Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: Ricardus » 21 lis 2012, 22:20

Korzystał ktoś z tego zakładu?

http://www.podnosniki-szyb.com.pl/index ... prawa.html

Mam zwinięte linki w tylnych drzwiach i już mnie to męczy, że nie działają. Nowe podnośniki bez komfortu drogie ( no chyba że Damian zrobi dobry rabat w swoim sklepie na dwie sztuki ;), używka ryzykowna i zastanawiałem się nad regeneracją, ale pytanie czy to jest opłacalne i czy jakiś czas wytrzyma?

Jeśli ktoś korzystał z tego lub innego warsztatu to proszę o opinie.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra: Podnośniki szyb- regeneracja czy warto?

Post autor: brygadzista1 » 21 lis 2012, 22:36

Zależy jaki jest koszt takiej usługi. Jeśli 150zł na nowych częściach to pewnie warto. Jeśli więcej to bez sensu bo za tyle to ja sprzedaję podnośniki wykręcone z aut w których wodzik jeszcze nie pękł, zakładam nowy wodzik (stary po 10 latach jest tak kruchy że pęka w rękach) i taki zestaw wytrzyma Ci dłużej niż cała Lybra pewnie.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Re: Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: Ricardus » 02 gru 2012, 19:26

Cena za dwie tylne sztuki (wymiana linek,wodzika i "jakiegoś" koła) 300 pln z przesyłką. Wszystko na oryginalnych częściach.
Myślę, że cena przyzwoita.
Jak tylko będę miał trochę czasu na demontaż, to skuszę się na regeneracje i wtedy napiszę więcej o wykonanej usłudze.

Awatar użytkownika
BakalaLybra
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2010, 23:12
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: BakalaLybra » 26 gru 2012, 9:24

Problem w podnośnikach w Lybrze jest taki, że ślimak na który nawijana jest linka raz w prawo a raz w lewo w zależności od położenia szyby tj. góra dół, wyrabia się gdyż jest plastikowy. u mnie w prawych przednich drzwiach też tak się stało. Wyrobiły się wycięcia na ślimaku i obudowa która też jest plastikowa. Zamieliło linki i koniec.. Najtansze rozwiązanie to silnik z Alfy 156. do prawych przednich drzwi pasuje silnik z lewych tylnych alfy. Przełożyłem go, linki zrobiłem na zasadzie HOME MADE z linek rowerowych. najwazniejsze jest zachować długości linek i stopień nawinięcia na ślimak w danym położeniu szyby.. trochę jest z tym grzebania ale warto. Silniczek z Lybry w Krakowie w Ital Cars to 250zł, a z alfy + drobne przeróbki to 50zł + koszt linek roboty własnej i troszkę wyobraźni technicznej :)
NIEBAWEM BĘDZIE ->Alfa Romeo 166 3.0 v6 manual 224km, czarna
Była->Lancia Lybra SW '01 1.9 jtd 115km, 155k grafit.met
Był-> Fiat Bravo 1.6 16v '96 morski. met
Była-> Kappa SW '96 2.4 +gaz 175km 260k niebieski. met
Był->Citroen ZX 1.9 +gaz 122km czarny [/color]

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: Krzysiek82 » 30 gru 2012, 21:34

E tam... Jedna NACZELNA zasada: jak padnie sterowanie szyby ZA ŻADNE skarby nie dotykać przycisku podnoszenia / opuszczania szyby!!! Wtedy żadne kółko nie wyrobi się, linki nie poskręcają się, a wszystko będzie do uratowania za... eee... jakieś 7 zł... czyli koszt 2 linek rowerowych. Tak, tak. Jedyny warunek to całe kółeczko, na które nawija się linka. Możecie mi wierzyć lub nie, ale u mnie szwagier bawił się jeszcze przyciskiem po pęknięciu wodzika i poskręcał mi na maksa linki, a kółko było całe! Nie jest wcale takie słabe. Wszytko potem można odratować. Kupujecie gotowe linki rowerowe (chyba od hamulca jest najlepsza) z takim kowadełkiem, aby wszedł w końcówki wodzika, przycinacie na 99 cm i na końcu montujecie mosiężny wkład kostki elektrycznej. Skręcacie na 2 śrubki (koniecznie, aby utrzymało siły naprężania linki), nawijacie, składacie i mechanizm jak ta lala. Sprawdzone od wielu miesięcy :)

Awatar użytkownika
lukosm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 18 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: lukosm » 08 sty 2013, 21:20

w Krakowie wymianę linek wciągniętych zagniecionych i generalnie do wyrzucenia robi się na ul. Narvik przy Zakopiance za 60zł komplet dwóch linek do jednego mechanizmu plus oczywiście nowy zielony dżingiel podtrzymujący szybę za 25zł, ja wymieniłem już w mojej we wszystkich drzwiach czyli 60 x 4

giegies
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:50
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: giegies » 13 mar 2013, 23:32

Albo zrobić samemu jeżeli jest ślimak dobry i wydamy 15zł na linki...
Były - Polonez Caro 1,6; Mondeo II Kombi 1,8TD; Lybra SW 2,4 jtd
Jest - C3 Picasso 1,6VTi Exclusive

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: BlackLybraSW » 06 kwie 2013, 10:22

Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: FXX » 06 kwie 2013, 13:25

Jak Ci pękną linki to będziesz kupował mechanizm za 300zł, czy naprawisz go za 60 ?
Bo jeśli piszesz, że nie warto to domyślam się, że sypniesz pieniążkami na nowy, a nie będziesz szukał używki, bądź kombinował z naprawą...
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: BlackLybraSW » 07 kwie 2013, 9:36

Kolego czy linka pęknie czy nie ślimak jest plastikowy i zawsze się uszkadza , linki jak się poskręcają też uszkadza ślimaka i w 99% nie ma sensu regenrować ale jeżeli ktoś ma ochotęsię bawić w tu 60 tam 30 potem 20 i w końcu jescze 60 dojdzie do wniosku że wyjdzie taka sama kwota jak za nowy a niestety nasze Lancie są leciwe i regeneracja czegoś starego wiąże się z tym że ulegnie to wczesniejszemu uszkodzeniu. Ale to moja opinia i jeżeli kolega sobie życzy proszę bardzo regenerować.
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: FXX » 07 kwie 2013, 11:53

Ślimak się zawsze uszkadza powiadasz? Dziwne... U mnie pękł wodzik, linki się poskręcały, a ślimak pozostał cały. Nowy wodzik i linki kosztowały mnie mniej niż 50zł i trochę czasu na zrobienie. Działa do tej pory, a sam ślimak łącznie 13 lat już...
Poza tym podnośniki, które podałeś są nieco lipne, bo nie są do Lybry z modułem komfortu.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Re: Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: Ricardus » 07 kwie 2013, 14:23

Zakład o którym pisałem regeneruje wraz z wymianą ślimaka. Na razie temat odpuściłem, ale myślę, że jeśli są nowe wodziki, ślimak i linka (+gwarancja)to 150pln z robocizną nie jest tragiczną ceną w porównaniu z nową sztuką.

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: BlackLybraSW » 08 kwie 2013, 10:21

Ricardus pisze:Zakład o którym pisałem regeneruje wraz z wymianą ślimaka. Na razie temat odpuściłem, ale myślę, że jeśli są nowe wodziki, ślimak i linka (+gwarancja)to 150pln z robocizną nie jest tragiczną ceną w porównaniu z nową sztuką.
Wysłałem zapytanie o cene czekam na odpowiedź
FXX pisze:Ślimak się zawsze uszkadza powiadasz? Dziwne... U mnie pękł wodzik, linki się poskręcały, a ślimak pozostał cały. Nowy wodzik i linki kosztowały mnie mniej niż 50zł i trochę czasu na zrobienie. Działa do tej pory, a sam ślimak łącznie 13 lat już...
Poza tym podnośniki, które podałeś są nieco lipne, bo nie są do Lybry z modułem komfortu.
Kolego pogratulować szczęścia , że znalazłeś ślimak w dobrym stanie. jeżeli posiadasz takie namiary to poproszę.
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: FXX » 08 kwie 2013, 11:35

Yyyyy czytanie ze zrozumieniem kuleje...? Napisałem Ci jasno - u mnie pękł wodzik, linki się poskręcały, a ślimak pozostał cały i zdrowy, mimo, że w momencie pęknięcia wodzika miał ponad 11 lat.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra - podnośniki szyb: regeneracja czy warto?

Post autor: Krzysiek82 » 09 kwie 2013, 16:10

U mnie też ślimak był w doskonałym stanie mimo splątanych linek i działa cała naprawa za 7 zł już ponad rok czasu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”