Lancia Stratos odnaleziona jako buda dla psa

Dział dla ludzi kochających klasyki czyli... o nieco starszych Lanciach i nie tylko

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Lancia Stratos odnaleziona jako buda dla psa

Post autor: solarzmr » 22 cze 2012, 11:14

Kilka miesięcy temu natrafiłem na tajemnicze zdjęcia zdezelowanej Lancii Stratos, w której urzędowały psy. Byłem w szoku że tak można traktować legendę. Postanowiłem trochę poszperać i spróbować dowiedzieć się coś więcej w temacie. Po ponad tygodniu rycia w internecie i innych źródłach, miałem już chwile zwątpienia. Kto chce poczytać czego się dowiedziałem, zapraszam do poczytania o zaginionej Lancii Stratos
lancia-stratos-kenya-01.jpg
[/url]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lancia Stratos odnaleziona jako buda dla psa

Post autor: Dudi » 22 cze 2012, 11:43

Zadziwiający jest los niektórych samochodów, kiedy ludzie w swoich czasach nie zdają sobie sprawy ile to później może być warte :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Lancia Stratos odnaleziona jako buda dla psa

Post autor: Gros » 22 cze 2012, 12:06

Dudi pisze:Zadziwiający jest los niektórych samochodów, kiedy ludzie w swoich czasach nie zdają sobie sprawy ile to później może być warte :roll:
Tomek dla jednych ma to wartość dla innych nie jest warte funta kłaków i nie przykładają do tego takiej wagi
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lancia Stratos odnaleziona jako buda dla psa

Post autor: Nat » 22 cze 2012, 12:12

Wspaniały przykład dziennikarstwa śledczego :D : brawa : : brawa :
Świetny od zawsze blog "Lancia Story" przez takie smaczki jeszcze ciekawszy.
I jeszcze historia ta ma happy end... Choć z drugiej strony, patrząc na foty, to trudno chyba pisać o "odrestaurowaniu" tego egzemplarza. Chyba prędzej o budowie nowego, zawierającego uratowane elementy z tegoż. :roll:

Od siebie dodam, że ćwierć miliona eurasów, to kosztują stradale, rajdowy Stratos Sandra w stanie konkursowym z pewnością byłby wart sporo więcej!

Co do ilości wyprodukowanych egzemplarzy, to słyszałem też wersję o tym, że "włoskie bałaganiarstwo" było tylko przykrywką.
FIAT miał obowiązek wyprodukować 500 sztuk, by dostać homologację, a za pomocą "bałaganu" ukrył fakt, że wyprodukowano tych aut mniej. Szczególnie, że Stratosy wcale się nie sprzedawały "na pniu", a wystrzelone w kosmos ceny, pojawiły się dopiero jakiś czas po zakończeniu produkcji.


Obrazek
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lancia Stratos odnaleziona jako buda dla psa

Post autor: brygadzista1 » 22 cze 2012, 12:28

Łza się w oku kręci. Mam nadzieje że te niepotwierdzone informacje o odrestaurowaniu we Włoszech są prawdziwe.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Lancia Stratos odnaleziona jako buda dla psa

Post autor: solarzmr » 22 cze 2012, 20:04

brygadzista1 pisze:Łza się w oku kręci. Mam nadzieje że te niepotwierdzone informacje o odrestaurowaniu we Włoszech są prawdziwe.
No chyba informacje są prawdziwe, tym bardziej że pojawiają się głosy osób które znają obecnego właściciela tego samochodu. Który jest podobno synem właściciela samochodu, w czasach kiedy ten zaginął, lub raczej został porzucony.
BogdanA pisze:
Dudi pisze: Zadziwiający jest los niektórych samochodów, kiedy ludzie w swoich czasach nie zdają sobie sprawy ile to później może być warte
Tomek dla jednych ma to wartość dla innych nie jest warte funta kłaków i nie przykładają do tego takiej wagi
W sumie jak ten samochód stał w Kenii przez 15 lat to trochę się nie dziwię że tak wyglądał. W końcu zostawili na jakiejś farmie samochód który jest niesprawny. Do pracy afrykańskiego farmera się nie nadaje, bo ani tam bagażnika, ani pracowników nie przewiezie, a dodatkowo części do tego nie kupisz. Także stał i niszczał, aż wszyscy o nim zapomnieli i nagle samochód przypadkiem, bądź nie, się odnalazł.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lancia Stratos odnaleziona jako buda dla psa

Post autor: Dudi » 22 cze 2012, 20:12

Dobrze chociaż, że tam ciepło cały czas to buda nie zgniła. Ale ciekawy jestem miny tego kenijskiego farmera jak się dowiedział ile ten złom jest warty :roll: :lol: (o ile w ogóle się dowiedział :roll: )
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Lancia Stratos odnaleziona jako buda dla psa

Post autor: solarzmr » 06 lip 2012, 15:21

Pracuję dalej nad tematem. Udało mi się dotrzeć do syna obecnego właściciela tej lancii Stratos. Mam numer telefonu i na dniach będę próbował telefonicznie dowiedzieć się więcej na temat całej historii. W tej chwili wiem że samochód jest odbudowywany od 7 lat i prace są na ukończeniu.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lancia Stratos odnaleziona jako buda dla psa

Post autor: Nat » 06 lip 2012, 18:22

Dudi pisze:Dobrze chociaż, że tam ciepło cały czas to buda nie zgniła.
To akurat nie powinno dziwić, skoro buda (cóż za adekwatna nazwa dla tego domku dla psów) jest z plastiku.
Jedyne co mogło pordzewieć to rama z klatką. ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lancia Stratos odnaleziona jako buda dla psa

Post autor: Dudi » 05 paź 2012, 9:22

solarzmr pisze:Pracuję dalej nad tematem. Udało mi się dotrzeć do syna obecnego właściciela tej lancii Stratos. Mam numer telefonu i na dniach będę próbował telefonicznie dowiedzieć się więcej na temat całej historii. W tej chwili wiem że samochód jest odbudowywany od 7 lat i prace są na ukończeniu.
Jakieś nowe wieści się pojawiły??? :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Lancia Stratos odnaleziona jako buda dla psa

Post autor: solarzmr » 05 paź 2012, 9:30

Jeszcze nie mam nic nowego. Mam telefon do obecnego właściciela, tylko nie mam jakoś szczęścia. Jak dzwoniłem to nie odbierał, a w ostatnim okresie jestem tak przywalony robotą że ciężko mi wygospodarować odpowiednią ilość czas żeby się tym zająć. Mam nadzieję że sytuacja się poprawi w najbliższych dwóch tygodniach.

Z tego co udało mi się dowiedzieć to, syn obecnego właściciela mieszka w Nairobi. Jego ojciec, niestety schorowany mieszka z córką we Włoszech i tam jest samochód, a kontakt z nim jest tylko telefoniczny : beczy :

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lancia Stratos odnaleziona jako buda dla psa

Post autor: brygadzista1 » 05 paź 2012, 10:00

To co, klubowa zrzuta na Stratosa? :) Fajnie byłoby chociaż pooglądać z bliska na jakimś zlocie. Dobrze że marzenia w tym kraju nie są jeszcze opodatkowane :) Stratos... cóż za adekwatna nazwa do historii tego auta skazanego na "stracenie".
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Oldtimery, youngtimery :::”