Kappa - zablokowana stacyjka

Awatar użytkownika
Spartanin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 03 gru 2009, 11:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kappa - zablokowana stacyjka

Post autor: Spartanin » 08 lis 2010, 15:05

No i dopadł mnie dosyć częsty problem z zablokowaną stacyjką:]. Pewnego dnia wkładam kluczyk, i ani rusz!. Po 40 minutach szamotaniny i sprawdzania o co chodzi, udało mi się go przekręcić i odpalić Kappę. Następnego dnia znowu to samo, tym razem złamałem ręką kluczyk w stacyjce :bialaflaga: . Kiedy go wyciągnąłem ,okazało się że można tylko odpalić auto ( kluczyk odbija ) ,ale zgasić to już się nie da . Trzeba zdławić auto na biegu i odłączyć klemy, co z kolei powoduje zacięcie się pompy paliwa i muszę kilkakrotnie podłączać klemę aby odpalić auto.
W związku z tym mam pytanie:
Czy ktoś z forumowiczów zna we Wrocławiu dobrego "magika" od stacyjek? Wiem że można samemu się przy niej pobawić, lecz moje zdolności manualne kończą się na rozłożeniu i złożeniu pistoletu Glocka ;].
ZBIERAM GRUPĘ NA SAFARI PO KENII.
ORGANIZACJA PRZEZ RDZENNEGO MIESZKAŃCA TEJ PIĘKNEJ KRAINY - kontakt pw

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa - Zablokowana stacyjka

Post autor: Gros » 08 lis 2010, 15:10

Spartanin pisze:No i dopadł mnie dosyć częsty problem z zablokowaną stacyjką:]. Pewnego dnia wkładam kluczyk, i ani rusz!. Po 40 minutach szamotaniny i sprawdzania o co chodzi, udało mi się go przekręcić i odpalić Kappę. Następnego dnia znowu to samo, tym razem złamałem ręką kluczyk w stacyjce :bialaflaga: . Kiedy go wyciągnąłem ,okazało się że można tylko odpalić auto ( kluczyk odbija ) ,ale zgasić to już się nie da . Trzeba zdławić auto na biegu i odłączyć klemy, co z kolei powoduje zacięcie się pompy paliwa i muszę kilkakrotnie podłączać klemę aby odpalić auto.
W związku z tym mam pytanie:
Czy ktoś z forumowiczów zna we Wrocławiu dobrego "magika" od stacyjek? Wiem że można samemu się przy niej pobawić, lecz moje zdolności manualne kończą się na rozłożeniu i złożeniu pistoletu Glocka ;].
chłopie idź do magika który dorabia kluczyki 5 min i po sprawie :D
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kappa - Zablokowana stacyjka

Post autor: goldixll » 08 lis 2010, 16:31

Spartanin pisze:No i dopadł mnie dosyć częsty problem z zablokowaną stacyjką:]. Pewnego dnia wkładam kluczyk, i ani rusz!. Po 40 minutach szamotaniny i sprawdzania o co chodzi, udało mi się go przekręcić i odpalić Kappę. Następnego dnia znowu to samo, tym razem złamałem ręką kluczyk w stacyjce :bialaflaga: . Kiedy go wyciągnąłem ,okazało się że można tylko odpalić auto ( kluczyk odbija ) ,ale zgasić to już się nie da . Trzeba zdławić auto na biegu i odłączyć klemy, co z kolei powoduje zacięcie się pompy paliwa i muszę kilkakrotnie podłączać klemę aby odpalić auto.
W związku z tym mam pytanie:
Czy ktoś z forumowiczów zna we Wrocławiu dobrego "magika" od stacyjek? Wiem że można samemu się przy niej pobawić, lecz moje zdolności manualne kończą się na rozłożeniu i złożeniu pistoletu Glocka ;].
Opisywałem gdzieś przygody ze swoją stacyjką ...

Spokojnie sam wyciągniesz stacyjkę wielkiej filozofii tam nie ma. Z całą stacyjka jedziesz do gościa co dorabia klucze i naprawia zamki. U mnie w Cz-wie kosztowało to 100 zł.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Spartanin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 03 gru 2009, 11:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa - Zablokowana stacyjka

Post autor: Spartanin » 08 lis 2010, 18:28

gros pisze: chłopie idź do magika który dorabia kluczyki 5 min i po sprawie :D
Problem w tym że kluczyki zapasowe to ja mam. Obstawiam że poszła sprężynka zwrotna, albo jakiś syf zablokował stacyjkę, we. ząbki poszły się kochać.
Dzwoniłem po magikach we Wrocławiu i praktycznie każdy śpiewał od 200 zł w górę. No cóż - szukam dalej...
ZBIERAM GRUPĘ NA SAFARI PO KENII.
ORGANIZACJA PRZEZ RDZENNEGO MIESZKAŃCA TEJ PIĘKNEJ KRAINY - kontakt pw

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kappa - Zablokowana stacyjka

Post autor: goldixll » 08 lis 2010, 18:45

Spartanin pisze:
gros pisze: chłopie idź do magika który dorabia kluczyki 5 min i po sprawie :D
Problem w tym że kluczyki zapasowe to ja mam. Obstawiam że poszła sprężynka zwrotna, albo jakiś syf zablokował stacyjkę, we. ząbki poszły się kochać.
Dzwoniłem po magikach we Wrocławiu i praktycznie każdy śpiewał od 200 zł w górę. No cóż - szukam dalej...
U mnie poszły właśnie zapadki.

Zapytaj może liczą sobie z demontażem... jeśli tak to w Cz-wie krzyczeli 250 zł za demontaż + 100 zł robota : lol : warto więc poświęcić pół godziny na robótki ręczne : ok2 :

Awatar użytkownika
samuel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 749
Rejestracja: 13 wrz 2008, 0:00
Imię: Samuel
Lokalizacja: Turek (WLKP)

Re: Kappa - Zablokowana stacyjka

Post autor: samuel » 23 lip 2012, 16:30

Witam :) Dzisiaj mnie się problem przytrafił. Jak się postaram to wsadzę i przekręcę. Ale normalnie to nie można wsadzić ani przekręcić. Psiknąłem WD-40 to wypłynęło z metalicznymi opiłkami. Ale problem jest jeszcze jeden. Chciałem zobaczyć jak to będzie z innymi kluczykami które otrzymałem przy zakupie i się okazuje że żadnym nie mogę otworzyć samochodu ani odpalić samochodu, a jednego w ogóle nie mogę wsadzić nr 3. Klucze nr 2,3,4 nie mają dodatkowych wycięć jak nr 1. Jedynka to podstawowy klucz którego używam na co dzień. Oto foto
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Była Kappa 2.0 16VT
Był Citroën Xantia 1.9TD
Jest Renault Scenic 2.0 (115km)

ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”