Lybra - dorobienie kluczyka

pieeeetreeeek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 39
Rejestracja: 04 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - dorobienie kluczyka

Post autor: pieeeetreeeek » 04 sie 2007, 13:18

Witam !!! czy ktoś może zna miejsce gdzie mozna dorobić kluczyk do Lybry, chce uniknąc ASO ponieważ niedośc że jest to droga impreza to trzeba czekać ok 3 tygodni. z góry dziękuje za pomoc Pieeeetreeeek.
wredny elektryk

Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Lybra - Kluczyk

Post autor: Tomasz » 04 sie 2007, 13:53

Zobacz na Allegro kiedyś była aukcja tego typu
Obrazek

pieeeetreeeek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 39
Rejestracja: 04 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - Kluczyk

Post autor: pieeeetreeeek » 04 sie 2007, 17:27

Dzieki moż ekiedys była ale dzisiaj nie znalazłem !
Narazie znalazłem firmy dorabiajace kluczyki i w poniedziałek bedę dzwonić !
wredny elektryk

spoker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Lybra - Kluczyk

Post autor: spoker » 04 sie 2007, 18:28

tez sie orientowałem w tym temacie, bo też mam tylko jeden kluczyk, pozatym cena nowego klucza do lybry w ASO to bez mała 700zł, niestety w tym kluczu stosowany jest zmienny algorytm kodu, zaden zaklad dorabinia kluczy ci nic z tego niezrobi, ewentualnie mozesz miec drugi kluczyk do otwierania drzwi bo auta nim niezapalisz, jakbyś znalazł spsob na dorobienie kluczyka to daj znac.
http://www.albaniaforum.pl/ Forum na temat turystyki w Albanii

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

Lybra - Kluczyk

Post autor: letnik22 » 04 sie 2007, 20:20

wygooglaj "kodowanie kluczy"

lukas810
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 53
Rejestracja: 14 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Lybra - Kluczyk

Post autor: lukas810 » 05 sie 2007, 11:14

Dokładnie tak jak mówi kolega Spoker w tym kluczyku jest system kodowania drugiej generacji o którym mówi znaczek na kluczyku tj. trójkącik i dwa kręgi(jakby) z cyferką 2. Więc pozostaje nam czekać aż polscy specjaliści coś wymyślą tylko ile trzeba czekać.

spoker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Lybra - Kluczyk

Post autor: spoker » 05 sie 2007, 20:02

znalazlem cos takiego:

http://www.nana.krakow.pl/index.php?opt ... amochodowe

pisza ze potrafia zakodowac kodowanie crypto......
http://www.albaniaforum.pl/ Forum na temat turystyki w Albanii

lukas810
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 53
Rejestracja: 14 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Lybra - Kluczyk

Post autor: lukas810 » 06 sie 2007, 18:07

"spoker" pisze:znalazlem cos takiego:

http://www.nana.krakow.pl/index.php?opt ... amochodowe

pisza ze potrafia zakodowac kodowanie crypto......
Dzwoniłem dzisiaj do gościa od kluczyków niestety-nie możliwe :( mówi żeby zadzwonić za 2-3 miesiące bo ponoć w Anglii są goście od łamania tych kodów i trwają yba prace nad obejściem zabespieczeń fiatoskich tak więc pozostaje nam czekać. Pozdrawiam

pieeeetreeeek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 39
Rejestracja: 04 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - Kluczyk

Post autor: pieeeetreeeek » 08 sie 2007, 9:55

Dzięki !!! wysłałem meila z pytaniem i czekam na odpowiedz z Krakowa. Znalazłem również 4 warsztaty które podobno dorabiaja wszystkie kluczyki do wszystkich marek, na terenie Warszawy dzisiaj zaczne dzwonić jak coś będe wiedział podziele się wiedzą na forum. Pozdrawiam
wredny elektryk

pieeeetreeeek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 39
Rejestracja: 04 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - Kluczyk

Post autor: pieeeetreeeek » 12 sie 2007, 9:37

Niestety jezeli ktoś ma problem z kluczykiem tak jak ja to nie mam dlaniego dobrych wieści, do lybry zastosowano kluczyki podwójnego kodowanie ( co oznacza dwójka na grocie kluczyka) i nikt w tej chwili poza ASO nie jest w stanie pomóc. Kluczyk jest dorabiany u producenta samochodu pod dany nr. nadwozia, po dorobieniu kluczyka trzeba go jeszcze wpisać w pamięć centralki alarmowej i tą czynnośc już większośc serwisów w polsce potrafi koszt tego waha się od 50 do 100 zł , a koszt kluczyka od 650 do 750 złn z tym że niektóre warsztaty dogrywają juz kluczyk do centralki gratis, co przy takiej cenie mnie nie dziwi i powinno raczej być w standardzie. Pozdrawiam wszystkich jezeli ktoś ma inne doswiadczenia albo namierzy kogos kto potrafi dorobic kluczyk prosze o kontakt .
wredny elektryk

pieeeetreeeek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 39
Rejestracja: 04 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - Kluczyk

Post autor: pieeeetreeeek » 12 sie 2007, 9:41

Niestety jezeli ktoś ma problem z kluczykiem tak jak ja to nie mam dlaniego dobrych wieści, do lybry zastosowano kluczyki podwójnego kodowanie ( co oznacza dwójka na grocie kluczyka) i nikt w tej chwili poza ASO nie jest w stanie pomóc. Kluczyk jest dorabiany u producenta samochodu pod dany nr. nadwozia, po dorobieniu kluczyka trzeba go jeszcze wpisać w pamięć centralki alarmowej i tą czynnośc już większośc serwisów w polsce potrafi koszt tego wacha się od 50 do 100 zł , a koszt kluczyka od 650 do 750 złn z tym że niektóre warsztaty dogrywają juz kluczyk do centralki gratis, co przy takiej cenie mnie nie dziwi i powinno raczej być w standardzie. Pozdrawiam wszystkich jezeli ktoś ma inne doswiadczenia albo namierzy kogos kto potrafi dorobic kluczyk prosze o kontakt .
wredny elektryk

Grzejnik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 120
Rejestracja: 19 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Łomianki k/W-wy

Lybra - Kluczyk

Post autor: Grzejnik » 30 sty 2009, 10:21

Witam,
problem z dorobieniem klucza do Lybry na mnie też trafił...
Faktem jest że siedzi tam immobiliser drugiej generacji (CODE 2) i nikt w W-wie nie mógł mi pomóc w dorobieniu takiego klucza z immobiliserem. W ASO krzyczeli od 700 do 1200 za jeden kluczyk!! z kartą (150 zł).
Natomiast w Tychach jest firma Ko-Car która dorabia takie kluczyki z tym że nie wycinają grotów które są frezowane bo nie mają maszyny, ale to nie problem dla zwykłego ślusarza. I można wybierać w dwóch rodzajach kluczyków:
- fiatowski
- fiatowski od fiata500 (scyzoryk)
oczywiście bez możliwości sterowania centralnym zamkiem lub alarmem.
Cena za taką przyjemność to 250 zł brutto za zwykły kluczyk fiata lub 50 zeta więcej za fiacinę 500. Niestety nie ma logo lancii na dzień dzisiejszy.
Ponadto Pan załatwia to w jeden dzień, i UWAGA! nie trzeba tam jechać, tylko wystarczy przesłać działający kluczyk oraz centralkę immo.
Czyli z wysyłką w obie strony w 2-3 dnich stanę sie właścicielem nowego działającego klucza i zoszczędzę min. 300 zeta. Słabo?
Ja myślę że warto.
Aha, ten teskt pisałem na przykładzie swojego modelu (LYBRA SW 1.8 99r.) po rozmowie telefonicznej z tym Panem, który zna się na rzeczy. Do innych modeli a być może i roczników może być inaczej więc nie sugerujcie sie tym tekstem za bardzo. Najlepiej osobiście zadzwonić.
podaję kontakt:

Siedziba firmy
F.U.H. "KO-CAR"
Krzysztof Kozioł
ul. Sienkiewicza 4
43-100 Tychy

Kontakt telefoniczny
032/780-82-80
032/780-82-81
0 602-731-630
0 606-432-117

Kontakt internetowy
kocar@kocar.com.pl
kocar@o2.pl
http://www.kocar.com.pl/index.html

Pozdrawiam
Lancia Delta II 1.8 8v '95
Lancia Lybra SW 1.8 VVT '99

Każdy mężczyzna powinien mieć dwie rzeczy. Super glue (gdy coś się rusza a nie powinno) i WD 40 (gdy coś sie nie rusza, a powinno) :-P

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - Kluczyk

Post autor: maydayns » 30 sty 2009, 12:30

Napisz prosze jak juz dostaniesz nowy klucz, zobaczymy czy dzial:), a tak wogole to podziwiam odwage przy wysylce jedynego klucza... gdyby tak gosc przez przypadek go zgubil?? problemy gotowe:) 300zl za scyzoryk bez mozliwosci sterwania centralnym?? chyba wolalbym dolozyc do oryginalu... ale to tylko moje zdanie:)

Innym sposobem rozwiazania problemu, jest calkowite odlaczenie immo, wtedy kluczyk za 120zl odpali auto, a dla zabezpieczenia auta przed krdzieza sa inne tez skuteczne (moze nawet bardziej) sposoby, jak ktos powazny bedzie chcial Lyberke pozyczyc to taki immo go pewnie nie powstrzyma:)
Seat Leon

Awatar użytkownika
Maly
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 08 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lybra - Kluczyk

Post autor: Maly » 30 sty 2009, 15:52

Witam. Panowie jestem z Tychów. Jutro tj w sobotę postaram się zajrzeć do gościa i i z nim pogadać ( też mam tylko jeden kluczyk). Jak tylko będę coś wiedział, lub może nawet miał, zaraz dam Wam znać. :)
Mariusz - LYBRA 1,8

chomiciusz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 31 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Lybra - Kluczyk

Post autor: chomiciusz » 27 lut 2009, 19:06

Witam
I na mnie trafiło, czekam więc z niecierpliwością na wieści odnośnie warsztatu w Tychach.
Z drugiej strony myślę sobie że taki warsztat dorabiając klucz bez "nadzoru" właściciela może dorobić kluczyków kilka kompletów, dodatkowo wysyłając taki klucz pocztą, podajemy jeszcze adres pod którym stoi Lybra gotowa do odpalenia.
Ryzykowna sprawa, może jednak 700 to w porównaniu ze stratą auta niewiele :-)
choć kusi....
Pozdrawiam
Piotr
Chomik

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”