Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: czachor » 19 paź 2012, 0:13

Mam problem z jednym ksenonem - jego działanie zależy od kierunku wiatru albo kąta padania promieni słonecznych. Odpalam - działa. Odpalam ponownie - nie działa. Generalnie jak zechce, to działa. W czasie jazdy nic się nie zmienia, czyli jakieś drgania itp. nie mają wpływu (myślałem, że może jakaś wtyczka). W sobotę rozkręcę dla pewności, ale może ktoś ma wiedzę, na co zwrócić uwagę?

Awatar użytkownika
kornel_95
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1128
Rejestracja: 13 cze 2011, 21:38
Imię: Kornel
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: kornel_95 » 19 paź 2012, 0:18

przetwornica prawdopodobnie.. Mieliśmy taki sam objaw w ksenonie potem już było gorzej a skończyło się na tym ze tylko błysnął i nawet się nie zapalił...
JEST

Lancia Thema SW 2.0 turbo :)
BYŁA
Lancia Lybra 1.9JTD
Lancia Kappa 2.4jtd
Alfa Romeo 166 3.0 Sportronic
Alfa Romeo 166 2.5 Sportronic

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: stabraf » 19 paź 2012, 0:24

Zamień miejscami przetwornice, lub żarniki i będziesz wiedział co pada ;)

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: kecajgo » 19 paź 2012, 0:57

Wg mojej niefachowej opinii nie ma szans żeby to była luźna wtyczka, z resztą, jak pada Ci ksenon to pada Ci całe zasilanie lampy czy sam ksenon? przynajmniej opanujesz wypinanie i zapinanie reflektora do perfekcji ;) nasadka 5mm i jazda!!

argenta67

Re: Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: argenta67 » 19 paź 2012, 19:58

czachor pisze:Mam problem z jednym ksenonem - jego działanie zależy od kierunku wiatru albo kąta padania promieni słonecznych. Odpalam - działa. Odpalam ponownie - nie działa. Generalnie jak zechce, to działa. W czasie jazdy nic się nie zmienia, czyli jakieś drgania itp. nie mają wpływu (myślałem, że może jakaś wtyczka). W sobotę rozkręcę dla pewności, ale może ktoś ma wiedzę, na co zwrócić uwagę?
Przetwornica działa trochę tak jak starter w jarzeniówkach bo jak na pewno każdy próbował przy zapalonej jarzeniówce można starter wyjąć a ona świeci i podobnie jest z ksenonem jak włączasz i się nie rozpali to już nie zapali się. Palnik ksenon też potrzebuje do rozpalenia większego prądu i tu mu pomaga ta przetwornica.

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: czachor » 22 paź 2012, 14:09

No to dla wyprawy wykręciłem, wizualnie wszystko ok. Natomiast ksenon odpala z reguły jeśli ponownie włączę lampy - tak jakby przetwornica za pierwszym razem nie dawała rady i odpuszczała na INIT.

--update
Co się stanie, jeśli włączę zapłon z wypiętą przetwornicą? Mogą pojawić się jakieś problemy, które potem trzeba będzie naprawiać (oprócz nieświecenia ;))? Zastanawiam się nad wysłaniem przetwornicy do hidserwis.pl.

argenta67

Re: Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: argenta67 » 22 paź 2012, 16:06

czachor pisze:No to dla wyprawy wykręciłem, wizualnie wszystko ok. Natomiast ksenon odpala z reguły jeśli ponownie włączę lampy - tak jakby przetwornica za pierwszym razem nie dawała rady i odpuszczała na INIT.

--update
Co się stanie, jeśli włączę zapłon z wypiętą przetwornicą? Mogą pojawić się jakieś problemy, które potem trzeba będzie naprawiać (oprócz nieświecenia ;))? Zastanawiam się nad wysłaniem przetwornicy do hidserwis.pl.
Jeśli włączysz zapłon bez reflektora to wyskoczy błąd samo-poziomowania i ten świecący opadnie światłem na sam dół i na desce co chwila informacja pip-pip.................

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: czachor » 23 paź 2012, 9:56

Dzięki. A czy potem po podpięciu lampy wszystko wraca do normy czy trzeba kasować jakieś błędy w serwisie?

argenta67

Re: Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: argenta67 » 23 paź 2012, 13:52

czachor pisze:Dzięki. A czy potem po podpięciu lampy wszystko wraca do normy czy trzeba kasować jakieś błędy w serwisie?
Niestety tylko podłączenie pod komputer i wymazanie błędu.

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3458
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: Flyman » 05 sie 2013, 12:10

Odkopię ten temat, gdyż mam problem podobny.
Od początku: Światła mijania praktycznie nie oświetlały drogi. W związku z tym, zostały wymienione żarniki. Snop się poprawił, ale występuje problem z odpaleniem świateł. Włączają się za którymś tam razem. Jak już się zaświecą, to powolutku, powolutku się rozpalają. No i teraz pytanie, która odpowiedź jest prawidłowa, czy może są inne rozwiązania problemu.
Odp. 1: Przetwornice do naprawy/wymiany.
Odp. 2: Żarniki nieoryginalne, źle współpracujące z przetwornicami.

Pozdrawiam, Grzesiek.

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: czachor » 05 sie 2013, 16:06

U mnie była 2 sytuacja. Sprawdź na pewnych zarnikach.

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3458
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: Flyman » 05 sie 2013, 17:19

Słuchajcie, dowiedziałem się, jest cała masa podróbek na rynku. Ciężko je odróżnić od oryginału nawet fachowcom. Gdzie w Warszawie lub okolicach można kupić żarniki do Thesis 100% oryginał. Mechanik wymienił już dwa komplety i za każdym razem lampy zachowują się inaczej, ale zawsze źle.

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: czachor » 05 sie 2013, 20:15

Ja kupiłem oryginały tu:
http://www.growboxled.pl/ (W-wa Wesoła)
Jest też gdzieś na Wale Miedzeszyńskim sklep, ale w tej chwili nie mam namiarów.

Co do rozróżniania podróbek - zajrzyj na youtube, jest kilka merytorycznych filmów na ten temat.

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3458
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - ksenon raz się włącza, raz nie

Post autor: Flyman » 07 sie 2013, 18:55

Prawidłowa odpowiedź, to faktycznie nr. 2. Kupione następne żarniki, prawdopodobnie oryginały lub, po prostu lepszej jakości i przednie oczy świecą pełnym blaskiem i bez ociągania się. Dziękuję Czachorowi i przesympatycznemu inżynierowi z Hidserwis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”