Lybra - konserwacja

Awatar użytkownika
donat2000
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 27 paź 2012, 13:05
Imię: Phedra, W-wa

Re: Lybra - konserwacja

Post autor: donat2000 » 02 lis 2012, 9:51

Mam pytanie czy macie do polecenia warsztat w Warszawie co zrobi to za rozsądną cenę? Bo ceny 500-600 zł odstraszają...
Lancia Phedra 2.2 128KM 2005

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra - konserwacja

Post autor: cysiek » 02 lis 2012, 10:19

Witam
Ja niedawno konserwowałem podłogę. Polecono mi bezpośrednio na rdzę (bez większego szlifowania powierzchni) Cortanin F. Środek wchodzi w reakcje z rdzą i zapobiega jej rozpowszechnianiu. Później po 24h pokryłem pomalowaną powierzchnię chyba bo nie pamiętam Bitgumem. Według mnie jeśli warsztat robi taką konserwacje to zapłacić im max 200 PLN plus oczywiście materiał. A po drugie trzeba się zastanowić czy potencjalny warsztat zrobi to z należytą starannością.
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Rafako

Re: Lybra - konserwacja

Post autor: Rafako » 02 lis 2012, 10:59

cysiek pisze:Witam
Ja niedawno konserwowałem podłogę. Polecono mi bezpośrednio na rdzę (bez większego szlifowania powierzchni) Cortanin F. Środek wchodzi w reakcje z rdzą i zapobiega jej rozpowszechnianiu. Później po 24h pokryłem pomalowaną powierzchnię chyba bo nie pamiętam Bitgumem. Według mnie jeśli warsztat robi taką konserwacje to zapłacić im max 200 PLN plus oczywiście materiał. A po drugie trzeba się zastanowić czy potencjalny warsztat zrobi to z należytą starannością.
Świetnie Ci doradzili : ok2 : : ok2 : : ok2 : Za rok zdejmij trochę tego bitgumu i napisz jakie masz wrażenia i czy już widać dywan od spodu, czy jeszcze trzeba delikatnie stuknąć młoteczkiem, żeby było widać... :roll: :roll: :roll: : gafa :
I doradzam, już zacznij obmyślać karę dla Twoich "mądrych doradców". : gafa : : gafa : : gafa :
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. jak nie wierzysz albo już zacząleś gotować się w sobie i zastanawiać co też mi odpisać na taką obrazę, wejdź sobie na kilka For i poczytaj relację z renowacji starszych pojazdów, żeby dowiedzieć się, że wszelkimi Cortaninami, Brunoxami i innym g... : cenzura : bez uprzedniego DOKŁADNEGO usunięcia CAŁEJ rdzy, to można sobie co najwyżej d... : cenzura : nasmarować :roll: Wszystko gnije tak jak gniło, a nawet lepiej, bo przykryte milutkim bitgumem, a użytkownik :?: Cóż, orientuje się po roku-dwóch, jak ma już przeżarte na wylot. :roll:

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra - konserwacja

Post autor: cysiek » 02 lis 2012, 11:42

Rafako pisze:
cysiek pisze:Witam
Ja niedawno konserwowałem podłogę. Polecono mi bezpośrednio na rdzę (bez większego szlifowania powierzchni) Cortanin F. Środek wchodzi w reakcje z rdzą i zapobiega jej rozpowszechnianiu. Później po 24h pokryłem pomalowaną powierzchnię chyba bo nie pamiętam Bitgumem. Według mnie jeśli warsztat robi taką konserwacje to zapłacić im max 200 PLN plus oczywiście materiał. A po drugie trzeba się zastanowić czy potencjalny warsztat zrobi to z należytą starannością.
Świetnie Ci doradzili : ok2 : : ok2 : : ok2 : Za rok zdejmij trochę tego bitgumu i napisz jakie masz wrażenia i czy już widać dywan od spodu, czy jeszcze trzeba delikatnie stuknąć młoteczkiem, żeby było widać... :roll: :roll: :roll: : gafa :
I doradzam, już zacznij obmyślać karę dla Twoich "mądrych doradców". : gafa : : gafa : : gafa :
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. jak nie wierzysz albo już zacząleś gotować się w sobie i zastanawiać co też mi odpisać na taką obrazę, wejdź sobie na kilka For i poczytaj relację z renowacji starszych pojazdów, żeby dowiedzieć się, że wszelkimi Cortaninami, Brunoxami i innym g... : cenzura : bez uprzedniego DOKŁADNEGO usunięcia CAŁEJ rdzy, to można sobie co najwyżej d... : cenzura : nasmarować :roll: Wszystko gnije tak jak gniło, a nawet lepiej, bo przykryte milutkim bitgumem, a użytkownik :?: Cóż, orientuje się po roku-dwóch, jak ma już przeżarte na wylot. :roll:

Jeśli będę nadal na forum lub jeśli wcześniej nie wypadnę z auta poprzez podłogę to obiecuję że dam znać co i jak.
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
donat2000
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 27 paź 2012, 13:05
Imię: Phedra, W-wa

Re: Lybra - konserwacja

Post autor: donat2000 » 02 lis 2012, 20:12

Znalazłem warsztat za 250 na gumetree :) promocja bo normalnie robią to za 500 :) :link:
Lancia Phedra 2.2 128KM 2005

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Lybra - konserwacja

Post autor: volf » 02 lis 2012, 21:04

Dobrze byłoby wiedzieć, że te wszystkie środki bitumiczne czy asfaltowe powodują rozmiękczanie fabrycznej konserwacji PCV i ciekawe co będzie po jakimś czasie. Z drugiej strony to w sumie nie wiem czego by należało użyć, pewnie coś z oferty TEROSON by się sprawdziło, ale te 250 PLN to na same materiały by nie starczyło :lol:
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Tie
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 179
Rejestracja: 17 sie 2013, 11:34
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Zima, przygotowanie podwozia.

Post autor: Tie » 09 wrz 2013, 19:42

Szykuję się na pierwszą zimę z moją lalą :)
Przy regulacji geometrii tyłu zauważyłem że wahacze są pokryte kaszką rdzy, wielkich wżerów jeszcze nie ma.
Planuję umyć podwozie, podskrobać szczotką drucianą na tyle na ile się da, tylko co dalej?
Rozważałem Cortinę/Brunoxa EPOXY/Bolla do konserwacji podwozia a na to baranek bądź inną masę.
W progi chcę wlać Elaskonu o ile rozkminię jak się do nich dobrać ;)
Ale być może macie już jakiś sprawdzony sposób, nadmieniam że zalegać będę na podłodze garażu bez sprężarki i pistoletu, więc w grę wchodzi tylko spraj lub pędzel.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2013, 21:16 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy użyć opcji "szukaj" przed założeniem nowego tematu! Prosimy tytułować posty zgodnie z regulaminem!
Lybra 2.4 JTD SW

Awatar użytkownika
pawel1234
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 378
Rejestracja: 11 sie 2009, 12:50
Imię: Paweł
Lokalizacja: Brwinów/k.Warszawy

Re: Lybra - konserwacja

Post autor: pawel1234 » 10 mar 2014, 15:53

A mam pytanie.
Gdzie znajdują się korki,aby dostać się do progu by je zabezpieczyć ??
Z tyłu pod nadkolem znalazłem i drugi tam gdzie taka "igła" z drzwi wchodzi...
A z przodu nie mogę znaleźć ... Jest jakiś w ogóle ??
Lancia Lybra 2.0 COMFORTRONIC
Lancia Ypsilon 0.9 Automat 2016r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”