Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Zloty i spotkania

Moderator: wujekp

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: edym » 23 lut 2012, 23:15

Abramov pisze:Też tak uważam, edym nie denerwuj się, to tylko dyskusja, pzdr.........

Abramov, ja spokojny człowiek jestem bardzo i się nie denerwuję raczej ;-)

Ale jednocześnie lubię wszystko szybko dograć i mieć spokój.
Z wcześniejszej dyskusji wychodziło, że jesteśmy dogadani, zwarci i gotowi a teraz okazuje się że jednak nie jesteśmy.
Ja podjąłem się zorganizowania zlotu co wiąże się z dograniem wielu rzeczy, począwszy od zarezerwowania miejsca czy dogrania grilla dla nas a skończywszy na banerze, koszulkach czy innych pierdołach.

Dla mnie nie ma problemu żeby robił to ktoś inny tylko żeby znowu nie było tak jak ze mną, że wszystko jest ok a za dwa dni zmienia się koncepcja bo tak to spotkamy się w 2015...
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

Abramov
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 111
Rejestracja: 20 sty 2012, 18:20
Imię: Janek
Lokalizacja: Turek

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: Abramov » 24 lut 2012, 10:05

Do Edyma, witam "Jego Spokojność), po 1 marca przesyłam pieniądze.......i niech zostanie jak było na początku

LUKI82

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: LUKI82 » 24 lut 2012, 10:22

Edym, ja też zaraz robię Ci przelew, mam nadzieję że inni też wpłacą bo tak jak pisałem, będzie tylko może pięć samochodów i wszystko...
Nie miej do mnie żalu, ale myślę że nie tylko Foe się zastanawia nad uczestnictwem...
Myślę, że liczyli koszty w granicach max 500zł z paliwem, a tu jednak jest inaczej...


Edit:
Przelew zrobiony :D
Ostatnio zmieniony 24 lut 2012, 18:16 przez mrs.raketa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złączyłam posty

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: edym » 24 lut 2012, 12:26

Chodziło mi tylko o to, że jak już raz coś ustaliliśmy to nie rozkminiajmy tego tylko organizujmy i rezerwujmy sobie urlopy ;)

W sierpniu się pobawimy w Poraju a w 2013 może gdzieś pod Warszawą czy Poznaniem, tak żeby wszyscy byli jakoś tam zadowoleni.

Rozmawiałem z Ivo z Thesis-Treffen i stwierdził, że jak będzie nas z 7 aut to super wynik jak na jeden kraj i pierwszy zlot, więc będzie dobrze.

W tym roku ich delegacja nie da rady ale w przyszłym zapowiedzieli się na 100%.
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

SIWY155
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1048
Rejestracja: 28 kwie 2010, 7:22
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: SIWY155 » 25 lut 2012, 13:40

Foe pisze:...

eee
heh...

powiem tak,

niestety nie dysponuję w tej chwili czasem, żeby usiąść przy necie i pogrzebać konkretnie ale mamy jeszcze pół roku do zlotu.
Rezerwacje na pół roku wcześniej robi się, owszem, ale dla zorganizowanych eventów na 100, 150 osób i wzwyż, nie na 20 (nie przewiduję, żeby nas było więcej)
Znalezienie miejsca to wejście np na www.booking.com www.hrs.com www.esky.pl www.nocuj.com.pl lub jakąkolwiek inną wyszukiwarkę i wpisanie liczby osób, regionu, ceny, atrakcji czy jakiegokolwiek filtra jaki nam się zamarzy.
Znalezione miejsca są tańsze i droższe, mniej i bardziej wypasione, mniej i bardziej snobistyczne, kwestia gustu i wyboru...
Moje doświadczenie w tej materii (eventy wyjazdowo-hotelowe) mówi, że 230 PLN na twarz to baaardzo drogo.
Rozumiem, że w cenie są 3 posiłki, grill, kręgle, kort tenisowy etc... ale nie oszukujmy się, jak napisał Siwy, nie każdy będzie grał w golfa, tenisa, kręgle czy chociażby jadł 3 razy dziennie... nie uszczęśliwiajmy ludzi na siłę zmuszając do płacenia za atrakcje, na które nie będzie czasu - nie spędzimy na zlocie tygodnia tylko jedną noc, a będziemy chcieli pooglądać swoje auta, pogadać o nich i pewnie się wspólnie napić...
Edym, nie zrozum mnie źle ale wydaje mi się, że wybór miejsca i wpłacanie czegokolwiek w tej chwili to trochę za szybkie decyzje, a szybko to - jak mówi przysłowie - łapie się pchły.
Korzystając z serwisów, które podałem, można dokonać rezerwacji bez zbędnych opłat - życie i tak później zweryfikuje kto będzie miał czas i przyjedzie, a rezygnacja z rezerwacji również jest bezpłatna, nikt nie traci.
Standardem jest cena za pokój ze śniadaniem (ilu osobowy - zaznacza się w rezerwacji) nie za osobę, reszta atrakcji jest oferowana przez hotel/pensjonat w cenie lub za dopłatą - korzysta i płaci ten kto chce.
Uwierz mi, nie będziemy mieli czasu na plażową siatkówkę czy tenisa bo nie spotkamy się po to, żeby w nie grać, dlaczego więc mamy płacić za korty?
Zwłaszcza ci z nas, którzy będą mieli do przejechania kilkaset a nie kilkadziesiąt kilometrów i po podróży będą chcieli - najpierw - po prostu odpocząć.

Prosta kalkulacja (jak liczył bodaj facio):
2 os x 230 PLN = 460 PLN + (w moim wypadku) ok 250-300 PLN paliwo (zakładając, że nie pójdzie w górę) = ok 800 PLN

którykolwiek hotel 4* w Krakowie kosztuje średnio od 600-800 PLN za 80cio metrowy apartament razem z butelką wina i śniadaniem, - ok, nie ma plażowej siatkówki ale w Grand Hotelu czy Sheratonie tego nie szukam,
chcemy posiedzieć nad wodą? - takich miejsc jest sporo w bardzo dobrej cenie - ot mamy Gołębiewskiego w Mikołajkach, ma aqua park i inne atrakcje i jest cenowo korzystniejszy, a jeśli nie chcemy jechać na Mazury, Gołębiewskiego mamy też w Wiśle czy Ustroniu... a może zalew Zegrzyński, jest woda, łódki, plażowanie, grillowanie i również taniej... albo Solina...

Pamiętajmy, że jedziemy się spotkać, poznać, obejrzeć nasze Thereski, pogadać o nich i pobiesiadować, a kolejnego dnia wrócić - nie jedziemy na tygodniowe wczasy do ciepłych krajów...

Zamiast wydawać sporą kaskę na nocleg - można chociażby zorganizować zrobienie okolicznościowych koszulek ze zlotu,
z przodu logo Thesis, może jakieś zdjęcie, z tyłu wymienieni zlotowicze - po nicku forumowym - koszt to ok 35 PLN w zależności od miejsca w Polsce...
Pomysłów na okolicznościowe wydanie pieniędzy jest mnóstwo... po co więc przepłacać?

Myślę, że ważne jest, żeby zerknąć skąd będziemy się zjeżdżać, znaleźć region w dobrej, uśrednionej odległości od każdego z nas i w tym regionie szukać miejsca, które nas zadowoli, w zdrowej cenie, a na golfa, tenisa, wspólne pływanie czy grę w siatkówkę możemy się umówić jeśli będziemy chcieli wspólnie polecieć do Grecji , Egiptu, na Kanary czy do Miami, nie na jedną noc, a na tydzień czy dwa.

Pozdrawiam
;)
Sam lepiej bym tego nie ujął
Były:Prisma 1600;Ypsilon m-jet 70KM; Kappa 2.0 20v Power Drive,Ypsilon FL m-jet 75 KM bi-colore,Lybra 1,8 sedan;Delta III Bi-colore 1,6 M-jet,Ypsilon FL m-jet 90 KM bi-colore DFN;[/b] Thesis 3,0 V6 24v z polskiego salonu, rodzinny democar na święta kościelne, państwowe i rodzinne, na zlot i do teściów - pod warunkiem, że nie padał deszcz ( przebieg 98698km);
Alfa :75 2.0 T.S. ; 145 1.6 T.S.; 155 Super 2.0 T.S.16v, Sport 1.8 T.S.16v LPG; 156 1.6 T.S. LPG, 2.0 T.S., 2.5 V6 24v;156 SW 1.8 T.S., 2.0 JTS; 166 3,0 Super ; 159 1,9 JTDm 16v
Fiat: Stilo Abarth, Punto II 1,2 8v, Panda 1,1 ; 1,2; 1,3 m-jet, Grande Punto 1,4 8v ;Punto Evo 1,3 m-jet 90 KM, Linea 1,4 T-jet,Sedici 1,6 16v 4x4 Emotion
Jest: Giulietta Sportiva 2,0 jtdm,Fiat Panda III 1,2

argenta67

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: argenta67 » 25 lut 2012, 14:43

SIWY155 pisze:
Foe pisze:...

eee
heh...

powiem tak,

niestety nie dysponuję w tej chwili czasem, żeby usiąść przy necie i pogrzebać konkretnie ale mamy jeszcze pół roku do zlotu.
Rezerwacje na pół roku wcześniej robi się, owszem, ale dla zorganizowanych eventów na 100, 150 osób i wzwyż, nie na 20 (nie przewiduję, żeby nas było więcej)
Znalezienie miejsca to wejście np na www.booking.com www.hrs.com www.esky.pl www.nocuj.com.pl lub jakąkolwiek inną wyszukiwarkę i wpisanie liczby osób, regionu, ceny, atrakcji czy jakiegokolwiek filtra jaki nam się zamarzy.
Znalezione miejsca są tańsze i droższe, mniej i bardziej wypasione, mniej i bardziej snobistyczne, kwestia gustu i wyboru...
Moje doświadczenie w tej materii (eventy wyjazdowo-hotelowe) mówi, że 230 PLN na twarz to baaardzo drogo.
Rozumiem, że w cenie są 3 posiłki, grill, kręgle, kort tenisowy etc... ale nie oszukujmy się, jak napisał Siwy, nie każdy będzie grał w golfa, tenisa, kręgle czy chociażby jadł 3 razy dziennie... nie uszczęśliwiajmy ludzi na siłę zmuszając do płacenia za atrakcje, na które nie będzie czasu - nie spędzimy na zlocie tygodnia tylko jedną noc, a będziemy chcieli pooglądać swoje auta, pogadać o nich i pewnie się wspólnie napić...
Edym, nie zrozum mnie źle ale wydaje mi się, że wybór miejsca i wpłacanie czegokolwiek w tej chwili to trochę za szybkie decyzje, a szybko to - jak mówi przysłowie - łapie się pchły.
Korzystając z serwisów, które podałem, można dokonać rezerwacji bez zbędnych opłat - życie i tak później zweryfikuje kto będzie miał czas i przyjedzie, a rezygnacja z rezerwacji również jest bezpłatna, nikt nie traci.
Standardem jest cena za pokój ze śniadaniem (ilu osobowy - zaznacza się w rezerwacji) nie za osobę, reszta atrakcji jest oferowana przez hotel/pensjonat w cenie lub za dopłatą - korzysta i płaci ten kto chce.
Uwierz mi, nie będziemy mieli czasu na plażową siatkówkę czy tenisa bo nie spotkamy się po to, żeby w nie grać, dlaczego więc mamy płacić za korty?
Zwłaszcza ci z nas, którzy będą mieli do przejechania kilkaset a nie kilkadziesiąt kilometrów i po podróży będą chcieli - najpierw - po prostu odpocząć.

Prosta kalkulacja (jak liczył bodaj facio):
2 os x 230 PLN = 460 PLN + (w moim wypadku) ok 250-300 PLN paliwo (zakładając, że nie pójdzie w górę) = ok 800 PLN

którykolwiek hotel 4* w Krakowie kosztuje średnio od 600-800 PLN za 80cio metrowy apartament razem z butelką wina i śniadaniem, - ok, nie ma plażowej siatkówki ale w Grand Hotelu czy Sheratonie tego nie szukam,
chcemy posiedzieć nad wodą? - takich miejsc jest sporo w bardzo dobrej cenie - ot mamy Gołębiewskiego w Mikołajkach, ma aqua park i inne atrakcje i jest cenowo korzystniejszy, a jeśli nie chcemy jechać na Mazury, Gołębiewskiego mamy też w Wiśle czy Ustroniu... a może zalew Zegrzyński, jest woda, łódki, plażowanie, grillowanie i również taniej... albo Solina...

Pamiętajmy, że jedziemy się spotkać, poznać, obejrzeć nasze Thereski, pogadać o nich i pobiesiadować, a kolejnego dnia wrócić - nie jedziemy na tygodniowe wczasy do ciepłych krajów...

Zamiast wydawać sporą kaskę na nocleg - można chociażby zorganizować zrobienie okolicznościowych koszulek ze zlotu,
z przodu logo Thesis, może jakieś zdjęcie, z tyłu wymienieni zlotowicze - po nicku forumowym - koszt to ok 35 PLN w zależności od miejsca w Polsce...
Pomysłów na okolicznościowe wydanie pieniędzy jest mnóstwo... po co więc przepłacać?

Myślę, że ważne jest, żeby zerknąć skąd będziemy się zjeżdżać, znaleźć region w dobrej, uśrednionej odległości od każdego z nas i w tym regionie szukać miejsca, które nas zadowoli, w zdrowej cenie, a na golfa, tenisa, wspólne pływanie czy grę w siatkówkę możemy się umówić jeśli będziemy chcieli wspólnie polecieć do Grecji , Egiptu, na Kanary czy do Miami, nie na jedną noc, a na tydzień czy dwa.

Pozdrawiam
;)
Sam lepiej bym tego nie ujął
Obserwowałem ten temat od początku i nie chciałem się odzywać(co by zaraz się nie odezwały głosy "o znowu Argenta67 chce inaczej") szczególnie jako pierwszy z wątpliwościami (nie ujmuje tu nic edymowi) ale według mnie biorąc pod uwagę ilość tych aut w kraju to warto zrobić listę gdzie się ich znajduje najwięcej i dla tej większości wybrać miejsce nie koniecznie w tym miejscu co jest ich najwięcej ale tak aby ta największa grupa miała najbliżej i tak to dłuższą drogę będzie miało mniej osób. Druga sprawa to Lipiec ma najdłuższe i najcieplejsze dni.

LUKI82

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: LUKI82 » 25 lut 2012, 15:13

argenta67 ale może jednak i Ty się przyłączysz? Zobacz nawet my mieszkańcy Warszawy będziemy mieli super wycieczkę jadąc w konwoju te 220 km. Wystartujemy w miarę wcześniej aby już w czasie drogi zrobić sobie postój i uwiecznić go zdjęciami, a może Ci z północy jadący przez Wawę też się podczepią. : yesyes :

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: edym » 27 lut 2012, 14:57

Luki - kasiura wpadła na konto już w piątek ale dopiero teraz siadłem na kompie.

Póki co lista wygląda tak:
1. Fazi + os
2. Luki + os (żonka) + córcia dwulatka
3. Edym + os
4. ?
Ostatnio zmieniony 27 lut 2012, 17:48 przez edym, łącznie zmieniany 1 raz.
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

LUKI82

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: LUKI82 » 27 lut 2012, 15:43

No to piknie :D

Luki + os (żonka) + córcia dwulatka

argenta67

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: argenta67 » 27 lut 2012, 19:12

N :hmmm: ie wiem dlaczego wybrano sierpień jako miesiąc na spotkanie jeśli to czerwiec i lipiec są cieplejszymi miesiącami i dni maja dłuższe, w sierpniu już wieczory są chłodne i czas szybciej leci więc może jakiś inny termin jeśli już miejsce ma być takie uzgodnione.

LUKI82

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: LUKI82 » 27 lut 2012, 19:30

argenta67 pisze:N :hmmm: ie wiem dlaczego wybrano sierpień jako miesiąc na spotkanie jeśli to czerwiec i lipiec są cieplejszymi miesiącami i dni maja dłuższe, w sierpniu już wieczory są chłodne i czas szybciej leci więc może jakiś inny termin jeśli już miejsce ma być takie uzgodnione.

Czyli mamy rozumieć że dołączasz się do uczestników zlotu ???

argenta67

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: argenta67 » 27 lut 2012, 19:32

LUKI82 pisze:
argenta67 pisze:N :hmmm: ie wiem dlaczego wybrano sierpień jako miesiąc na spotkanie jeśli to czerwiec i lipiec są cieplejszymi miesiącami i dni maja dłuższe, w sierpniu już wieczory są chłodne i czas szybciej leci więc może jakiś inny termin jeśli już miejsce ma być takie uzgodnione.

Czyli mamy rozumieć że dołączasz się do uczestników zlotu ???
Sierpień u mnie odpada.

LUKI82

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: LUKI82 » 27 lut 2012, 19:46

No to szkoda, bo jak reszta zadeklarowanych nie zrezygnuje to by było już 9 aut. :(

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: edym » 28 lut 2012, 8:02

argenta67 pisze:N :hmmm: ie wiem dlaczego wybrano sierpień jako miesiąc na spotkanie jeśli to czerwiec i lipiec są cieplejszymi miesiącami i dni maja dłuższe, w sierpniu już wieczory są chłodne i czas szybciej leci więc może jakiś inny termin jeśli już miejsce ma być takie uzgodnione.
Argenta jeśli patrząc na dłuższe dni to chyba jakoś koło 21 marca mamy równonoc :lol:
tylko znowu trochę zimno pewnie będzie ale może grill nam to zniweluje ;)

Pokombinuj i przyjedź w sierpniu, dużo czasu jeszcze jest i może dasz radę wykombinować dwa dni na wyjazd...
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

argenta67

Re: Zlot Właścicieli Lancii Thesis - 18-19 sierpnia 2012

Post autor: argenta67 » 28 lut 2012, 16:31

edym pisze:
argenta67 pisze:N :hmmm: ie wiem dlaczego wybrano sierpień jako miesiąc na spotkanie jeśli to czerwiec i lipiec są cieplejszymi miesiącami i dni maja dłuższe, w sierpniu już wieczory są chłodne i czas szybciej leci więc może jakiś inny termin jeśli już miejsce ma być takie uzgodnione.
Argenta jeśli patrząc na dłuższe dni to chyba jakoś koło 21 marca mamy równonoc :lol:
Oj chyba nie przemyślałeś tego wpisu bo to nie noc tylko dzień nas interesuje a równonoc to nie jest długi dzień i druga sprawa to temperatura a ta jest najwyższa w czerwcu i lipcu no chyba, że komuś klima padła :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Zloty i spotkania :::”