Kappa - zalana puszka bezpieczników/brak świateł

anyzraj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 15 wrz 2009, 0:53
Lokalizacja: Łódź

Kappa - zalana puszka bezpieczników/brak świateł

Post autor: anyzraj » 22 sty 2011, 23:00

Panie i Panowie,
zgodnie z zasadą-nadgorliwość gorsza od faszyzmu, dziś kupiłem spray do czyszczenia nawiewów, niestety nie zadziałałem wystarczająco sprawnie i spray częściowo prawidłowo wyfrunbąl przez kratki nawiewowe, a częściowo po przejściu w stan płynny zalał mi doszczętnie skrzynkę bezpieczników i trzy przekaźniki nad nią. Skutek-zniknęły kierunkowskazy, zniknęły światła przeciwmgielne, pozycyjne, mijania tylko tył i dwa stopy tył.
Puszkę bezpieczników wyjąłem, użyłem środka do czyszczenia otrzymanego od elektronika, zapsikałem skrzynkę bezpieczników, oba rozbieralne przekaźniki, wyjąłem wszystkie bezpieczniki, wysuszyłem wszystko dokładnie. Kierunkowskazy wróciły. nie żyje cały tył, poza wstecznym, wszystkie przeciwmgielne, mijania tył.
Co się mogło zdarzyć? gdzie szukać rozwiązania? pomóżcie proszę-jutro przede mną trasa 350km a uziemiłem auto-czy jest coś, co mogę zrobić, żeby zadziałało mi wszystko?
Czytałem o module IGE-czy mógł spalić się pod wpływem jakiegoś spięcia w bezpiecznikach? od razu dodam, ze żaden bezpiecznik się nie przepalił, komputer pokazał tylko błąd połączenia elektrycznego. Poza tym-wszystko w aucie działa, auto zapala, wentylator się włącza itd.

Od czego zacząć? przekaźniki pod maską? na zdrowy rozum-przy przepięciu spaliłby się bezpiecznik, czy mogło się stać całkiem inaczej? czy zielony przekaźnik w skrzynce bezpieczników jest odpowiedzialny za światła??
BARDZO PILNIE PROSZĘ O POMOC!!
z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 0:51 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pisownia - poprawilem

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kappa - zalana puszka bezpieczników/brak świateł

Post autor: goldixll » 23 sty 2011, 10:43

Według mnie idealnie do opisu pasuje moduł IGE, przykręcony jest obok bezpieczników więc także pewnie został zalany

Jaki masz moduł (czarny czy biały). Jak czarny to mogę podesłać ci do sprawdzenia mój stary (uszkodzone trzecie światło stopu), jak podmienisz to na 100 % będziesz wiedział czy twój moduł padł czy coś innego.

Pozdrawiam

anyzraj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 15 wrz 2009, 0:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - zalana puszka bezpieczników/brak świateł

Post autor: anyzraj » 23 sty 2011, 11:20

witaj, dzięki za odpowiedź,
wiem, który to moduł-mam biały-natomiast był on totalnie suchy w momencie, kiedy sytuacja się zdarzyła-ale to chyba o niczym nie świadczy, bo może po prostu dostał jakiegoś przepięcia itd.
Ile może kosztować taki biały moduł??
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 0:53 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Literówki - poprawiłem

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kappa - zalana puszka bezpieczników/brak świateł

Post autor: goldixll » 23 sty 2011, 11:27

anyzraj pisze:witaj, dzięki za odpowiedź,
wiem, który to moduł-mam biały-natomiast był on totalnie suchy w momencie, keidy sytuacja się zdarzyła-ale to chyba o niczym nie świadczy, bo może po prostu dostał jakiegoś przepięcia itd.
Ile może kosztować taki biały moduł??

Na allegro znalazłem o TAKI

Musisz poszukać, często pojawia się pod hasłami "skrzynka" "przekaźnik"itp

anyzraj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 15 wrz 2009, 0:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - zalana puszka bezpieczników/brak świateł

Post autor: anyzraj » 23 sty 2011, 11:31

do głowy by mi nie przyszło, ze moduł to skrzynka-bardzo dziękuję za pomoc!!!!!
a z ciekawości-każda kappa miała taki sam moduł-chodzi mi o kwestię rocznika-ale różnych pojemności-czy do 3.0 szedł inny niż np. do 2.0??

Bo rozumiem, ze jest ten biały-co steruje tylko dwoma stopami, a trzecie światło niezależnie i czarny-sterujący wszystkim i są nie zamienne-a co jeśli chodzi o roczniki? szukać po numerze??

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kappa - zalana puszka bezpieczników/brak świateł

Post autor: goldixll » 23 sty 2011, 11:33

anyzraj pisze:do głowy by mi nie przyszło, ze moduł to skrzynka-bardzo dziękuję za pomoc!!!!!
a z ciekawości-każda kappa miała taki sam moduł-chodzi mi o kwestię rocznika-ale różnych pojemności-czy do 3.0 szedł inny niż np. do 2.0??

Bo rozumiem, ze jest ten biały-co steruje tylko dwoma stopami, a trzecie światło niezależnie i czarny-sterujący wszystkim i są nie zamienne-a co jeśli chodzi o roczniki? szukać po numerze??
Pojemność silnika nie ma znaczenia. Jeśli masz u siebie biały to biały będzie pasować : ok2 : Czarny faktycznie obsługiwał jeszcze trzecie światło stopu : ok2 :

argenta67

Re: Kappa - zalana puszka bezpieczników/brak świateł

Post autor: argenta67 » 23 sty 2011, 11:43

Czarny i biały obsługuje te same funkcje, różnice są w komunikacji z info-centrem, ale to już inna bajka.

anyzraj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 15 wrz 2009, 0:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - zalana puszka bezpieczników/brak świateł

Post autor: anyzraj » 23 sty 2011, 11:51

czyli mając biały fabrycznie mogę założyć czarny??



wtyczki pasują? takie same są? nic się nie spali przez to, ze światło stop będzie jakby podwójnie obsługiwane??
Jeszcze jedno pytanie-w wewnętrznej skrzynce bezpieczników są trzy przekaźniki-mały prostokątny, zielony wysoki i czarny wysoki-jeden z nich to przerywacz od kierunków-ale który??
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 0:51 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączyłem posty

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kappa - zalana puszka bezpieczników/brak świateł

Post autor: goldixll » 23 sty 2011, 13:37

anyzraj pisze:wtyczki pasują? takie same są? nic sie nie spali przez to, ze światło stop będzie jakby podwójnie obsługiwane??
Jeszcze jedno pytanie-w wewnętrznej skrzynce bezpieczników są trzy przekaźniki-mały prostokątny, zielony wysoki i czarny wysoki-jeden z nich to przerywacz od kierunków-ale który??
Środkowy jest od kierunków

anyzraj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 15 wrz 2009, 0:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - zalana puszka bezpieczników/brak świateł

Post autor: anyzraj » 23 sty 2011, 16:19

Dziękuję wszystkim za pomoc-akcja była szybka-na allegro znalazłem skrzynkę bezpieczników, podjechałem do Pana, który sprzedawał ją, ma na placu drugą kappe-sprawdziłem IGE i okazało się, ze działa!!! Przełożyłem bezpieczniki, auto odpaliło i lecę na Kraków swoim!!!
Nigdy więcej czyszczenia nawiewów samodzielnie!!!!
Pozdrawiam i dzięki !
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 0:52 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pisownia - poprawilem

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - zalana puszka bezpieczników/brak świateł

Post autor: Borek » 05 sie 2012, 13:44

Odświeżę temat, bo objawy są podobne, chociaż przyczyna jest "samo przez się".

Dzisiaj postanowiłem się przejechać troszku po mieście rekreacyjnie, ale po ruszeniu zauważyłem informację o błędzie świateł stopu. Zaraz na parking i sprawdzamy. Wyszło na to, że nie świecą mi:
- pozycyjne przednie,
- pozycyjne tylne (wszystkie 4),
- przeciwmgłowe przód i tył,
- kontrolka od hamulca ręcznego (nie mryga P, ale świeci (!) jak zaciągnę, tak zawsze miałem),
- raz jak włączyłem zapłon to zaświeciła sie kontrolka ABS, ale zgasła po odpaleniu i już się nie świeci, układ chyba nadal działa.

Działają bez zarzutu:
- wszystkie stop (czyli dwa dolne i trzecie, te górne żaróki są jednowłóknowe więc one chyba tylko od pozycji są),
- mijania,
- drogowe,
- kierunkowskazy i awaryjne,
- oświetlenie wnętrza,
- (chyba) podświetlenie zegarów, muszę się o zmroku upewnić, ale przygasa infocenter i świeci się odometer jak przy włączonych lampach.
- parkingowe wszystkie.

Dodatkowo najpierw miałem info o błędzie świateł stopu, a teraz "jedynie" defective electrical connection.

Pytania moje - czy słusznie obstawiam winę IGE i czy ktoś z Wawy ma taki na sprawdzenie (i najlepiej na sprzedaż) taki moduł czarny? Sprawa dość pilna, bo mi wóz potrzebny niebawem. :/


Dodatkowo klima mi się chyba kręci (jest wahnięcie obrotów i to zresztą słychać, rurki się grzeją), ale nie chłodzi - z tym się już zgłoszę do Argenty, może będzie miał przy okazji coś na te światła.
Drop a gear and disappear!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”