Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 12 gru 2018, 1:53

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 713 Następna
Autor Wiadomość
PostDodany: 12 paź 2018, 13:29 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

MICHU pisze:
12 paź 2018, 6:19
[...] Przy jeździe w mieście stojąc na światłach i trzymając hamulec a następnie go puszczając następuje opóźnienie, żeby ta wbiła bieg 1. Po czym gdy już wbije to czasem robi to bardzo agresywnie rzucając całym autem aż ciekaw jestem co stojący za mna kierowca sobie myśli. Diagnostyki jako takiej nie było robionej chyba ze mowa o podpięciu do kompa? Ten nie pokazuje żadnych błędów. [...] Myślałem nad wymiana elektrozaworów ale sama ich wymiana nie ma ekonomicznego za bardzo uzasadnienia gdy cały korpus nie wiele drożej wychodzi. Zaśpiewano mi 2500 za korpus plus 300 - 400 za wymianę w zależności od dojścia. (Thesisa nie robili)
Moja pomoc ogranicza się do udzielenia porad popartych własnymi doświadczeniami z asb. Nie oferuję roboty przy skrzyni.

Klasyczny hydraulik zawsze ma minimalne opóźnienie po odpuszczeniu hamulca i dodaniu gazu. Co do objawów - właśnie to odpowiada elektrozaworom regulacji ciśnienia, co wiąże się z wcześniejszym brakiem dynamicznych wymian oleju. Co nie oznacza, że właśnie to musi wyjść. Co do podłączeń. Trzeba mieć sprawdzony kabel i duże doświadczenie :) U mnie w Lancii wychodzi średnio 1 na 5 podłączeń :)

To ile w końcu wołają za samą wymianę elektrozaworów? We francuskich skrzyniach koszt 2 elektrozaworów i uszczelki to ~ 270 zł :) Do tego robocizna. Do elektrozaworów nie trzeba wyciągać ani skrzyni Dp0 ani thesisowego aw55-50sn. Komplet 3 elektrozaworów do aisina regenerowanych przez amerykańskiego sonnaxa (bdb jakość) to ok. 700 zł. W takiej samej cenie można kupić nowe firmy Rostra z powiększonymi kanałami olejowymi, wtedy trudniej się zapychają - są na olx. Do wymiany elektrozaworów jak już pisałem nie trzeba wyjmować skrzyni. Na youtubie są nawet tutoriale, krok po kroku jak to zrobić w skrzyni aisin warner 55-50sn (nawet takie łopatologiczne, do roboty wew własnym garażu, czego nie polecam :lol: ). Dalej dużo mi brakuje do 2500 zł... Piszę to wszystko dlatego, że sam miałem dużo do czynienia z paprokami, którzy wołali ceny z kosmosu i zamiast naprawiać, chcieli wymieniać całe podzespoły. Bardzo pomocny może być również temat z naszego forum KLIKNIJ TUTAJ

Kalkuluj, w końcu to twoje pieniądze, a zawsze warto je wydać na coś innego do Tereski : buja w oblokach :

Kontakt do sprawdzenia ode mnie:

Krakowska 100, 35-001 Rzeszów
Marian Boczar Mechanika Pojazdowa

Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 13:40 przez malins, łącznie zmieniany 1 raz.

PostDodany: 12 paź 2018, 13:34 
Skarbnik
Skarbnik
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Ja polecam tutaj. Sprawdzone "organoleptycznie" przeze mnie (wymiana dynamiczna) i wujkap (remont skrzyni).

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: - klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB 123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

PostDodany: 14 paź 2018, 7:55 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

malins pisze:
12 paź 2018, 13:29
MICHU pisze:
[...] Przy jeździe w mieście stojąc na światłach i trzymając hamulec a następnie go puszczając następuje opóźnienie, żeby ta wbiła bieg 1. Po czym gdy już wbije to czasem robi to bardzo agresywnie rzucając całym autem aż ciekaw jestem co stojący za mna kierowca sobie myśli. Diagnostyki jako takiej nie było robionej chyba ze mowa o podpięciu do kompa? Ten nie pokazuje żadnych błędów. [...] Myślałem nad wymiana elektrozaworów ale sama ich wymiana nie ma ekonomicznego za bardzo uzasadnienia gdy cały korpus nie wiele drożej wychodzi. Zaśpiewano mi 2500 za korpus plus 300 - 400 za wymianę w zależności od dojścia. (Thesisa nie robili)
Moja pomoc ogranicza się do udzielenia porad popartych własnymi doświadczeniami z asb. Nie oferuję roboty przy skrzyni.

Klasyczny hydraulik zawsze ma minimalne opóźnienie po odpuszczeniu hamulca i dodaniu gazu. Co do objawów - właśnie to odpowiada elektrozaworom regulacji ciśnienia, co wiąże się z wcześniejszym brakiem dynamicznych wymian oleju. Co nie oznacza, że właśnie to musi wyjść. Co do podłączeń. Trzeba mieć sprawdzony kabel i duże doświadczenie :) U mnie w Lancii wychodzi średnio 1 na 5 podłączeń :)

To ile w końcu wołają za samą wymianę elektrozaworów? We francuskich skrzyniach koszt 2 elektrozaworów i uszczelki to ~ 270 zł :) Do tego robocizna. Do elektrozaworów nie trzeba wyciągać ani skrzyni Dp0 ani thesisowego aw55-50sn. Komplet 3 elektrozaworów do aisina regenerowanych przez amerykańskiego sonnaxa (bdb jakość) to ok. 700 zł. W takiej samej cenie można kupić nowe firmy Rostra z powiększonymi kanałami olejowymi, wtedy trudniej się zapychają - są na olx. Do wymiany elektrozaworów jak już pisałem nie trzeba wyjmować skrzyni. Na youtubie są nawet tutoriale, krok po kroku jak to zrobić w skrzyni aisin warner 55-50sn (nawet takie łopatologiczne, do roboty wew własnym garażu, czego nie polecam :lol: ). Dalej dużo mi brakuje do 2500 zł... Piszę to wszystko dlatego, że sam miałem dużo do czynienia z paprokami, którzy wołali ceny z kosmosu i zamiast naprawiać, chcieli wymieniać całe podzespoły. Bardzo pomocny może być również temat z naszego forum KLIKNIJ TUTAJ

Kalkuluj, w końcu to twoje pieniądze, a zawsze warto je wydać na coś innego do Tereski : buja w oblokach :

Nie będę ukrywał, ze szkoda mi wywalać kasę na cały korpus. Zaryzykuje i zamówię te elektrozawory Rostra. Tyle, że są one wstępnie skalibrowane to znaczy, ze napewno będą wymagać kalibracji.

Ps. Sytuacja z wczoraj w Krakowie gdzie zaparkowałem Lancię na parkingu strzeżonym wśród audi BMW mercedesow i hybrydowych toyot słyszę jak ktoś rozmawia z parkingowym, ze piękny wóz zaparkował u pana a ten na to o idzie właściciel na co słyszę przepiękne i rzadkie auto. Miłe to było:)

PostDodany: 14 paź 2018, 18:51 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
MICHU pisze:
malins pisze:
12 paź 2018, 13:29
MICHU pisze:

To ile w końcu wołają za samą wymianę elektrozaworów? We francuskich skrzyniach koszt 2 elektrozaworów i uszczelki to ~ 270 zł :) Do tego robocizna. Do elektrozaworów nie trzeba wyciągać ani skrzyni Dp0 ani thesisowego aw55-50sn. Komplet 3 elektrozaworów do aisina regenerowanych przez amerykańskiego sonnaxa (bdb jakość) to ok. 700 zł. W takiej samej cenie można kupić nowe firmy Rostra z powiększonymi kanałami olejowymi, wtedy trudniej się zapychają - są na olx. Do wymiany elektrozaworów jak już pisałem nie trzeba wyjmować skrzyni. Na youtubie są nawet tutoriale, krok po kroku jak to zrobić w skrzyni aisin warner 55-50sn (nawet takie łopatologiczne, do roboty wew własnym garażu, czego nie polecam Obrazek ). Dalej dużo mi brakuje do 2500 zł... Piszę to wszystko dlatego, że sam miałem dużo do czynienia z paprokami, którzy wołali ceny z kosmosu i zamiast naprawiać, chcieli wymieniać całe podzespoły. Bardzo pomocny może być również temat z naszego forum KLIKNIJ TUTAJ

Nie będę ukrywał, ze szkoda mi wywalać kasę na cały korpus. Zaryzykuje i zamówię te elektrozawory Rostra. Tyle, że są one wstępnie skalibrowane to znaczy, ze napewno będą wymagać kalibracji.

Ps. Sytuacja z wczoraj w Krakowie gdzie zaparkowałem Lancię na parkingu strzeżonym wśród audi BMW mercedesow i hybrydowych toyot słyszę jak ktoś rozmawia z parkingowym, ze piękny wóz zaparkował u pana a ten na to o idzie właściciel na co słyszę przepiękne i rzadkie auto. Miłe to było:)
Z gó...bata nie ulepiszObrazekJedź do dobrego ASB a nie...

Wysłane z mojego Swift 2 X przy użyciu Tapatalka

PostDodany: 14 paź 2018, 21:21 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

proxima86 pisze:
14 paź 2018, 18:51
Z gó...bata nie ulepiszObrazekJedź do dobrego ASB a nie...

Miszcz cietej riposty :lol: forum chyba po to jest, by szukac porad. Ja sam tu takich szukam, teraz wlasnie walcze z zimnym lutem w zegarach i brakiem swiatel pozycyjnych, stopu, oswietlenia tablicy i na panelu klimatyzacji, ktore wracaja po uderzeniu w zegary :D Przy okazji znalazlem tutoriala jak wymontowac a) zegary i przygotowac je dla elektronika b) konsole srodkowa i wyczyscic jej przyciski i pokretlo klimy pasazera z lepkich pozostalosci przeslodzonej kawy rozlanej przez poprzednich wlascicieli.

Zeby bylo jasne - nie doradzam koledze samodzielnego kupna czesci i robienia tego w garazu. Optymalna sytuacja jest jak najlepsze przygotowanie sie z tematu i wspolna decyzja z wybranym dobrym mechanikiem co robimy - plan "a", a gdy wyjdzie, ze to nie to, to co robimy w planie "b" itd. Inaczej dziady moga sciemniac i najlepiej zadac kupna calego podzespolu i podmianka. Jesli tworca tego tematu nadal w ciemno kupuje elektrozawory i dopiero teraz ma wybierac mechanika... Ja bym tak nie zrobil.

Nie jestem alfa i omega i tez moge sie mylic. Jednak komentarz o goofnie i bacie... czasem wystarczy zle wpieta kostka/dokrecony przewod i juz elektryka szaleje. U mnie na poczatku skrzynia przechodzila w tryb awaryjny. Przyczyna okazalo sie druciarsko zrobiona masa silnika. Prad szukal sobie innych drog i najczesciej szedl sobie przez asb. Wyczail to dopiero 3 mechanik. Poprzednicy chcieli wymiany jak sie okazalo w bdb stanie calej skrzyni...

PostDodany: 14 paź 2018, 21:49 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Mechanika mam, elektrozawory rostra już zamówione. Podzielę się efektami po wymianie.

PostDodany: 16 paź 2018, 16:01 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Dotarły, czekamy na swoją kolejkę.

Załączniki:
IMG_5347.JPG
IMG_5347.JPG [ 1.45 MiB | Przejrzano 524 razy ]

PostDodany: 17 paź 2018, 12:01 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

MICHU pisze:
Dotarły, czekamy na swoją kolejkę.
Z niecierpliwością czekam na rezultat wymiany Obrazek

PostDodany: 17 paź 2018, 16:52 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Ja tez bo będzie to decydowało o dalszym losie tego auta. Miałem w swoim życiu jedną dedre, 6 Lybr od 1,9 jtd, 2,4 jtd skończywszy na 2.0 w automacie i żadna Lancia nie dała mi tak popalić.

Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, 16:55 przez MICHU, łącznie zmieniany 1 raz.

PostDodany: 17 paź 2018, 16:54 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

MICHU pisze:
Ja tez bo będzie to decydowało o dalszym losie tego auta.
Po wymianie elektrozaworów zostaną tylko tarczki do wymiany ewentualnieObrazek

PostDodany: 17 paź 2018, 16:58 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Konrad
Jeśli korpus jest ok to będzie pan zadowolony.

PostDodany: 19 paź 2018, 12:47 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

kond243 pisze:
17 paź 2018, 16:58
Jeśli korpus jest ok to będzie pan zadowolony.
Można pokusić się, by fachman od skrzyni wyczyścił również sam korpus - znaczy się kanały wewnątrz. Maks. 100 więcej zapłacisz. Zawsze to czyszczenie mechaniczne, a nie płukanie. Coś mogło się oderwać (znaczy fusy), a nie wypłynąć przy płukaniu i od razu może stanąć przed nowym elektrozaworem, albo wejść między tłoczki a ściankę kanalika. Mimo, że elektrozawór dobry, to kanalik nie będzie trzymał ciśnienia - będzie popuszczał przez ten syfek. W dłuższej perspektywie zrobi się mikrowżer w aluminiowym korpusie a nie w tłoczku, który jest ze spieku.

Dlatego przy maksymalnie zajechanych (czt. zaczopowanych starym olejem) skrzyniach po płukaniu pojawia się dodatkowy problem - zostają mikrowżery, które puszczają ciśnienie. Najgorzej jest, jak pierwsi właściciele wierzyli w zapewnienia, że oleju w skrzyni się nie wymienia/wystarczy wymiana statyczna...

PostDodany: 19 paź 2018, 12:53 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Dzięki za dobre wskazówki. W poniedziałek zaczynają. Robili Acure, porsche, saaba itp może Thesis ich nie przerośnie. Napomknę o czyszczeniu korpusu.

PostDodany: 19 paź 2018, 16:02 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

MICHU pisze:
Dzięki za dobre wskazówki. W poniedziałek zaczynają. Robili Acure, porsche, saaba itp może Thesis ich nie przerośnie. Napomknę o czyszczeniu korpusu.
Uświadom szanownych Panów że to pospolity AISIN a nie statek kosmiczny to wezmą taniej Obrazek

PostDodany: 22 paź 2018, 10:46 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

malins pisze:
19 paź 2018, 12:47
Można pokusić się, by fachman od skrzyni wyczyścił również sam korpus - znaczy się kanały wewnątrz.
Żeby być ścisłym - dokładnie chodziło mi o sterownik hydrauliczny, który wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciu poniżej (to jest akurat ze skrzynki ZF 5hp19).

Obrazek

Ta sama skrzynia co w thesisie jest też w Volvach s60 na przykład. Jak się nie dba, to się słyszy, żeby nie kupować Volvo z automatem. Ale jak się zmienia olej co 60 tys., to zespół napędowy w mojej opinii wytrzyma dłużej, niż w manualu... Tak jak kolega wspomniał, to nie jest żaden kosmos :)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 713 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00