Kappa - amortyzatory przód

dzichad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 30 sie 2011, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - amortyzatory przód

Post autor: dzichad » 02 sty 2012, 14:05

Witam czy te amortyzatory będą odpowiednie do mojego kapiszona (a może jakaś inna firma ) i co przy okazji wymiany amorQw jeszcze wymienić ??( strasznie mnie buja na boki to pewnie wina amortyzatorów prawda ??)



http://allegro.pl/amortyzatory-kayaba-p ... 23696.html

dzichad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 30 sie 2011, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - amortyzatory przód

Post autor: dzichad » 03 sty 2012, 22:15

hehehe nikt nigdy nie wymieniał amo na przodzie ?? w lancia kappa 2.0 20v 220 kucy ??

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - amortyzatory przód

Post autor: Polej » 03 sty 2012, 22:30

dzichad pisze:hehehe nikt nigdy nie wymieniał amo na przodzie ?? w lancia kappa 2.0 20v 220 kucy ??
Co tu dużo mówić...
Kayaba to dobra marka amortyzatorów, cena również wydaje się bardzo przystępna-jeśli rzeczywiście to jest pasujący amortyzator (wato przyglądnąć się staremu na wzór, lub używkom przed zakupem).

Odnośnie bujania, to większe prawdopodobieństwo, że sprężyny stały się już bardzo plastyczne, może to je trzeba zmienić lub poszukać sztywniejszych/dorobić , jeśli standardowa sztywność Ci nie odpowiada.
Pozdrawiam
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

dzichad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 30 sie 2011, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - amortyzatory przód

Post autor: dzichad » 03 sty 2012, 22:57

chodzi o to ze nawet jak ktoś szybciej obok mnie przejedzie to mnie buja to mogą być sprężyny ?? gdzie mogę kupić na przód do kappy nigdzie nie mogę znaleźć nowych może od innego autka pasują ??

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - amortyzatory przód

Post autor: stabraf » 03 sty 2012, 23:13

:link:

dzichad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 30 sie 2011, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - amortyzatory przód

Post autor: dzichad » 04 sty 2012, 14:01

dzięki bardzo ;) myślicie ze za ryzykować i najpierw sprężyny wymienić ?? a jak nie pomoże to potem amo ??? nie mogę tam dodać do koszyka to chyba oznacza ze brak towaru no nic może do kowala podjechać by dorobił

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - amortyzatory przód

Post autor: Polej » 04 sty 2012, 14:29

dzichad pisze:dzięki bardzo ;) myślicie ze za ryzykować i najpierw sprężyny wymienić ?? a jak nie pomoże to potem amo ??? nie mogę tam dodać do koszyka to chyba oznacza ze brak towaru no nic może do kowala podjechać by dorobił
A sprawdzałeś skuteczność amortyzatorów na ścieżce? Bez sensu wymieniać dobre amortyzatory by było..
A jeśli się potwierdzi, że są padnięte, to wymień je ze sprężynami, te są akurat tanie.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4015
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - amortyzatory przód

Post autor: volf » 04 sty 2012, 22:51

Od siebie napiszę, że kupiłem swoją kappę ze zużytymi przednimi amortyzatorami to właśnie prowadziła się nieciekawie. Przy większych prędkościach był problem ze stabilnością auta np przy zmianie pasa ruchu i powiem, że było to niebezpieczne. Można to było również wybadać na postoju, bujając auto. Po wymianie problem minął, choć założyłem używki, bo miałem problemy w tamtym czasie z zakupem nowych. Sprężyny zostały stare.
Osobiście zacząłbym od amortyzatorów. Kayaby szły na pierwszy montaż, więc możesz śmiało je kupować.

Nie wiem czy sam będziesz je wymieniał czy w warsztacie, ale jak u mechanika to bez problemu powinien zdiagnozować zużyte amortyzatory. Podpowiem też, że potrzeba konkretnych ścisków do sprężyn, bo trzeba je porządnie ścisnąć do wymiany amortyzatorów ;)
KAPPA TDS & JTD

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Kappa - amortyzatory przód

Post autor: skyblu » 06 sty 2012, 14:47

volf pisze:Od siebie napiszę, że kupiłem swoją kappę ze zużytymi przednimi amortyzatorami to właśnie prowadziła się nieciekawie. Przy większych prędkościach był problem ze stabilnością auta np przy zmianie pasa ruchu i powiem, że było to niebezpieczne. Można to było również wybadać na postoju, bujając auto. Po wymianie problem minął, choć założyłem używki, bo miałem problemy w tamtym czasie z zakupem nowych. Sprężyny zostały stare.
Osobiście zacząłbym od amortyzatorów. Kayaby szły na pierwszy montaż, więc możesz śmiało je kupować.

Nie wiem czy sam będziesz je wymieniał czy w warsztacie, ale jak u mechanika to bez problemu powinien zdiagnozować zużyte amortyzatory. Podpowiem też, że potrzeba konkretnych ścisków do sprężyn, bo trzeba je porządnie ścisnąć do wymiany amortyzatorów ;)
korzystając z tematu: problemów podczas zmian pasa nie ma, nie buja, ale! sworznie i silentbloki zmienione miesiąc temu, cukierków nie zmieniałem, łączniki raczej ok /50,000 pokonały i wyglądają że nie ma śladów luzu/
natomiast czy poduchy amortyzatorów mogą dawać stłumione odgłosy tłuczenia z przodu?
auto ma +500. amortyzatory sprawdzałem ok rok temu miały +80%, i zero śladu wycieku zakładając, że są olejowe i zepsute są zapocone....
pozdrawiam :D dzięki za odpowiedź
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”