Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Momok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 15 lis 2010, 11:01
Imię: Marek
Lokalizacja: Pińczów

Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Momok » 13 gru 2010, 20:40

Witajcie drodzy użytkownicy, zwracam się do was z pytaniem jak zaprogramować kluczyk tak aby centralny otwierał/zamykał samochód. Dodam, że jakieś 2 tygodnie temu wszystko działało normalnie, przyszedł mróz, samochód zamknął się niby normalnie czyli słychać było siłowniki oraz mrygały światła. Po 15 minutach, chcialem wyciagnac cos z samochodu, auto otwarte i nie reaguje w ogole na przycisk z kluczyka. Probowałem programować kluczyk diodą koło lusterka ale za kazdym razem jak wciskam przycisk przy lusterku dioda zaczyna mrygac, naciskam przycisk w pilocie i dioda przy lusterku przestaje mrygac, probowalem na milion kombinacji i nie daje rady, jest na to jakis sposob? Pozdrawiam.
Kappa 2.4 5.20 SW PB + LPG 1996r.
Lybra 2.4 5.10 SW ON 2001r.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: stabraf » 14 gru 2010, 10:44

A czy kluczyk masz na podczerwień? Masz takie wystające oczko przy lampce? Możesz mieć uwalony kluczyk(elektronikę). Zobacz ,czy zamyka/otwiera auto po przekręceniu klucza w zamku.
Jeśli klucz masz na podczerwień, to włącz aparat w telefonie, przyłóż diodę z kluczyka do obiektywu i sprawdź czy mruga ;)

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: annubis17 » 14 gru 2010, 11:42

A czy każda Kappa miała fabryczny centralny na pilota? Bo mam w kluczyku przycisk i czerwoną diode, alarmu nie ma, przy lampkach jest diodka zielona i świeci jak się ją wciśnie, ale nie reaguje na programowanie.
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Momok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 15 lis 2010, 11:01
Imię: Marek
Lokalizacja: Pińczów

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Momok » 14 gru 2010, 14:15

Nie mam kluczyka na podczerwień tylko ten drugi nowszy, oczka nie ma tylko jest ten czujnik wbudowany chyba koło lusterka, w każdym razie po przekreceniu kluczyka w zamku w drzwiach otwiera normalnie a z przycisku niestety nie chociaz działało to jeszcze miesiac temu. Co najczęściej pada w elektronice w tych kluczykach?
Kappa 2.4 5.20 SW PB + LPG 1996r.
Lybra 2.4 5.10 SW ON 2001r.

Awatar użytkownika
Aroniaa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 17 lut 2008, 0:00
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Aroniaa » 14 gru 2010, 14:33

A ja miałem podobna przygodę mianowicie tez wydawało mi się ze jest coś nie tak z kluczykiem bo jak przyciskałem kluczyk auto zamykało sie jak by normalnie a po chwili samo otwierało się i rozbrajało. Okazało się ze był zamarznięty silniczek w drzwiach od pasażera auto siłowało się zęby zaryglować drzwi a jak nie dało rady to samo się otwierało auto wstawiłem do ciepłego garażu lody puściły i jest juz porządku. Ale fakt jak tu przycisk nie reaguje to musisz jechać do zegarmistrza który tez dorabia i koduje kluczyki zakodowanie kluczyka jakieś 120zł.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: marceli » 14 gru 2010, 16:24

Momok jak masz Kappe 95r. to masz na podczerwień oryginalnego pilota.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Momok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 15 lis 2010, 11:01
Imię: Marek
Lokalizacja: Pińczów

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Momok » 14 gru 2010, 18:07

Nie jest na pewno na podczerwień bo jak jeszcze działał to kluczyk mogłem mieć w kieszeni, 100 m od samochodu i mimo wszystko sie otworzył, zamki raczej nie beda zamarzniete bo od srodka jak zamykam to wszystko dziala tak jak ma dzialac, wydaje mi sie, ze po prostu sie rozkodowal kluczyk i tyle. Ps. Kapiszonek 96' ;)
Kappa 2.4 5.20 SW PB + LPG 1996r.
Lybra 2.4 5.10 SW ON 2001r.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Marcin_D » 14 gru 2010, 18:36

Momok to nie jest fabryczny alarm Lancii, nie było alarmu w Kappie na fale radiowe - tylko taki powalony na podczerwień - ty podjedż do gości od alarmów (tylko takich dobrych speców) żeby zobaczyli co tam masz i Ci doradzą co i jak.

Mnie jak się sam zdezaktywował alarm to tylko oni pomogli (wziął sobie i przeszedł w stan awaryjny).

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: marceli » 14 gru 2010, 19:32

Momok pisze:Nie jest na pewno na podczerwień bo jak jeszcze działał to kluczyk mogłem mieć w kieszeni, 100 m od samochodu i mimo wszystko sie otworzył, zamki raczej nie beda zamarzniete bo od srodka jak zamykam to wszystko dziala tak jak ma dzialac, wydaje mi sie, ze po prostu sie rozkodowal kluczyk i tyle. Ps. Kapiszonek 96'
Dawaj chłopie zdjęcie tego kluczyka, pilota bo nie jestem w stanie uwierzyć że oryginalny działa Ci tak jak piszesz.
Marcin_D pisze:Momok to nie jest fabryczny alarm Lancii, nie było alarmu w Kappie na fale radiowe - tylko taki powalony na podczerwień
Czytałem, że Kappy po lifcie miały radiowe sterowanie.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Krzys » 14 gru 2010, 23:24

Także miałem ostatnio problem z oryginalnym pilotem. Stwierdziłem że szkoda naprawiać. Kolega wstawił mi zwykły centralny radiowy. Koszt 70zł sterownik + 2 piwa (robocizna). Czas jakieś 30minut. Mam otwieranie bagażnika z pilota i nie potrzebuję już breloczka do kluczy.

Awatar użytkownika
wacho_czk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 473
Rejestracja: 17 maja 2008, 0:00
Skype: wacho_czk
Imię: Maciej
Lokalizacja: Czarnków PL/Norwich UK

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: wacho_czk » 14 gru 2010, 23:30

Również mam c.z+alarm sterowany falami radiowymi (Kappa z 99/2000 roku), mam dwa kluczyki z czego jeden działa a drugi niestety nie, więc chętnie się dowiem czy jest jakaś opcja programowania tych pilotów

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Kris » 15 gru 2010, 6:44

Nie wiem jak Kappa ale Lybra ma kluczyk na radio. Co do niedziałania kluczyka to może wystarczy go "posmażyć" (czyt. poprawić zimne luty). Jak kupowałem Lybre to sprzedający twierdził że pilot nie działa bo nie jest zaprogramowany. Się okazało że a) bateria była wycyckana b) były zimne luty. Po wymianie baterii i podlutowaniu tu i ówdzie oba piloty pracują bezbłędnie.
Reasumując sprawdź sobie stan baterii w pilocie a jak są dobre to przekaż kluczyk komuś kto wie co to jest lutownica i spoiwo lutownicze:)
Lutownica nadająca się do lutowania elementów SMD a nie rynien:)
Powodzenia
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: Luckyy » 15 lip 2011, 6:24

wacho_czk pisze:Również mam c.z+alarm sterowany falami radiowymi (Kappa z 99/2000 roku), mam dwa kluczyki z czego jeden działa a drugi niestety nie, więc chętnie się dowiem czy jest jakaś opcja programowania tych pilotów

Mam to samo.
Oba czarne kluczki kiedy (kilka lat temu) działały poprawnie natomiast teraz ten którego używam na co dzień nadal działa a drugi, który leżał w domu niestety nie otwiera/zamyka samochodu.
Dioda w kluczyku mruga ale nic się nie dzieje.
Baterie wymieniłem na nową - nie pomogło.
Procedura 'wkodowania' opisana w instrukcji też nic nie zmieniła. Opisy w nowej i starej instrukcji są takie same mimo, że sposób transmisji jest inny ...

Po wciśnięciu przycisku w kluczyku dioda się zaświeca na chwilę i gaśnie. Tak ma być czy powinna świecić tak długo jak długo jest wciśnięty przycisk?

Ktoś wie jak zmusić do pracy drugi kluczyk?
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: annubis17 » 15 lip 2011, 14:56

Luckyy pisze:
wacho_czk pisze:Również mam c.z+alarm sterowany falami radiowymi (Kappa z 99/2000 roku), mam dwa kluczyki z czego jeden działa a drugi niestety nie, więc chętnie się dowiem czy jest jakaś opcja programowania tych pilotów

Mam to samo.
Oba czarne kluczki kiedy (kilka lat temu) działały poprawnie natomiast teraz ten którego używam na co dzień nadal działa a drugi, który leżał w domu niestety nie otwiera/zamyka samochodu.
Dioda w kluczyku mruga ale nic się nie dzieje.
Baterie wymieniłem na nową - nie pomogło.
Procedura 'wkodowania' opisana w instrukcji też nic nie zmieniła. Opisy w nowej i starej instrukcji są takie same mimo, że sposób transmisji jest inny ...

Po wciśnięciu przycisku w kluczyku dioda się zaświeca na chwilę i gaśnie. Tak ma być czy powinna świecić tak długo jak długo jest wciśnięty przycisk?

Ktoś wie jak zmusić do pracy drugi kluczyk?
Mam dokładnie tak samo, dioda mryga ale efektów w samochodzie brak. Wina pilota czy czego?
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Kappa - programowanie kluczyka od centralnego

Post autor: zbyszek55 » 15 lip 2011, 20:59

Witam
Jak masz kluczyk starego wzoru /nie scyzoryk/ to sprawdż mikroprzełacznik.
Miałem coś podobnego ,wlutowałem nowy/bardzo ostrożnie / i po kłopocie
Powodzenia w boju.
Pozdrowienia
Zbyszek55 z Bydgoszczy
Lancia Lybra sw 2,4 jtd
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”