Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Awatar użytkownika
wsk9
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 20 lis 2011, 9:31
Imię: Włodek
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: wsk9 » 05 gru 2011, 12:15

Witam! Nie kolego dioda którą odlutowałem to żarówka led a dioda do djoda która daje światło czerwone to ta najbardziej wysunięta na prawo.Pozdrawiam.Nadmieniam iż czerwona dioda działa tylko pilot nie reaguje ani nie chce się zakodować Pozdrawiam.

Alan

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Alan » 05 gru 2011, 12:19

Włodek...zlituj się,ta dioda czerwona to led smd jej zadanie brzmi... informowanie klienta o aktywności pilota po naciśnięciu klawisza.

Dioda która powinna być tam gdzie jej nie ma to dioda emitująca podczerwień i jej zadanie brzmi: wyślij sygnał do centralki...otwórz - zamknij.

Jeśli wywaliłeś oryginalną diodę i jesteś w ciemnej d..pie bo nie wiesz co zrobić,wymontuj ją z jakiegoś starego pilota tivi i wlutuj zachowując biegunowość...powinno zadziałać.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2011, 12:24 przez Alan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: stabraf » 05 gru 2011, 12:23

Jest dokładnie tak jak Alan pisze. W lampce sufitowej masz taką półkulę, w stronę której to światło podczerwone musisz skierować. Po wlutowaniu diody podczerwieni (taka sama jak w pilotach RTV) Można sprawdzić czy nadaje przy użyciu aparatu w komórce: naciskasz kluczyk i i przez aparat na wyświetlaczu powinieneś widzieć błyski tej diody. Gołym okiem tego nie uwidzisz...

Awatar użytkownika
wsk9
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 20 lis 2011, 9:31
Imię: Włodek
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: wsk9 » 05 gru 2011, 13:26

Przepraszam Alan!Pilot już działa dobrze że nie pozbyłem się tej diody.Moje może upierdliwe wałkowanie tematu spowodowane było opisem w instrukcji iż dioda służy do podświetlenia zamka.Teraz już wiem bo instrukcja jest od nowszego typu mimo że po Polsku.Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam wszystkich Lanciomaniaków.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: stabraf » 05 gru 2011, 13:27

Hehe spakojna Twoja rozczochrana :D
Na przyszłość: słuchaj tego, co ma obrośniętego :lol: ;)

Alan

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Alan » 05 gru 2011, 19:20

:) Dużo nie brakowało a z całkiem fajnego pilota zrobiłbyś latarkę :)

Awatar użytkownika
Adisz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 364
Rejestracja: 20 wrz 2007, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Adisz » 11 gru 2011, 20:52

U mnie z centralny działa tylko z kluczyka. Jak wcisnę guziki w suficie to dioda świeci, ale jak wcisnę pilot to gaśnie i nie chce się sparować z pilotem :/

Awatar użytkownika
czubax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 134
Rejestracja: 29 wrz 2010, 20:01
Imię: Tomek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: czubax » 10 lip 2012, 13:26

Witam,

Jedną z rzeczy do zrobienia w moim Kapiszonie jest centralny zamek...Mam dwa kluczyki...jeden z logiem Lancii tak jak na zdjęciu...ale w środku niestety sama beteryjka i dioda zielona....Drugi - z takim glutem wypukłym w miejscu znaczka Lancii - ma "wnętrzności"....ale po rozebraniu i przyjżeniu wygląda na to, że ten micro przycisk jest uszkodzony - nie odskakuje....

Teraz moje pytanie...czy jak kupie kluczyk od innego auta przedliftowego...to będę mógł go zaprogramować do mojego autka?
Był: Lancia Lybra SW 2.4 JTD 150 KM, Lancia Kappa 3.0, AR 159, kilka AR 156
Jest: Lancia Thesis 2.4 JTD, Citroen CX 2.5 Prestige, Vel Satis 2.2 DCI

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Borek » 10 lip 2012, 16:22

Klucze przedliftowe nie powinny pasować do samochodów po lifcie i vice versa. Przed liftem była podczerwień, później zmienili na radio.
Drop a gear and disappear!

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: red-blade » 11 lip 2012, 12:29

a po lifcie w kratce nawiewu ta doda nie będzie działać ? bo u mnie nie działa i znajomego tak samo. I zastanawiam się gdzie jest problem , i podłączałem drugie i tez nic. jakieś pomysły? ;]

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Borek » 11 lip 2012, 12:47

Jak nie mruga dioda to sprawdź, czy w bagażniku masz włączony alarm w ogóle (ta mała stacyjka w syrenie, w schowku z prawej).
Drop a gear and disappear!

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: red-blade » 13 lip 2012, 17:21

ja mowie o diodzie w nawiewie ta mala kiedyś kolega przed liftem co miał to mu działała a mi nie działa tylko tam gdzie światło tam mam diodkę jak zamykam to się świeci ale ta w nawiewie powinna chyba mygać nie ?;] kostki w bagażniku są podpięte

Awatar użytkownika
czubax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 134
Rejestracja: 29 wrz 2010, 20:01
Imię: Tomek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: czubax » 13 lip 2012, 19:00

Ja mam Kappę sprzed liftu i światełko w konsoli środkowej mruga do mnie radośnie.

W jednym moim kluczyku nie ma bebechów (sama dioda przylotowana do trzech mini bateryjek...no i chip immo oczywiście w kąciku:) ). Drugi ma bebechy z wersji po lifcie...pewnie poprzedni właściciel nie korzystał z wiedzy zawartej na tym zacnym forum i nie wiedział, że tak nie zadziała:)

Moje pytanie brzmi czy jak załatwię sobie kluczyk z innej kappy przedliftowej to czy da się go zestroić zmoją lancą? Bo nie wiem czy starać się reaktywować org. zestaw zdalnie-otwierający....czy może pobawić się w zakup i zestrojenie allegrowego "scyzoryka" uniwersalnego....Jeżeli dubluje pytanie to przepraszam ale przeczytałem już chyba większość tematu na temat CZ i odpowiedzi nie znalazłem....
Był: Lancia Lybra SW 2.4 JTD 150 KM, Lancia Kappa 3.0, AR 159, kilka AR 156
Jest: Lancia Thesis 2.4 JTD, Citroen CX 2.5 Prestige, Vel Satis 2.2 DCI

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Borek » 13 lip 2012, 19:23

red-blade pisze:ja mowie o diodzie w nawiewie ta mala kiedyś kolega przed liftem co miał to mu działała a mi nie działa tylko tam gdzie światło tam mam diodkę jak zamykam to się świeci ale ta w nawiewie powinna chyba mygać nie ?;] kostki w bagażniku są podpięte
Ale ja nie mówię o kostkach, tylko o alarmie i o syrenie znajdującej się w bagażniku ;). Jeśli alarm jest włączony, to przy zamykaniu/otwieraniu powinien piukać oprócz mrugnięcia awaryjnymi. Jeśli tak nie jest, to masz wyłączony alarm i włączysz go stacyjką w syrenie tam, gdzie pisałem (taki mały okrągły kluczyk powinieneś mieć od tego) - wtedy dioda w nawiewie powinna normalnie działać.

Ja mam celowo wyłączony alarm i dioda u mnie nie działa, ale działała jak go włączyłem.


Czubax - szczerze to wydaje mi się, że przedliftowe klucze mają tylko lampkę do oświetlania zamka w nocy, a otwieranie centralnego jest tylko przez przekręcenie klucza w zamku. Z drugiej strony chyba słyszałem o centralnym otwieranym na podczerwień, ale teraz to już zgłupiałem do szczętu... Najlepiej niech się wypowie ktoś, kto ma przedliftowego kapiszona i wszystko dograne z kluczami.
Drop a gear and disappear!

red-blade
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 14 wrz 2011, 9:24
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: red-blade » 13 lip 2012, 19:58

szczerze mowiac to mam 4 klucze od lancii z pilotem i jakies 3 inne :) to pewnie bedzie jeden z nich :) poszukam tej syrenki :) mam nadzieje ze znajde dzieki :) to za tymi kostkami bewnie jest ? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”