Kappa - oświetlenie drzwi

conq

Kappa - oświetlenie drzwi

Post autor: conq » 02 sie 2013, 21:43

Przy otwieraniu drzwi powinno zapalać się światło umieszczone na spodzie drzwi. Przy drzwiach kierowcy jest ok, w pozostałych drzwiach nie zapala mi się lampka. Żarówki są ok. Komputer widzi, że dane drzwi są otwarte. Co tu sprawdzić, jakaś rada? :-?

Sporo ostatnio tematów moich - intensywnie nadrabiam różne zaległości w mojej Kappie :)

Awatar użytkownika
Watazka
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1525
Rejestracja: 06 wrz 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kappa - oświetlenie drzwi

Post autor: Watazka » 02 sie 2013, 22:25

Obstawiam mikrowłączniki w zamkach.Centralny działa?

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Kappa - oświetlenie drzwi

Post autor: adamM20 » 02 sie 2013, 22:35

conq pisze:Przy otwieraniu drzwi powinno zapalać się światło umieszczone na spodzie drzwi. Przy drzwiach kierowcy jest ok, w pozostałych drzwiach nie zapala mi się lampka. Żarówki są ok. Komputer widzi, że dane drzwi są otwarte. Co tu sprawdzić, jakaś rada? :-?

Sporo ostatnio tematów moich - intensywnie nadrabiam różne zaległości w mojej Kappie :)
... może sprawdź multimetrem kable przy oprawkach żarówek, najpierw w drzwiach, w których oświetlenie jest sprawne a następnie w pozostałych potwierdź, którego potencjału brakuje "plusa" czy "minusa". Jeśli brak, któregoś z potencjałów będzie wspólny dla wszystkich pozostałych drzwi to będzie to jakiś trop, który doprowadzić Ciebie może do przyczyny tej usterki.

tom86tbg
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 231
Rejestracja: 20 sie 2012, 20:55
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków-Tarnobrzeg

Re: Kappa - oświetlenie drzwi

Post autor: tom86tbg » 02 sie 2013, 22:42

Nie wiem czy jest podobnie jak w Dedrze. ale u mnie popielniczki oraz podświetlenia sterowania szybą nie świeciły ze względu na popękane kabelki na zgięciu między drzwiami, a karoserią auta.
Sprawdź, może to coś Ci pomoże :D
Lancia Dedra 1.9TD

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa - oświetlenie drzwi

Post autor: Gros » 03 sie 2013, 13:23

conq pisze:Przy otwieraniu drzwi powinno zapalać się światło umieszczone na spodzie drzwi. Przy drzwiach kierowcy jest ok, w pozostałych drzwiach nie zapala mi się lampka. Żarówki są ok. Komputer widzi, że dane drzwi są otwarte. Co tu sprawdzić, jakaś rada? :-?

Sporo ostatnio tematów moich - intensywnie nadrabiam różne zaległości w mojej Kappie :)
Zacny człek Watażka odpowiedział ci na twoje pytanie a jesli chodzi o naprawę to zapraszam do kolegi Stabrawa :D on powinien problemowi zaradzić jesli ładnie poprosisz
:lol: : gafa : :bitwa:

conq

Re: Kappa - oświetlenie drzwi

Post autor: conq » 05 sie 2013, 9:00

Dzięki za rady, na pewno postaram się je sprawdzić! :)

To w zamku jest osobny mikrowłącznik dla komputera, a osobny dla oświetlenia?

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - oświetlenie drzwi

Post autor: volf » 05 sie 2013, 9:47

Widzę, że za bardzo nie chce Ci się korzystać z wyszukiwarki, sporo o o tych przypadłościach już pisano i nie wiem czy jest sens się powtarzać, np viewtopic.php?f=110&t=33128
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - oświetlenie drzwi

Post autor: Michor » 05 sie 2013, 13:08

są 3 mikrowłączniki w przednich drzwiach 1) centralny, 2) infocenter, 3) oświetlenie.


+ jest stały na lampkach (powinien być), przez mikrostyk w drzwiach, podawana jest masa.

Ta lampka w drzwiach się świeci?- to jest jeden i ten sam obwód razem z lampką w nogach.
Lampka w podsufitce działa?

Jeżeli tak, (w sensie zapala się przy otwarciu drzwi) to przełącznik jest ok.
BMW E39 Touring - 4,4 V8

conq

Re: Kappa - oświetlenie drzwi

Post autor: conq » 05 sie 2013, 22:40

Dziękuję, sprawdzę! Patrzyłem w wyszukiwarce, ale pod innym hasłem i stąd nie znalazłem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”