ma to jak wciskach hamulec czy włączasz kierunek a cała lampa robi za disco kulę i miga czym popadnie w losowych odstępach :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

assasinx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 kwie 2019, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Powiat Garwoliński.

Re: Kappa - Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: assasinx » 16 gru 2020, 20:45

A do czego są podłączone te dwa zegary od czujników do zegarów? Jakie są pomiędzy nimi ogniwa, które mogłyby paść?
Btw. mam wymieniony rezystor w wentylatorach.

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Kappa - Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: adamM20 » 16 gru 2020, 21:56

... tak na wszelki wypadek zanim zaczniesz "kopać" w instalacji jak pisze Przemek (wcześniej czy później tak należy zrobić) to sprawdź czy zegary nie wymagają prostego skalowania. To zwykłe analogi i z czasem mają tendencje do rozkalibrowania się.
Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Laszlo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 118
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:03
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa - Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: Laszlo » 17 gru 2020, 22:21

Cześć, ja wyświetlacz od czujników parkowania umieściłem tam gdzie jest czerwona ramka na zdjęciu.
Jednak uważaj przy wyciąganiu zegarów, jak je wyciągniesz nie przekręcaj kluczyka w stacyjce bo airbag łapie błąd.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mój Kapiszonek > viewtopic.php?f=24&t=72940

assasinx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 kwie 2019, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Powiat Garwoliński.

Re: Kappa - Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: assasinx » 18 gru 2020, 21:53

Dobrze je widać z pozycji kierowcy?

Awatar użytkownika
Laszlo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 118
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:03
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa - Estetyczny montaż dodatków.

Post autor: Laszlo » 28 gru 2020, 15:00

Ja dobrze widzę, ale pewnie są ustawienia kierownicy przy których nie będzie to widać, trzeba sobie sprawdzić.
Mój Kapiszonek > viewtopic.php?f=24&t=72940

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”