Kappa - zatrzaśnięte drzwi tył, zdejmowanie tapicerki

Awatar użytkownika
Frytass
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 17 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sącz

Kappa - zatrzaśnięte drzwi tył, zdejmowanie tapicerki

Post autor: Frytass » 12 sty 2009, 22:17

Witam. Mam pewien kłopocik: zatrzasnęły mi się drzwi tylne lewe. Dodam, że nie da się ich otworzyć w żaden sposób ani z zewnątrz ani ze środka. Chciałbym się dostać do środka drzwi bez ich otwierania- czy to możliwe :?:
Obrazek
Laguna II phI Previlege. Kiedyś: Kappa 2.o vis, BMW 316 Coupe, Dedra 2.o T i inne.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: Dudi » 12 sty 2009, 22:45

A nie zablokował Ci się centralny przypadkiem w tych drzwiach..może wystarczy wstawić do garażu ciepłego na kilka godzin i puści (ja miałem taki przypadek w tamtym roku po myciu nie chciał mi otworzyć tylnych lewych drzwi,ale ogrzałem delikatnie i poszło) :wink:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Frytass
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 17 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sącz

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: Frytass » 13 sty 2009, 11:17

Stoi w garażu ale nie w ciepłym. Wstawie, przytrzymam ją tam z dobę i zobaczę.
Obrazek
Laguna II phI Previlege. Kiedyś: Kappa 2.o vis, BMW 316 Coupe, Dedra 2.o T i inne.

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: mikaeltdi » 13 sty 2009, 19:26

Hi! U mojej niuni to samo blokuje zamek w tylnych drzwiach i trzeba się czasem z nim pomocować od środka z poz LOCK z odrobina nieśmiałości ale jak stawia mocny opór do odpuszczam nie ma to jak wiosna .... :wink: ..ciepło powinno pomóc .
pozdro...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: Duch-Dziadka » 13 sty 2009, 20:24

Bedzie ciezko zdjac tapicerke drzwi...tym bardziej ze srubki znajduja sie pod odblaskiem i z boku drzwi...
Wiec obawiam sie ze tej sytuacji moze czasem sie nie obejsc bez uszkodzenia tapicerki...ale oby to byl tylko problem zwiazany z mrozami i zamek odpusci... :)
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
bialy-murzyn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 24 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Krakow jakby
Kontakt:

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: bialy-murzyn » 13 sty 2009, 22:24

na przyszłość nie zamykać drzwi, bo to nic nie daje : >

Jeszcze nie było przypadku żeby ktoś ukradł Lancie Kappa

mi nie działa centralny i nie chce mi sie zamykac wozu i wszedzie zostawiam otwarty i nic, absolutnie nic : >

Awatar użytkownika
tomas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 13 wrz 2007, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Mielec - podkarpacie
Kontakt:

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: tomas » 13 sty 2009, 23:10

Cześć

Nie straszcie chłopaka.
Tapicerkę da się ściągnąć i to wbrew pozorom, dość łatwo.
Trzeba się odpowiednio przygotować i dorobić sobie mały zagięty śrubokręt do tych śrub co są wkręcane od boku, 3szt., reszta to prościzna.
Gorzej będzie z zamkiem bo będziesz musiał go najprawdopodobniej uszkodzić, w zasadzie element plastykowy zamka ażeby dostać się do środka.
Jest:
10' Daihatsu Materia 1,5 103Km - Obrazek
98' Ypsilon Elefantino 1,1 55Km - autko do wszystkiego Obrazek

Było:
07' Lancia Thesis 2,4 mJTD 20V 185Km Obrazek
07' Daihatsu Materia 1,3 91Km - rzadsze niż porsche, fantastyczny do miasta Obrazek
97' Kappa 2,0 VIS 155Km LPI-Vialle - holenderska ekologia Obrazek
87' Chrysler Le Baron GTC 2,2 TURBO Benz. 185Km - to było coś, moc w czystej postaci
72' VW Garbus 1,3 44Km - jedyny Volkswagen którego szanuje ;-)

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: Duch-Dziadka » 14 sty 2009, 9:35

tomas pisze:Cześć

Nie straszcie chłopaka.
Tapicerkę da się ściągnąć i to wbrew pozorom, dość łatwo.
Trzeba się odpowiednio przygotować i dorobić sobie mały zagięty śrubokręt do tych śrub co są wkręcane od boku, 3szt., reszta to prościzna.
Gorzej będzie z zamkiem bo będziesz musiał go najprawdopodobniej uszkodzić, w zasadzie element plastykowy zamka ażeby dostać się do środka.
Robiles tak???
Bo ja sciagalem tapicerke w Kappie kilka razy...i wiem dokladnie gdzie sa sruby...na dole pod kieszenia jedna, po bokach drzwi male chyba faktycznie 3 szt., pod odblaskiem i pod kapslem uchwytu zamykania.
Zastanawiam sie jak wykrecic srube spod odblasku(trzeba go sciagnac)i jak odkrecic te male srubki po bokach, cos mi sie nie chce wierzyc w ten zagiety srubokret.
Jesli jednak tak robiles to opisz dokladnie bo moze to byc przydatne innym na przyszlosc.

Ewentualnie jesli mogloby Ci cos pomoc w demontazu to wyciganij kanape.
Siedzisko trzeba wyszarpnac mocno(jest na zatraskach), a oparcie odkrecisz dwie sruby i lekko do gory i wyjdzie.
Wtedy na pewno bedziesz mial wieksze pole manewru. :)
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Frytass
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 17 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sącz

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: Frytass » 14 sty 2009, 10:19

Ciepły garaż zgodnie z przewidywaniem nie pomógł. Spróbuję pokombinować przez locka. Rozbieranie tapicerki i uszkodzenie zamka będzie ostatecznością. Jak zrobię dam znać.
Obrazek
Laguna II phI Previlege. Kiedyś: Kappa 2.o vis, BMW 316 Coupe, Dedra 2.o T i inne.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: stabraf » 14 sty 2009, 11:04

Podjedż na rejtana-jestem duży to może mi się poddadzą :wink: Pomogę.

Awatar użytkownika
Frytass
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 17 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sącz

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: Frytass » 14 sty 2009, 20:17

usterka, ja 99 kg i się nie dało, ale jesteśmy umówieni.
Obrazek
Laguna II phI Previlege. Kiedyś: Kappa 2.o vis, BMW 316 Coupe, Dedra 2.o T i inne.

Awatar użytkownika
tomas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 13 wrz 2007, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Mielec - podkarpacie
Kontakt:

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: tomas » 15 sty 2009, 0:25

Duch-Dziadka pisze:
tomas pisze:Cześć

Nie straszcie chłopaka.
Tapicerkę da się ściągnąć i to wbrew pozorom, dość łatwo.
Trzeba się odpowiednio przygotować i dorobić sobie mały zagięty śrubokręt do tych śrub co są wkręcane od boku, 3szt., reszta to prościzna.
Gorzej będzie z zamkiem bo będziesz musiał go najprawdopodobniej uszkodzić, w zasadzie element plastykowy zamka ażeby dostać się do środka.
Robiles tak???
Bo ja sciagalem tapicerke w Kappie kilka razy...i wiem dokladnie gdzie sa sruby...na dole pod kieszenia jedna, po bokach drzwi male chyba faktycznie 3 szt., pod odblaskiem i pod kapslem uchwytu zamykania.
Zastanawiam sie jak wykrecic srube spod odblasku(trzeba go sciagnac)i jak odkrecic te male srubki po bokach, cos mi sie nie chce wierzyc w ten zagiety srubokret.
Jesli jednak tak robiles to opisz dokladnie bo moze to byc przydatne innym na przyszlosc.

Ewentualnie jesli mogloby Ci cos pomoc w demontazu to wyciganij kanape.
Siedzisko trzeba wyszarpnac mocno(jest na zatraskach), a oparcie odkrecisz dwie sruby i lekko do gory i wyjdzie.
Wtedy na pewno bedziesz mial wieksze pole manewru. :)
Witam ponownie.

Przechodziłem temat osobiście jakieś cztery miesiące temu, z tym że mi zablokował się silniczek który spowodował że zamek i jego elementy składowe przestały się przesuwać.
Ja miałem sprawę lekko udogodnioną ponieważ już kiedyś zamek był już rozbierany, przez co nie musiałem go uszkadzać bo dało się go rozebrać na drzwiach.

Co do samego rozbierania drzwi to nie ściągałem ani kanapy ani oparcia.
Dwie śruby na dole pod kieszenią odkręcisz małą grzechotkę plus końcówka krzyżak. Śrubę pod odblaskiem tak samo, choć ściągnięcie oparcia załatwiłoby sprawę i można by odkręcić śrubokrętem. Dwa ampuły, jeden pod znaczkiem Lancia, drugi w rękojeści do zamykania drzwi.
Najgorsze i najbardziej pracochłonne okazały się te małe śrubki co są wkręcane od boku, jedna na wysokości zamka, a dwie po stronie zawiasów.
Trzeba zrobić sobie mały zagięty pod kontem 90st. śrubokręt. Dopasować można go na drzwiach które się otwierają. Ja swój zrobiłem ze spinki tapicerki od Garbusa którą miałem w skrzynce z narzędziami z przed lat ośmiu. Czas jaki potrzebny był na zdjęcie to dwie godziny z czego dwie trzecie czasu spędziłem na tych małych śrubkach. Całość tego zadania wykonałem pod blokiem, więc jeśli dysponuje ktoś garażem w te chłodne dni to na pewno da radę.

Frytass

Jeśli decydujesz się już na rozwalenie zamka to załatw sobie zamiennik zanim się do niego dobierzesz.

Na forum jest post ja ktoś ściągał tapicerkę z drzwi kierowcy, to jest dopiero wyczyn? LINIK

Pozdrawiam
Jest:
10' Daihatsu Materia 1,5 103Km - Obrazek
98' Ypsilon Elefantino 1,1 55Km - autko do wszystkiego Obrazek

Było:
07' Lancia Thesis 2,4 mJTD 20V 185Km Obrazek
07' Daihatsu Materia 1,3 91Km - rzadsze niż porsche, fantastyczny do miasta Obrazek
97' Kappa 2,0 VIS 155Km LPI-Vialle - holenderska ekologia Obrazek
87' Chrysler Le Baron GTC 2,2 TURBO Benz. 185Km - to było coś, moc w czystej postaci
72' VW Garbus 1,3 44Km - jedyny Volkswagen którego szanuje ;-)

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: stabraf » 15 sty 2009, 11:19

"Frytass" pisze:usterka, ja 99 kg i się nie dało, ale jesteśmy umówieni.
A ja 123 :lol: : yesyes :

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: Windforce » 15 sty 2009, 11:26

Nie wiem jak tam w kappie jest ale moze przez otwarta szybe da sie cos wpsiknac, jakies wd40 chociaz... zawsze mozna sprobowac i nie zaszkodzi...
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
Frytass
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 17 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sącz

Kappa - zatrzasnięte drzwi z tył

Post autor: Frytass » 15 sty 2009, 23:25

123.... To pewnie wspólnymi siłami coś się poradzi : yesyes :
Obrazek
Laguna II phI Previlege. Kiedyś: Kappa 2.o vis, BMW 316 Coupe, Dedra 2.o T i inne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”