Dedra - ABS

Anonymous

Dedra - ABS

Post autor: Anonymous » 13 gru 2006, 22:24

MAm problem z ABS a mianowicie świeci sie cały czas kontrolka i ABS nie dział. Wszystkie te objawy wiązą się z tym że jakis czas temu miałem mały incydent a mianowicie było troche ślisko i zarzuciło mnie na krawężnik tak że dość poważnie wyszczypało mi alume ( nie nadaje się już do jakiejkolwiek jazdy ) Po wymianie koła przy Tylko pierwszym hamowaniu pedał hamulca był twardy i coś zgrzytało i zachrobotało bo poczułem to na pedale ... nie wiem co to było ale potym zapaliła się kontrolka od ABSu. Co mogło sie uszkodzić??? jak to naprawić ??? i czy naprawa jest droga????

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - ABS

Post autor: Kubek » 13 gru 2006, 23:25

To moze po tym wypadku ci tak zarzuca tym tylem, pokiereszowales sobie geometrie z tylu, peknac mogla tarcza hamulcowa, klocki, a jak z tylu to beben moze jakis, sciagnij kola i zobacz.
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dedra - ABS

Post autor: prezesjm » 14 gru 2006, 7:57

Zapewne masz uszkodzony, urwany wręcz czujnik ABS. Wumień czujnik przy tym kole i pewnie ABS wróci do życia. Oczywiście posprawdzaj wcześniej co tam zgrzytało bo takie efekty to nie jest normalne i szkodza Ciebie i nowego czujnika :)

Anonymous

Dedra - ABS

Post autor: Anonymous » 14 gru 2006, 18:19

"Jaqob" pisze:To moze po tym wypadku ci tak zarzuca tym tylem, pokiereszowales sobie geometrie z tylu,

rzucało tyłem już wczesniej.... terz będe wymieniał wachacz bo moga być tam jakieś luzy tak się od mechanika dowiedziałem i może to byc przyczyną ...

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dedra - ABS

Post autor: Kabar » 14 gru 2006, 20:00

Zamiast spawania lepiej wymienić to co było uszkodzone i będzie OK.
Czujnik pewnie zmieliło.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”