Thesis - problem ze schowkiem

geowik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 195
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: KONIN

Thesis - problem ze schowkiem

Post autor: geowik » 16 sty 2013, 13:46

Witam.
Wszystko bylo OK az do dzisiaj. Otworzylem schowek (ten przed nogami pasazera) i od tej pory nie moge go zamknac. Niby drobiazg ale jakiegos idiote na parkingu moze zainteresowac zmieniarka na wierzchu.

intelceleronm

Re: Thesis - problem ze schowkiem

Post autor: intelceleronm » 16 sty 2013, 16:15

Cześć, miałem podobną sytuację ze schowkiem - nie mogąc zamykać.
Wejdź do kompa w centralnym ustawieniu MENU i o ile pamiętam tam jest funkcja lock on/off schowka, może to pomoże lub może to przyczyna zamka elektrycznego (???)

Awatar użytkownika
sksk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:34
Imię: Kalman
Lokalizacja: Rád (Węgry)

Re: Thesis - problem ze schowkiem

Post autor: sksk » 17 sty 2013, 7:40

Geowik! Bez paniki! Mi tez się zdarza, ze nie zamykam na pierwszej próby. Próbuj trochę trenować zamykanie podpierając środek klapy i decydowanym ruchem do góry. Przed tym sprawdzić czy tam nic się nie połamało, raczej nie. Connect nie ułatwia zamykanie, natomiast skutecznie blokuje otwieranie.

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - problem ze schowkiem

Post autor: fazi » 17 sty 2013, 12:53

Proponuje sprawdzic czy listwa oddzielająca półki w schowku sie nie oderwała i nie wpadła na dno klapki schowka , ja tak miałem :D
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

geowik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 195
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: KONIN

Re: Thesis - problem ze schowkiem

Post autor: geowik » 17 sty 2013, 17:00

sksk pisze:Geowik! Bez paniki! Mi tez się zdarza, ze nie zamykam na pierwszej próby. Próbuj trochę trenować zamykanie podpierając środek klapy i decydowanym ruchem do góry. Przed tym sprawdzić czy tam nic się nie połamało, raczej nie. Connect nie ułatwia zamykanie, natomiast skutecznie blokuje otwieranie.
Chyba nie mam innego wyjscia i musze sie do tego przyzwyczaic. Byc moze to wina niskich temperatur.
Pozdrawiam.

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Thesis - problem ze schowkiem

Post autor: skinner » 19 sty 2013, 18:57

Też miałem taki przypadek, zastosowałem terapie wstrząsową i klapnąłem mocniej nim i od tego czasu sporadycznie się to zdarza.

geowik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 195
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: KONIN

Re: Thesis - problem ze schowkiem

Post autor: geowik » 07 lut 2013, 18:28

skinner pisze:Też miałem taki przypadek, zastosowałem terapie wstrząsową i klapnąłem mocniej nim i od tego czasu sporadycznie się to zdarza.
Zrobiło się nieco "cieplej" na zewnątrz i póki co schowek się zamyka.

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Thesis - problem ze schowkiem

Post autor: skinner » 21 mar 2013, 12:59

Miałem podobny problem po zdemontowaniu schowka i włożeniu go z powrotem, niby wszystko było ok, a nie dało się go zamknąć, popuściłem śruby mocujące tą wyściółkę w środku, poruszałem nią tak żeby się dopasowała, dokręciłem śruby i zamyka się od strzała.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”