Kappa - dodatkowe gniazdo 12V w tunelu środkowym

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5041
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Kappa - dodatkowe gniazdo 12V w tunelu środkowym

Post autor: Bichoń » 02 lut 2013, 17:21

Przymierzam się do zrobienia dodatkowego gniazda zapalniczki 12V gdzieś w tunelu środkowym w kappie. Późniejsze wersje miały to chyba w standardzie, ale mój kapiszon nie.
Zależy mi na tym, żeby +12V było niezależne od stacyjki. Gdzie w okolicy tunelu środkowego mógłbym znaleźć zasilanie i masę?

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa - dodatkowe gniazdo 12V w tunelu środkowym

Post autor: kond243 » 02 lut 2013, 19:01

Witam wydaje mi sie ze gdzies w tunelu koło lewarka jest kostka od fabrycznego alarmu i tam jest plus cały czas i masa.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - dodatkowe gniazdo 12V w tunelu środkowym

Post autor: Borek » 02 lut 2013, 19:31

Późniejsze wersje nie miały - ja nie mam. :-?
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - dodatkowe gniazdo 12V w tunelu środkowym

Post autor: stabraf » 02 lut 2013, 19:48

Ja też nie mam. Miały przedliftowe w tylnej części tunelu, a po lifcie jest w tym miejscu podłokietnik ;)

Zależy6 jeszcze co chcesz pod to podłączać. Najbezpieczniej wg mnie byłoby pociągnąć dodatkowy gruby przewód od aku (ja sobie chyba tak zrobię) tylko koniecznie w komorze silnika zamontować bezpiecznik !

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5041
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - dodatkowe gniazdo 12V w tunelu środkowym

Post autor: Bichoń » 02 lut 2013, 22:01

Nie będę pod to podpinał rzeczy o dużej mocy. Pomysł przyszedł mi do głowy, jak wczoraj podpinałem tam zestaw do diagnostyki - laptop, zasilanie do euroscana, kupa kabli, przejściówki, rozgałęziacze i cała ta masakra - ciężko się z tym jedzie, bo lewarek się w to zaplątuje, a zaciągnięcie ręcznego graniczy z cudem.
W każdym razie "wisiało" to wszystko na bezpieczniku 6.3 [A], więc do tunelu zamontował bym z bezpiecznikiem 5[A]. Nie widzi mi się ciągnięcie kabla od akumulatora, mam tam już niezłą plątaninę kabli i nie chciałbym robić jeszcze większego bałaganu. A poza tym mi się nie chce... Dlatego chcę się zorientować, czy gdzieś w okolicach tunelu nie ma już gotowego zasilania.
W instrukcji znalazłem, że bezpiecznik "services 11" (+ akumulatora) jest wolny, jak można by się pod niego wpiąć?

Ja mam przedliftową, a gniazda nie mam... Może była to jakaś opcja wyposażenia?

Jak już jesteśmy w elektryce, to mały offtop - co to za bezpiecznik 40[A] za akumulatorem? Nie znalazłem go w instrukcji:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa - dodatkowe gniazdo 12V w tunelu środkowym

Post autor: kond243 » 02 lut 2013, 23:38

Jeżeli do 7 amper checesz pod gniazdo to bez problemu podepniesz sie z podtrzymania pamieci radia tam po wyjeciu kluczyka jeast cały czas napiecie i bezpiecznik 7.5 ampera.Wydaje mi się najprostrze do zrobienia.A co do service 11 to trzeba rozebrac skrzynke bezpieczników a najlepiej sprawdzic miernikiem czy na serce11 na którymś styku jest napiecie. Pozdrawiam.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11975
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Kappa - dodatkowe gniazdo 12V w tunelu środkowym

Post autor: topcio » 03 lut 2013, 12:46

stabraf pisze:Najbezpieczniej wg mnie byłoby pociągnąć dodatkowy gruby przewód od aku (ja sobie chyba tak zrobię) tylko koniecznie w komorze silnika zamontować bezpiecznik !
Z bagażnika chyba będzie bliżej, a zapewne stały plus się znajdzie.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - dodatkowe gniazdo 12V w tunelu środkowym

Post autor: stabraf » 03 lut 2013, 14:06

wg uznania ;)

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - dodatkowe gniazdo 12V w tunelu środkowym

Post autor: Polej » 20 lip 2013, 23:18

Odkopię temat, bo mi się przypomniało. Z tego co zauważyłem u siebie- poliftowe kappy mają ukrytą kostkę z wiązką od zapalniczki w tunelu środkowym (którą po lifcie zabrano) pod wykładziną pod fotelem pasażera. Tak było u mnie- została tam "zawinięta" i przypięta z innymi wiązkami. Po przywróceniu jej na właściwe miejsce (tunel) można cieszyć się dodatkową "fabryczną" zapalniczką- np. w okolicy dźwigni hamulca ręcznego, jest tam dobre miejsce;)
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”