Dziwne komunikaty w Delphi Lybra SW 1.9

asqard
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 02 cze 2017, 23:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Nowy Sącz

Dziwne komunikaty w Delphi Lybra SW 1.9

Post autor: asqard » 01 maja 2020, 14:11

Z racji że nie miałem gdzie tego napisać, pozwalam sobie tutaj napisać co mnie spotkało.
A więc postanowiłem rozwiązać problem z poduszkami powietrznymi a dokładnie z kontrolką świecącą na desce.
Po połączeniu się przy użyciu delphi otrzymałem informację błąd komunikacji -- czyli coś nie działa,
moje pytanie czy kupować używkę czy może jest to przypadłość którą można usunąć samemu grzebiąc przy samochodzie?

Pytanie drugie ABS błąd/brak komunikacji z systemem Bosh 5.3, tu się już zastanawiam jak hamowałem zimą na oblodzonej nawierzchni czułem w pedale hamulca że abs działa, co tu może być problemem komunikacji

zapewne na forum znajdzie się osoba dużo mądrzejsza niż ja i na kieruje mnie na jakiś tor :)

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwne komunikaty w Delphi Lybra SW 1.9

Post autor: horses » 06 maja 2020, 23:19

Błąd poduszki to bardzo często uszkodzony zwijacz pod kierownicą.
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Dziwne komunikaty w Delphi Lybra SW 1.9

Post autor: volf » 07 maja 2020, 4:43

Błąd komunikacji-pewnie to delphi (cokolwiek to jest) nie potrafi połączyć się z autem-albo nie za bardzo nadaje się do Lybry albo coś źle podłączasz/konfigurujesz...

Co do ABS-skoro nie świeci kontrolka to raczej działa, wjedź na jakąś boczną/szutrową drogę i sprawdź-wystarczy ostro zahamować przy małej prędkości.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Dziwne komunikaty w Delphi Lybra SW 1.9

Post autor: kond243 » 07 maja 2020, 7:03

Delphi czyli ds150e czyli chiński auto-com. Mam i działa. Thesis,Kappa,Musa wszystko obrabia bez problemu. Ma w sobie multiplekser i przełącza się sam między pinami. Sprawdź też połączenie złącza diagnostycznego z centralką ABS. Być może jest tutaj problem
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”