Delta III - aktywacja Follow Me Home

sidneypolek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Imię: Maciek

Delta III - aktywacja Follow Me Home

Postautor: sidneypolek » 15 cze 2018, 09:19

Cześć,

Czy istnieje jakiś sposób na stałe aktywowanie funkcji Follow Me Home? Nie znalazłem nic w instrukcji, może macie jakiś patent? Z góry dzięki za informacje.

Awatar użytkownika
domibobi
Imię: Dominik

Re: Delta III - aktywacja Follow Me Home

Postautor: domibobi » 15 cze 2018, 09:22

Aktywacja
Gdy kluczyk w wyłączniku zapłonu znajduje się w pozycji STOP lub jest wyjęty ze stacyjki, pociągnij dźwignię w stronę kierownicy i poruszaj nią w przeciągu 2 minut od wyłączenia silnika. Po każdym pojedynczym pociągnięciu dźwigni świecenie świateł zwiększa się o 30 sekund, aż do maksymalnie 210 sekund; po upływie tego czasu światła wyłączą się automatycznie. Przy każdym pociągnięciu dźwigni zapala się w zestawie wskaźników lampka sygnalizacyjna 3 i na wyświetlaczu pojawi się czas, przez który funkcja ta pozostanie aktywna. Lampka sygnalizacyjna zaświeci się po pierwszym pociągnięciu dźwigi i będzie się świecić aż do dezaktywacji automatycznej funkcji. Każde pociągnięcie dźwigni zwiększa tylko czas świecenia się świateł.

Dezaktywacja
Przytrzymaj przesuniętą dźwignię w stronę kierownicy przez ponad 2 sekundy.

To z instrukcji. Dlaczego myślisz, że nie aktywuje się na stałe?
Lancia Delta HardBlack 1.4 MultiAir Gold S&S 140 KM 2011 r.

sidneypolek
Imię: Maciek

Postautor: sidneypolek » 15 cze 2018, 09:35

Empirycznie ;) Gaszę silnik, wyjmuję kluczyk ze stacyjki, ciągnę za dźwignię raz i aktywuje się na 30 s. Czekam aż zgasną, wtedy ponownie zapalam i od razu gaszę żeby sprawdzić czy działa i niestety, ale światła się nie włączają. Teraz sobie przypomniałem, że pokrętło świateł mam ustawione na auto, może jak zmienię na mijania to coś pomoże.

Awatar użytkownika
domibobi
Imię: Dominik

Postautor: domibobi » 15 cze 2018, 09:53

Wydaj mi się właśnie, że follow me home zadziała automatycznie (po aktywacji) tylko w przypadku gdy przy wyłączeniu silnika światła są włączone, a więc na automacie w przypadku odpowiedniej ciemności lub na stałym ustawieniu świateł. Wydaje mi się, że u mnie to tak działa. Ale teraz to muszę sprawdzić bo już nie jestem pewny.
Lancia Delta HardBlack 1.4 MultiAir Gold S&S 140 KM 2011 r.

Wróć do „Instalacja elektryczna”