Dedra - na wstecznym działa dmuchawa ! Zwarcie???

Alex13
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 18 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Dedra - na wstecznym działa dmuchawa ! Zwarcie???

Post autor: Alex13 » 20 mar 2012, 13:25

Może ktoś pomoże znaleźć przyczynę sajgonu z elektryką. Najpierw przestało mi działać oświetlenie wewnętrzne. Ale - po włączeniu wstecznego biegu zaświecało się. Po paru dniach stanął zegar. Ale kiedy włączam wsteczny działa - idzie. Dziś przestała działać dmuchawa - no - cały panel klimy . Ale kiedy wrzucę wsteczny wszystko rusza. Światła cofania są ok, działają, wszystko inne w porządku. Gdzie szukać jakiegoś zwarcia. Wiem, że listwę z bezpiecznikami mam sprawną, więc to odpada. Jeśli ktoś miał z tym do czynienia, proszę o pomoc, sugestie, gdzie grzebać, bo tak od razu to nie użmiecha mi się centmetr po centymetrze sprawdzać przewodów.

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra - na wstecznym działa dmuchawa ! Zwarcie???

Post autor: bassman » 20 mar 2012, 13:37

Rozkręć tunel środkowy i sprawdź przewody tam idące, może lewarkiem zmiany biegów "pociągasz" któryś przewód.
Nie wiem jaki masz silnik, a więc jaką skrzynkę biegów i mechanizm ich wybierania, jeśli linki, to sprawdź ich okolicę, jeśli wodziki to też sprawdź ich okolicę. Możesz zerknąć jeszcze na czujnik wstecznego i przewody z nim związane, oraz światła cofania i ich przewody.
Dla pewności sprawdź punkty masowe.

Jak to nie pomoże to napisz i będziemy myśleć dalej.

Pozdrawiam.

Alex13
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 18 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Dedra - na wstecznym działa dmuchawa ! Zwarcie???

Post autor: Alex13 » 20 mar 2012, 13:41

Ok, popróbuję, dzięki na razie,Hmm, ale jednak chyba nie kabelki naciągające się, czy tym podobne. te rzeczy włączają się w momencie kiedy zaświecają się światła stop, a nie kiedy wykonuję rych lewarkiem, Tym bardziej, że przy odłączeniu czujnika od skrzyni wszystko przestaje działać.
no i gdzie są wszystkie punkty masowe?
Silnik 2.0 16v z Tipo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”