Kappa - obudowa akumulatora

diakon5
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 24 mar 2010, 18:31
Lokalizacja: krokowa

Kappa - obudowa akumulatora

Post autor: diakon5 » 23 paź 2012, 11:24

Witam serdecznie szerokie grono uzytkownikow wloskiej motoryzacji. Nie wiedzialem gdzie zamiescic tego posta, wiec daje go w tym dziale:) Tak jak w temacie, czy zastanawialiscie sie nad obudowa akumulatora?? Estetyczniej wygladaloby pod maska :) Moze zaadoptowac takowa z innego pojazdu?? Macie moze jakies pomysly, propozycje???
Juz wkrotce opisze wszystkie wydatki zwiazane z ponad dwuletnim uzytkowaniem swojej kappy 2.0, wraz z uwzglednieniem zdjec na nowych felgach- wzor alesio f1 ( ladny efekt )!! pozdrawiam wszystkich i przepraszam za brak polskich znakow, lecz nie moge ich po prostu wstawic, nie wiem, czy to wina mojego kompa, czy jakis blad wkradl sie w forum.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: obudowa akumulatora kappa :)

Post autor: Borek » 23 paź 2012, 11:48

Estetyczniej by wyglądało i może lepiej chroniło klemy przed wilgocią i korozją. Proponuję przenieść temat do wątku o ulepszeniach pojazdu (gdzieś w dziale ZTS). :D

Przy okazji zapytam - czy oryginalna półka na baterię posiada jakieś fabryczne zabezpieczenia do aku? W sensie jakieś opaski, mocowania? Bo miałem taką klamrę w Civicu do opięcia baterii, żeby nie skakała i nie wyleciała z maską w razie wypadku, a w kapiszonie nic takiego nie widziałem.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: obudowa akumulatora kappa :)

Post autor: Michor » 23 paź 2012, 11:59

Powinna być - zawsze jest, praktycznie w każdym samochodzie to widziałem -właśnie ze względu na wypadek.


Co do obudowy? widziałem ostatnio w oszołomie pokrowce za 15 PLN:) ładne z uchwytem - take ogrzewacze:)
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - obudowa akumulatora

Post autor: Borek » 23 paź 2012, 12:38

Dzięki, w takim razie muszę sobie jakąś klamrę wykombinować. ;)
Drop a gear and disappear!

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - obudowa akumulatora

Post autor: Polej » 23 paź 2012, 20:24

Borek pisze:Dzięki, w takim razie muszę sobie jakąś klamrę wykombinować. ;)
Od strony silnika i dolotu na półce akumulatora jest zamontowana śruba fi8 (nakrętka 13)- zakładana jest na nią taka przetłoczona blacha, dopasowana do podstawy akumulatora (każdy akumulator ma szerszą podstawę). To usztywnia cały akumulator. Dodatkowo pod nim ma znajdować się plastikowa forma, która zapobiega ewentualnym wyciekom elektrolitu na skrzynię biegów.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”