Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: bassman » 18 lip 2011, 23:55

Witam.

Szukamy dla szwagra samochodu, Lybry SW i dlatego natrafiliśmy na samochód wystawiony przez wspomnianego Pana o nicku "malin351".
Wystawiona przez niego Lybra jest mocno podejrzanym egzemplarzem.
Może na tej aukcji wygląda obiecująco - dla niewprawnego oka - jednak na dwóch poprzednich aukcjach już nie jest taka piękna, a widać, że to ta sama.
Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że przy pierwszej rozmowie telefonicznej samochód był igła i w posiadaniu od zaledwie tygodnia... gotowy do oględzin w każdej chwili i do wjazdu na ścieżkę diagnostyczną w aso. Więc wizyta została umówiona na dzień następny (sobota 16.07.11r.). Gość miał przysłać sms'a z adresem... Przysłał adres dopiero w dniu następnym po ponagleniu przez telefon gdy już wsiadaliśmy do samochodu by jechać na oględziny.
Po przebyciu 1/3 drogi telefon zadzwonił i wspomniany Pan powiadomił nas, że samochodem będzie się można przejechać tylko po parkingu kilka metrów w tył i w przód, bo tam gdzie auto stoi, nie oddali mu kluczy od bramy...!
Więc zawróciliśmy.
Wieczorem zadzwoniłem, do niego z innego numeru i przedstawiłem się jako wieloletni użytkownik Lancii Lybry i poszukuję drugiej dla żony. Gadka zaczęła się od tego, że auto posiada od czterech dni, że dziś wymienił mechanik alternator i rozrusznik, że auto jest perfekcyjne, itd...
Po uświadomieniu go, że znam przeszłość samochodu z innych aukcji w zaparte szedł, że to inny samochód.
Samochodu nie wolno kupować z kilku powodów:
1. Nie od tego człowieka - niesłowny, kombinator, marny handlarzyna.
2. Z każdym telefonem jest nowszy - poczekajcie a kupicie salonowe auto.
3. Ma mnóstwo wad, które są widoczne na zdjęciach w poprzednich aukcjach, na ostatniej aukcji są zamaskowane.
4. Pierwsze zdjęcia pochodzą z 23.05.11r. a nie z przed tygodnia lub czterech dni.
5. Fotografie zdradzają, że samochód długo stał gdzie było mokro.
6. Na którejś z fotek widać jasne Kangoo ;) .

Żałuję, że nie widziałem samochodu z bliska, bo napisałbym coś więcej.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: maciej_ignys » 19 lip 2011, 0:03

Nie za bardzo rozumiem czego oczekiwałeś ?

Na fotkach widać że fotel kierowcy jest wytarty jak krocze rumuńskiej przydrożnej turystki czyli ma 300 - 350 tkm, a poza tym jest to 10 letnia Lancia (czytaj wynalazek) za 10 koła czyli 8 % swojej pierwotnej wartości.

Czyli że co ;) ?

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Re: Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: paśny » 19 lip 2011, 0:11

maciej_ignys pisze:Na fotkach widać że fotel kierowcy jest wytarty jak krocze rumuńskiej przydrożnej turystki czyli ma 300 - 350 tkm
Chyba nie widziałeś wytartej alkantary :D
Viva la macchina

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: maciej_ignys » 19 lip 2011, 0:13

paśny pisze:
maciej_ignys pisze:Na fotkach widać że fotel kierowcy jest wytarty jak krocze rumuńskiej przydrożnej turystki czyli ma 300 - 350 tkm
Chyba nie widziałeś wytartej alkantary :D
Widziałem, miałem Kappę z Włoch.

Ale silniki JTD wytrzymują i 700 stów więc pewnie można znaleźć gorszą :D

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: Kris » 19 lip 2011, 10:13

Nie wiem o co Wam chodzi. Przecież to nie jest auto od długoletniego właściciela pojazdu tylko od gostka, który zarabia na sprowadzaniu "perełek". Co jak co ale zawód sprzedawcy polega na niemówieniu całej prawdy, tylko na wyszczególnianiu tych informacji, które są zachęcające dla potencjalnego nabywcy. A to że kłamie to nie świadczy zbyt dobrze o nim. Jeśli się kupuje auto ściągnięte zza granicy od handlarza to nie należy go słuchać - jedynie co może o nim wiedzieć to to, jak te auto wyglądało w komisie u Turka, a nie sądzę, aby tą wiedzą chciał się dzielić :)
p.s. z tym stanem fotela wykraczacie poza temat postu :)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
Spxcompany
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1166
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:47
Skype: gg:3489385
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: Spxcompany » 19 lip 2011, 10:41

Jak dla mnie przebieg skręcony w dół o jakieś 100000, jak nie lepiej , no i zdrowo porysana w środeczku.
Pozdrawiam - Marcin
Obecnie: Lancia Musa 1,9MTJ 2005 PLATINO
Wcześniej: Lancia Lybra 1,9JTD 2003 Sedan
Ford Mondeo 2,5 V6 1997 Kombi
VW Golf III 1,4 1992 Hatchback

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: bassman » 20 lip 2011, 8:11

Temat miałby inny kontekst, gdybyśmy przez faceta nie stracili na marne całej soboty. Stan auta to rzecz gustu, często adekwatny do ceny, jednak tutaj dochodzi jeszcze fakt traktowania potencjalnego klienta... Pewnie jakbym tam dojechał i auto wrzucił do aso, kontekst byłby inny, polegający na subiektywnej opinii na temat stanu samochodu.
Jednak po tym zajściu wydaje mi się ważniejszy fakt kto to auto sprzedaje, bo generuje niepotrzebne koszty i stratę czasu.

Pozdrawiam.

SIWY155
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1048
Rejestracja: 28 kwie 2010, 7:22
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: SIWY155 » 20 lip 2011, 8:41

bassman pisze:Temat miałby inny kontekst, gdybyśmy przez faceta nie stracili na marne całej soboty. Stan auta to rzecz gustu, często adekwatny do ceny, jednak tutaj dochodzi jeszcze fakt traktowania potencjalnego klienta... Pewnie jakbym tam dojechał i auto wrzucił do aso, kontekst byłby inny, polegający na subiektywnej opinii na temat stanu samochodu.
Jednak po tym zajściu wydaje mi się ważniejszy fakt kto to auto sprzedaje, bo generuje niepotrzebne koszty i stratę czasu.

Pozdrawiam.
Tak to z handlarzami jest.
Były:Prisma 1600;Ypsilon m-jet 70KM; Kappa 2.0 20v Power Drive,Ypsilon FL m-jet 75 KM bi-colore,Lybra 1,8 sedan;Delta III Bi-colore 1,6 M-jet,Ypsilon FL m-jet 90 KM bi-colore DFN;[/b] Thesis 3,0 V6 24v z polskiego salonu, rodzinny democar na święta kościelne, państwowe i rodzinne, na zlot i do teściów - pod warunkiem, że nie padał deszcz ( przebieg 98698km);
Alfa :75 2.0 T.S. ; 145 1.6 T.S.; 155 Super 2.0 T.S.16v, Sport 1.8 T.S.16v LPG; 156 1.6 T.S. LPG, 2.0 T.S., 2.5 V6 24v;156 SW 1.8 T.S., 2.0 JTS; 166 3,0 Super ; 159 1,9 JTDm 16v
Fiat: Stilo Abarth, Punto II 1,2 8v, Panda 1,1 ; 1,2; 1,3 m-jet, Grande Punto 1,4 8v ;Punto Evo 1,3 m-jet 90 KM, Linea 1,4 T-jet,Sedici 1,6 16v 4x4 Emotion
Jest: Giulietta Sportiva 2,0 jtdm,Fiat Panda III 1,2

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: Marcin_D » 20 lip 2011, 11:40

Nie wiem czego się spodziewaliście - przecież to auto jest od handlarza z Płocka.

A ta alcantara na fotelach to nie jest tragiczna - ona może mieć ten przebieg (chociaż to akurat jest małoprawdopodobne).

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: Nat » 21 lip 2011, 14:33

Spxcompany pisze:jak dla mnie przebieg skręcony w dół o jakieś 100000, jak nie lepiej , no i zdrowo porysana w środeczku
W sumie - kogo obchodzi przebieg w 10 letnim aucie o nieznanej przeszłości?
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: wega » 21 lip 2011, 20:01

Marcin_D pisze:Nie wiem czego się spodziewaliście - przecież to auto jest od handlarza z Płocka.

I wszystko jasne :D

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: edym » 21 lip 2011, 20:35

ale najważniejsze, że ktoś pierwszy się zorientował i dał cynk. Teraz np jak mój kuzyn powie, że znalazł fajną (właśnie tą) i jedzie z kolegą oglądać to stanowczo mu odradzę i zaoszczędzi cały dzień i trochę nerwów.
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

Awatar użytkownika
kuba88
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 831
Rejestracja: 21 lut 2011, 22:34
Imię: Jakub
Lokalizacja: Mokre (Grudziądz)

Re: Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: kuba88 » 21 lip 2011, 20:43

Właściwie ktoś w okolicy mógłby z nudów obejrzec to autko i zdac dokładną relację na jego temat. Wtedy byłby pełny obraz bez niejasności.
Były: Mitsubishi Colt GLXi mk.3 1.5, Vw Golf III 1.4, Nissan Almera 1.4, Lancia Dedra 1.8, Audi 80 1.9TDI, Ford Transit mk.4, Mercedes Sprinter 213CDI, Renault Master 2.5D, Lancia Zeta 2.1TD,Fiat Stilo MW 1.9JTD
Obecne: VW Passat 1.9 TDI , Lancia Kappa 2.0 145 Km

Olsztynianie
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 206
Rejestracja: 15 cze 2011, 20:50
Imię: Kasia & Łukasz
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Samochody od "malin351" z allegro - ostrzegam.

Post autor: Olsztynianie » 21 lip 2011, 22:15

kuba88 pisze:Właściwie ktoś w okolicy mógłby z nudów obejrzec to autko i zdac dokładną relację na jego temat. Wtedy byłby pełny obraz bez niejasności.
Oglądałem 1 lub 2 sztuki u niego - szału nie ma, ale jak ktoś zauważył, czego chcieć od auta z roku 2001 za 10k? Jak nie widać, że coś ostro było grzebane to brać. Całe życie to loteria! : lol :

My jednak się nie skusiliśmy i chyba dobrze...
LYBRA SW Emblema, 2.4 20V Sto i więcej źrebaków - SreberkO z czarnym dachem

Było: UNO 1.4 - "Błękitna strzała"

Łukasz:"Między chcieć a mieć najczęściej stoi zapracować"
Kasia:"Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombi zombi zombi"

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”