Thesis - hamulec postojowy

LUKI82

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: LUKI82 » 01 lut 2013, 0:01

Jeśli w connect wyłączysz zaciąganie hamulca po zgaszeniu silnika będziesz mógł po odkręceniu śrub go zdjąć i założyć lecz jak będziesz chciał włożyć np. nowe klocki to nie dasz rady założyć zacisku. Zacisk bez uszkodzenia można cofnąć ale trzeba się sporo nakręcić tłoczkiem i delikatnie go wsuwac do momentu gdy poczujesz opór, potem znowu kręcisz i wciskasz. Wkręcać też nie można za długo bo śruba wypychająca może wypaść z gniazda tloczka więc jest to żmudna robota. Tą czynność trzeba tyle razy powtórzyć aż dasz radę założyć zacisk na nowe klocki. Gdy zacisk będzie już możliwy do włożenia należy wyregulować luz między tłoczkiem a klockami poprzez kręcenie tłoczkiem w przeciwnym kierunku. Tłoczek wkręca i wykręca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

gganyszek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2013, 23:36
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Radomsko

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: gganyszek » 01 lut 2013, 19:58

Czyli w menu conecta jest gdzieś taka opcja ze można go wyłączyć? Tylko z tymi moimi zaciskami to jest taki problem ze słychać jak działają tylko wcale hamulca nie zaciągają. Myslałem właśnie żeby je rozebrać i zobaczyć co je boli.

LUKI82

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: LUKI82 » 01 lut 2013, 20:28

Jest w connect jedynie wyłączenie zaciągania ręcznego na jedno zgaszenie silnika. Wchodzisz w opcję setup i na końcu masz automatic parking break czy jakoś tak :D .Musisz podświetlić i odhaczyć oraz zatwierdzić "OK"
Dziwne... czyli po zgaszeniu silnika zaciski słychać że zaciągają i jak masz auto na luzie to możesz je przepchnąć? A masz komunikat o błędzie ? Jeśli jest tak jak piszesz to radzę podjechać na examiner i poprosić o cofnięcie i wysunięcie elektrycznie tłoczków do końca kilka razy oraz potem o skalibrowanie. Jest jeszcze jedna możliwość że jak silnik kręci a nie wysuwa tłoczka to mogą być pęknięte paseczki wielorowkowe które przekazują obrót silniczków na zębatkę i śrubę popychającą tłoczek.
Zdejmij zaciski i spróbuj pokręcić tłoczkiem w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegara i ustaw półmilimetrowy - milimetrowy luz między tłoczkiem a klockami i zamocuj zaciski. Potem ponownie sprawdź czy po zaciągnięciu ręcznego koła są luźne.

gganyszek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2013, 23:36
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Radomsko

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: gganyszek » 01 lut 2013, 20:55

Tak mam komunikat o błędzie i jak samochód jest na luzie to można go przepchnąć. Zobaczę co i jak jest z tymi zaciskami ale podejrzewam ze w jednym jest zerwany pasek a drugim to się okaże. ostatni miałem jeszcze problem z odpalaniem i pojechałem pod komputer i okazało się ze walnięty jest czujnik położenia wału ale wymiana dopiero w poniedziałek. A z tym hamulcem to wyszły takie błędy ze prawy i lewy uszkodzony a do tego w lewym jeszcze jakieś niskie napięcie. cos mi się wydaje ze w tym menu conecta to jednorazowe odblokowanie hamulca było niemożliwe bo było takie jak za mgłą ale auto było w ruch i może tego jest przyczyna. w tym warsztacie mają komputer bosch kts 550 ciekawe czy tam mają taką opcje odsunięcia zacisków.

LUKI82

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: LUKI82 » 01 lut 2013, 21:09

Wyłączyć ręczny można jedynie na postoju, a co do czujnika poł. wału to zanim go wymienisz to sprawdź styki na kostce, oczyść i zobacz czy pomogło.

gganyszek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2013, 23:36
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Radomsko

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: gganyszek » 01 lut 2013, 23:30

Właśnie mogłem tak zrobić ale teraz auto stoi u mechanika i czeka do poniedziałku.

gganyszek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2013, 23:36
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Radomsko

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: gganyszek » 03 lut 2013, 17:37

Czy jest możliwość dokupienia samego paska do zacisku hamulca elektrycznego?

LUKI82

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: LUKI82 » 03 lut 2013, 20:30

Raczej nie, ale lepiej żebym się mylił i żebym został poprawiony przez bardziej zagłębionych w temacie.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: jjash » 04 lut 2013, 9:26

Hm, szukałem w eper i tam nie jest rozłożony na czynniki pierwsze zespół hamulca ręcznego. Trzeba może do serwisu?
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

gganyszek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2013, 23:36
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Radomsko

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: gganyszek » 05 lut 2013, 22:47

Właśnie o taki paseczek mi chodzi, jak mogę go nabyć

gganyszek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2013, 23:36
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Radomsko

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: gganyszek » 07 lut 2013, 20:32

Ponawiam pytanie do ARGENTA67 jak mogę nabyć taki paseczek.

gganyszek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2013, 23:36
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Radomsko

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: gganyszek » 08 lut 2013, 23:14

Panowie mam jeszcze jedno pytanie odnośnie hamulca postojowego.
Czy odciągnięcie examinerem klocków hamulcowych (odkręcam tylko silniczek od zacisku ) spowoduje jakąś awarie e czasie jazdy bez silniczka. Oczywiście jazda na nie wyregulowanym ręcznym z powodu braku tego silniczka.

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: szajbus » 10 lut 2013, 23:21

odciagnac mozesz sam podajac napiecie na kostke zacisku i bedzie swiecic P! i ! zapewne na desce ja to juz opracowalem bo sam regenerowalem silniczki i przekladnie i juz mi nic nie swieci na desce zadne P! i nie blokuje juz mi kółek przeczycilem nasmarowalem wszystko oblepiłem siliconem zeby prekniecia zakryc i jest swietnie

gganyszek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 22 sty 2013, 23:36
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Radomsko

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: gganyszek » 11 lut 2013, 22:30

Kolego a możesz mi dokładnie powiedzieć gdzie jest ta kostka żeby rozłączyć zacisk i wyciągnąć go na zewnątrz ?

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: szajbus » 12 lut 2013, 8:49

pod tapicerka bokczku bagaznika po lewej i po prawej regeneracje zacisku robilem sam i teraz działaja idealnie nasmarowene przeczyszczone nawet nie trzeba ich rozbierac ...tego nie wiedzilem i prierwszy otworzylem drugi juz nie wyczysclem go przez ta szczeline bo obudowy silniczków pękaja przez oring ktory rozpiera plastik a jest to spowodowane korozja aluminium wystarczy wyczyscic przemyc wd40 potem benzynka potem smar miedziany w sprayu i wszytko uszczelnić silikonem jesli chodzi o paski mozna je poszukac w sklepach specjalistycznych albo dorwac zacisk z passata i przerobić albo zalozyc zacisk z passata albo z jakiegos uzywanego przelozyc pasek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”