Kappa 2.0 - jakie Webasto?

Awatar użytkownika
Ventura
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2009, 11:01
Imię: Marcel
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Ventura » 04 lut 2016, 5:00

Bw50 nie ma pompki paliwa. Ma tylko pompe wody. Nie wszystkie zasila sie z przelewu, do niektórych ciagniesz nowy przewod paliwowy z baku. Dlatego ja wybralem bw50, jest po prostu mniej grzebaniny ale czasem problem pojawia się, gdy ktoś ma lpg i odcięta pompę benzyny ;)

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa 2.0 - jakie Webasto?

Post autor: marceli » 05 lut 2016, 22:35

Masz rację.

Zasilane jest z przelewu i to jest dobre rozwiązanie.Prostszy montaż.Takie kupimy :)

Dobrze ,że nie wziąłem już Thermo Top C,te są z pompką.

Orientujesz się jakie są różnice w zegarach 1530 i 1533(jajko) ,jedyne co wiem ,że jajko ma inne czasy programowania ogrzewania,a kwadratowy ma zdaje się jeden czas tak??
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Ventura
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2009, 11:01
Imię: Marcel
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kappa 2.0 - jakie Webasto?

Post autor: Ventura » 05 lut 2016, 22:55

Ja mam kwadratowy (zielone podświetlenie) i taki starcza do podgrzania.

Trucker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 07 gru 2016, 13:06
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa 2.0 - jakie Webasto?

Post autor: Trucker » 02 gru 2017, 23:09

Odgrzeję, bo pojawiły się nieścisłości.

BW50 i DW50 oczywiście posiadają pompy paliwa (przecież jakoś trzeba podać paliwo do komory spalania), ale są one wbudowane w urządzenie. Czyli nie mają zewnętrznych pomp paliwa, a pobieranie paliwa odbywa się ze zintegrowanego zbiornika - zbiornik ten zasilany jest przewodem przelewowym wychodzącym z listwy wtryskowej.
Oczywiście te modele są najłatwiejsze w montażu, ale nikt nikomu nie zabroni (chociaż teraz to nie wiem...) zamontować do Thermo Top C zbiornika paliwa o poj. 0,5l zasilanego z przelewu, a z tego zbiornika może sobie ciągnąć pompa do pieca. Też odpada układanie nowego przewodu paliwowego ze zbiornika paliwa samochodu.

Weźcie pod uwagę, że BW50 i DW50 to stare modele i o nowe części zamienne raczej będzie trudno. Oczywiście przy cenie 400 zł za kompletny zestaw warto zaryzykować. TT C jest nowszy, ale niedługo pewnie też zniknie z oferty, bo są już dostępne nowsze, bardziej plastikowe modele.
Można też zainteresować się konkurencją.

Dla ceniących wygodę polecam sterownik EasyStart Remote+ - jest to model analogowy, tj. działa na zasadzie włącz/wyłącz. Montuję u siebie coś takiego i może wrzucę schemat. Nie wiem jeszcze, gdzie wpiąć sygnał do wentylatora nagrzewnicy. I gdzie wpiąć się w obieg płynu chłodzącego, ale to się pomyśli.

Awatar użytkownika
Ventura
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2009, 11:01
Imię: Marcel
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kappa 2.0 - jakie Webasto?

Post autor: Ventura » 03 gru 2017, 10:08

Twierdzenie, że nie ma pompy chodziło o to, że nie trzeba wpinać się w bak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”