Kappa SW - Wycieraczka tylnej szyby/problem ze spryskiwaczem

Rafako

Kappa SW - Wycieraczka tylnej szyby/problem ze spryskiwaczem

Post autor: Rafako » 23 lis 2008, 15:14

Witam.

W dniu dzisiejszym pokusiłem się o wymianę mocno zatyranego tylnego ramienia wycieraczki wraz z piórem. Robota prosta, czas operacyjny ok. 5 minut. Ramię z piórem jest w ofercie Championa, nr referencji A333R/113. Detal brutto w Fota S.A. to 85 zł, ale na allegro ktoś sprzedaje to samo po 48 zł. Przy okazji wyszło małe niedomaganie (wcześniej bałem się włączać tylnej wycieraczki, bo poprzednik przyoszczędził na wymianie i porysował z lekka szybę, więc nie chciałem dorobić jej bardziej). Mianowicie okazało się, że nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby, płyn jest, pompka brzęczy aż uszy bolą, a płynu na szybie ani widu ani słychu :( . Stąd mam pytanie do kolegów użytkowników Kappy SW: czy ktoś może miał podobny problem? Nie potrafię także określić gdzie umiejscowiona jest końcówka spryskiwacza? Czy jest może zintegrowana z osadzeniem ramienia? Będę wdzięczny za ewentualną pomoc.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Kappa SW - Wycieraczka tylnej szyby/problem ze spryskiwaczem

Post autor: Taz » 23 lis 2008, 17:14

Końcówka spryskiwacza jest w nasadzie ramienia - czyli w jego punkcie obrotu.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Rafako

Kappa SW - Wycieraczka tylnej szyby/problem ze spryskiwaczem

Post autor: Rafako » 23 lis 2008, 18:32

Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Kappa SW - Wycieraczka tylnej szyby/problem ze spryskiwaczem

Post autor: jerzy » 24 lis 2008, 13:45

Jak ci nadal nie będzie pryskało - to ja miałem podobny problem ale w dedrze--- może być walnięty zaworek zwrotny to jest takie małe ustrojstwo na wężyku przy najmniej u mnie było na wężyku pomiędzy pompką a grodzią potem ten wężyk idzie progiem itd..koszt ok 10 pln

______________________
lancia dedra 19td 1995

Awatar użytkownika
Ubiq
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 530
Rejestracja: 23 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa SW - Wycieraczka tylnej szyby/problem ze spryskiwaczem

Post autor: Ubiq » 04 gru 2008, 11:09

Z tego co pamiętam trzeba było długo trzymać żeby zassał płyn i wypluł go na tylną szybę. Też z początku myślałem że nie działa.
Saab 9-5 2.0t | SilverArctic | ~230KM | 404Nm | Stage 3+ | Powered by CoobcioGarage

Była: Lancia Kappa 2.4 SW LX

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”