Rozerwało butlę podczas jazdy

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Alan

Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: Alan » 18 lip 2010, 9:49

jestem zwolennikiem LPG,zawsze uważałem że to jest bardzo bezpieczne.A butla to już w ogóle stopień bezpieczeństwa milionpińcetstodziewińcet ale....


zdarzenie w Opolu,rozerwało butle lpg podczas jazdy...jestem co najmniej zdziwiony,to chyba pierwszy taki przypadek

Obrazek

Obrazek


jak pierdutło to wydmuchlo szybę i wnętrzności ... prowadząca pojazd cała... chyba więcej LPG nie zaloży

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: bargaw3181 » 18 lip 2010, 10:05

masakra.. No ja też bym się zraził do LPG :)
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: Polej » 18 lip 2010, 10:13

a będzie jakieś śledztwo/oględziny w tej sprawie? Bo jakaś przyczyna być musi..
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: bargaw3181 » 18 lip 2010, 10:14

No ja bym tego nie odpuścił. Takie szkody ktoś pokryć musi ...
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: Dudi » 18 lip 2010, 10:43

Może temp. nie wytrzymała :roll: ;)
Ja zawsze obawiałem się takiego czegoś ze strony LPG. Dlatego chyba nigdy nie będe miał tego w samochodzie.
A co się mogło stać, gdyby z tyłu siedziały dzieci :| :| :|
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Rafako

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: Rafako » 18 lip 2010, 10:49

Cóż, właśnie dlatego nasz nowy samochód będzie ekonomicznym dieslem...
Serdecznie pozdrawiam.

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: mike_d » 18 lip 2010, 10:54

A czy przypadkiem zamontowanie za dużego zbiornika do wnęki od koła tak się nie kończy? Zwykle montażyści zostawiają troche miejsca żeby właśnie takich wypadkach zbiornik miał się jak odkształcić. Tutaj naprężenie widać poszło od tyłu auta. U mnie w kapocie jest miejsce dookoła zbiornika.

Alan

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: Alan » 18 lip 2010, 10:59

nie mam zielonego pojęcia czy będzie śledztwo czy nie i pewnie sie tego nie dowiemy.Mam dwie hipotezy

1 wadliwy spaw

2 za duże cisnienie,przetankowane i upał

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: bargaw3181 » 18 lip 2010, 11:05

Co by to nie było daje obraz jak niebezpieczna może być butla z gazem...
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7281
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: faraon » 18 lip 2010, 11:08

Alan pisze:jestem zwolennikiem LPG,zawsze uważałem że to jest bardzo bezpieczne.A butla to już w ogóle stopień bezpieczeństwa milionpińcetstodziewińcet ale....
To rzeczywiście wyjątkowa sytuacja. Znane mi są procedury wykonania, kontroli, warunków dopuszczenia do eksploatacji, itd. butli gazowych do samochodów na etapie produkcji. Reżimy są naprawdę wyśrubowane i nikt ich nie lekceważy, bo stracić renomę na rynku jest bardzo łatwo /choćby polska firma STAKO znana w całym świecie/. Widziałem też ile taka butla (z gazem !!) potrafi wytrzymać /np. wjazd na nią kilkudziesięciotonowego ciągnika gąsienicowego/ - niewielkie zadrapania na butli, włożenie butli z gazem do żywego ognia /nie ogniska z kilku polan/ - i gaz się ulatniał (spalał) powoli przez zawór bezpieczeństwa (żadnego wybuchu). I nie ukrywam, od tego momentu stałem się zwolennikiem gazu, mam już trzeci samochód z takimi instalacjami, nigdy na nie nie narzekałam.
Sądzę :hmmm: że w sprawie wybuchu butli będą bardzo dokładne badania tego przypadku, aby nie miały one miejsca w przyszłości.
Pozdrawiam
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

argenta67

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: argenta67 » 18 lip 2010, 11:23

faraon pisze:
Alan pisze:jestem zwolennikiem LPG,zawsze uważałem że to jest bardzo bezpieczne.A butla to już w ogóle stopień bezpieczeństwa milionpińcetstodziewińcet ale....
To rzeczywiście wyjątkowa sytuacja. Znane mi są procedury wykonania, kontroli, warunków dopuszczenia do eksploatacji, itd. butli gazowych do samochodów na etapie produkcji. Reżimy są naprawdę wyśrubowane i nikt ich nie lekceważy, bo stracić renomę na rynku jest bardzo łatwo /choćby polska firma STAKO znana w całym świecie/. Widziałem też ile taka butla (z gazem !!) potrafi wytrzymać /np. wjazd na nią kilkudziesięciotonowego ciągnika gąsienicowego/ - niewielkie zadrapania na butli, włożenie butli z gazem do żywego ognia /nie ogniska z kilku polan/ - i gaz się ulatniał (spalał) powoli przez zawór bezpieczeństwa (żadnego wybuchu). I nie ukrywam, od tego momentu stałem się zwolennikiem gazu, mam już trzeci samochód z takimi instalacjami, nigdy na nie nie narzekałam.
Sądzę :hmmm: że w sprawie wybuchu butli będą bardzo dokładne badania tego przypadku, aby nie miały one miejsca w przyszłości.
Pozdrawiam
Pełna racja przedmówcy, taki wystrzał był spowodowany na pewno jakimś negatywnym działaniem człowieka.

Alan

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: Alan » 18 lip 2010, 11:54

jeśli się przyjrzeć,to mogło dojść do pęknięcia na spawie.Ciśnienie zrobiło swoje, Argenta znam przypadki gdzie właściciele demontowali pływaki i zabezpieczenia z wielozaworu bo wtedy więcej gazu wlazło....może i tym razem?

coś mi się zdaje że ten przypadek zaginie śmiercią naturalna wśród starych newsów lokalnego portalu...skrobnąłem dwa słowa na temat do Interii oni tam lubią pisać o pierdołach mniejszych lub większych więc może podchwycą temat

argenta67

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: argenta67 » 18 lip 2010, 12:19

Alan pisze:Argenta znam przypadki gdzie właściciele demontowali pływaki i zabezpieczenia z wielozaworu bo wtedy więcej gazu wlazło....może i tym razem?
I czy to nie jest negatywna ingerencja człowieka, bomba na zawołanie.

Alan

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: Alan » 18 lip 2010, 12:35

ja bym to nazwał bezmyślna ingerencja, LPG samo w sobie nie jest zagorzeniem, jak widać na załączonym przykładzie samochód nie uległ spaleniu ect więc nawet w przypadku takiego rozerwania butli... zakładam że pusta nie była jeśli nie ma ognia jest bezpiecznie....no prawie

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rozerwało butlę podczas jazdy

Post autor: Polej » 18 lip 2010, 12:44

wielkiego bum chyb anie było, a przynajmniej nie było zapłonu,tylko wybuch ciśnieniowy. Butla jest rozerwana, nie spalona, szyba wybita, nie spalona, w bagażniku przedmioty porozrzucane, a nie spalone. Znając życie taka sensacja po profesjonalnych oględzinach (nie gdybaniu) przestaje być sensacją, a wynika z niej jakaś nasza narodowa mądrość. Bo polaczek najmądrzejszy i najsprytniejszy, a po co kupować dobrą butle z homologacją, jak sąsiad ma na zbyciu starą za flaszke.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”