Kappa - problem z hamulcami

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Kappa - problem z hamulcami

Post autor: annubis17 » 08 sie 2012, 14:06

Od niedawnego czasu podczas jazdy slyszę jakieś dziwne piski wydobywajace sie z przednich kół, a dokładniej hamulców. Brzmi to jakby klocki sie skończyły i metal darł o metal. Oczywiscie dzieje się to gdy nie hamuję. Gdy lekko wcisne pedał hamulca piski ustają. Tarcze i klocki mają pół roku, zaciski regenerowane od podstaw bo trzymały, ale mimo tej regeneracji lekko ocierały i dalej ocierają, myślicie że to stąd ten pisk? No i co zrobić zeby nie ocierały, bo wszystko było wyczyszczone, a gumki wszystkie wymienione.
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Alan

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: Alan » 08 sie 2012, 15:17

Problem pojawia się właśnie między innymi kiedy nie odbijają zaciski.Możesz też mieć zapieczone prowadnice.

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: annubis17 » 08 sie 2012, 18:29

Zdjąłem właśnie koło i zajrzałem do zacisków. Tłoczek nie cofa sie cały i wszystko ściśnięte lekko jest. Przy okazji upierdzieliłem odpowietrznik że nie ma jak go odkręcic;/ Całe szczęście ze sie nie odkręcił.
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

argenta67

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: argenta67 » 08 sie 2012, 18:40

annubis17 pisze: Tarcze i klocki mają pół roku, zaciski regenerowane od podstaw bo trzymały, ale mimo tej regeneracji lekko ocierały i dalej ocierają,
annubis17 pisze:Zdjąłem właśnie koło i zajrzałem do zacisków. Tłoczek nie cofa sie cały i wszystko ściśnięte lekko jest. Przy okazji upierdzieliłem odpowietrznik że nie ma jak go odkręcic;/ Całe szczęście ze sie nie odkręcił.
Jakaś ciekawa była ta regeneracja skoro po pół roku urwałeś odpowietrznik. Jeśli cała ta regeneracja tak była przeprowadzona to i zapewne maja prawo blokować.

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: annubis17 » 08 sie 2012, 18:55

argenta67 pisze:
annubis17 pisze: Tarcze i klocki mają pół roku, zaciski regenerowane od podstaw bo trzymały, ale mimo tej regeneracji lekko ocierały i dalej ocierają,
annubis17 pisze:Zdjąłem właśnie koło i zajrzałem do zacisków. Tłoczek nie cofa sie cały i wszystko ściśnięte lekko jest. Przy okazji upierdzieliłem odpowietrznik że nie ma jak go odkręcic;/ Całe szczęście ze sie nie odkręcił.
Jakaś ciekawa była ta regeneracja skoro po pół roku urwałeś odpowietrznik. Jeśli cała ta regeneracja tak była przeprowadzona to i zapewne maja prawo blokować.
Też się nad jej ciekawością zastanawiam, szczególnie ze wzieli za to 4 stówy i dalej nie odbija : cenzura :
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Alan

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: Alan » 08 sie 2012, 20:26

annubis17 pisze: Całe szczęście ze sie nie odkręcił.

No właśnie szkoda...bo by się wtedy nie urwał :)

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: annubis17 » 08 sie 2012, 20:37

Alan pisze:
annubis17 pisze: Całe szczęście ze sie nie odkręcił.

No właśnie szkoda...bo by się wtedy nie urwał :)
No to całe szczęście że sie nie urwał będąc kawałek wykręconym ;)

BTW ile długości ma ten odpowietrznik po wykręceniu? Chodzi mi o długość części gwintowanej.
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Alan

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: Alan » 08 sie 2012, 21:13

Ok 1,5cm.Gdyby się troszkę odkręcił nie było by już problemu z jego wykręceniem. Swoją drogą wyczuwam w poście Pawła ironię :) Nie dziwota,bo jeśli robili regenerację w taki sposób że nie wykręcali nawet odpowietrzników....Pewnie przeczyścili tłoczki na wysuniętych papierem 2500 wymienili zewnętrzne gumki ochronne...i będziesz Pan zadowolon - 400 dukatów :)))

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: annubis17 » 08 sie 2012, 21:24

Alan pisze:Ok 1,5cm.Gdyby się troszkę odkręcił nie było by już problemu z jego wykręceniem. Swoją drogą wyczuwam w poście Pawła ironię :) Nie dziwota,bo jeśli robili regenerację w taki sposób że nie wykręcali nawet odpowietrzników....Pewnie przeczyścili tłoczki na wysuniętych papierem 2500 wymienili zewnętrzne gumki ochronne...i będziesz Pan zadowolon - 400 dukatów :)))
Nie zdziwiłbym sie, opinie mają nieciekawą ale nie miałem wtedy wyboru. Po drugiej stronie odpowietrznik wykręcił się gładko na szczęście. Odpowietrznik jest ukręcony tak ze nie wystaje nawet kawałek, więc teraz to będzie kombinowania żeby go wykręcić.
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Alan

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: Alan » 08 sie 2012, 21:27

Lat temu naście,kiedy to w Polonezie czy DF-ie urywaliśmy te odpowietrzniki hurtowo...ratunkiem było wiertło o mniejszej nieco średnicy,rozwiercenie i wydłubanie pozostałości.Zawsze się udawało,jednak niezbędny był demontaż zacisku.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: stabraf » 08 sie 2012, 21:30

Jest jeszcze taki wynalazek jak wykrętaki ;)
Polecam, ale nie jakieś marketowe...

Alan

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: Alan » 08 sie 2012, 21:31

Jest ,jest tylko takie które dadzą rade zapieczonemu odpowietrznikowi nie będą tanie,a tandeta się wkręci i urwie...i rozwierć to ?

Ani milka nie da rady :)

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: stabraf » 08 sie 2012, 21:37

Alan pisze:Jest ,jest tylko takie które dadzą rade zapieczonemu odpowietrznikowi nie będą tanie,a tandeta się wkręci i urwie...i rozwierć to ?
U mnie w mieście jest komplet z dożywotnią gwarancją za 80 zeta...
EDIT.:
Oooo...nawet taniej tera: :link:
Alan pisze:Ani milka nie da rady :)
: cenzura : asz...Ty :-P :lol:
Terra to bardziej muchomor - przysmak teściowej :lol:

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: Michor » 08 sie 2012, 21:41

Rozwiercić, przegwintować, odpowietrznik rozmiar większy.

na przyszłość zabezpieczać:) i nie ciągnąć przy odkręcaniu tylko "pukać" :)
BMW E39 Touring - 4,4 V8

argenta67

Re: Kappa - problem z hamulcami

Post autor: argenta67 » 08 sie 2012, 22:12

Alan pisze:Ok 1,5cm.Gdyby się troszkę odkręcił nie było by już problemu z jego wykręceniem. Swoją drogą wyczuwam w poście Pawła ironię :) Nie dziwota,bo jeśli robili regenerację w taki sposób że nie wykręcali nawet odpowietrzników....Pewnie przeczyścili tłoczki na wysuniętych papierem 2500 wymienili zewnętrzne gumki ochronne...i będziesz Pan zadowolon - 400 dukatów :)))
To nie ironia tylko logika/praktyka bo w obcych czasach nie ma możliwości wymiany gumek zewnętrznych dlatego, że tłok trzyma obie gumki więc dobra regeneracja to rozbiórka do cna a tu tak nie było.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”