DEDRA1,9TD awaria układu hamulcowego- schemat blokowy

Awatar użytkownika
BlackTightJeans
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2010, 16:01
Lokalizacja: wawa

DEDRA1,9TD awaria układu hamulcowego- schemat blokowy

Post autor: BlackTightJeans » 05 lip 2010, 17:36

Katastrofa!
Mam wyciek z układu hamulcowego gdzieś na końcowym odcinku jak dwa przewody wchodzą miedzy zbiornik paliwa a podwozie ( stamtąd cieknie płyn hamulcowy- bardziej po prawej stronie zbiornika ) Potrzebuję schemat blokowy albo łopatologiczne wyjaśnienie budowy układu z fachowym określeniem elementów pośrednich abym wiedział co ewentualnie padło i co zamawiać!
Jakie zaciski mogą pasować z innych "fiatów" do LANCI Dedry 1,9TD 96r. i pozostałe elementy układu? Nigdzie nie mogę znaleźć części a jeśli są, to przez serwis- w cenie promu kosmicznego.
Jeśli ktoś zna średnicę przewodów to prosiłbym o podanie bo szykuje się też ich wymiana i chcę zamówić odpowiedni przekrój. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o info odnośnie usterki i co zostało uszkodzone.
Usterka nastąpiła na trasie przy prędkości ponad 100km/h ale na szczęście to było w nocy i zbiłem prędkość biegami.
Przy kupnie auta, tył w ogóle nie pracował- tylko przednie hamulce
Wcześniej miałem robiony lewy tylny zacisk i mechanik tak to zmontował, że nie zapiął mi do tego zacisku linki a z jedna podpięta linką ręczny działa bardzo słabo więc nawet ręcznym nie mogłem się ratować. Raczej spieprzył robotę i wymodził coś własnego bo przed oddaniem ręczny był sprawny- naprawiony własnoręcznie pół roku wcześniej. Jak to oglądałem to linka po prostu nie pasowała w gniazdo i zostawił ją swobodnie.
Jak widać z opisu to katastrofa bo co i rusz coś się sypie tak, że nie wiem za co się brać- nie nadążam usuwać jednej usterki a pojawia się następna- do tego "mercedesowskie" ceny a mi zależy na dobrym stanie technicznym pojazdu.
Doświadczonych i znających się na temacie proszę o radę w sprawie usterki jak i części mogących pasować do Dedry.
Dziś laweta i na warsztat. Jak mi się uda, zrobię fotki i rzucę na forum.

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Re: DEDRA1,9TD awaria układu hamulcowego- schemat blokowy

Post autor: Moglaj » 05 lip 2010, 22:43

Osobiscie polecam forum http://forum.tempra.org/" onclick="window.open(this.href);return false; bo jezeli nie wiesz duzo zamiennikow pasuje własnie od tipo/tempry niestety szczegółów na twoje pytania nie znam moze wiadomosci z ich forum cos Ci pomogą.

Awatar użytkownika
BlackTightJeans
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2010, 16:01
Lokalizacja: wawa

Re: DEDRA1,9TD awaria układu hamulcowego- schemat blokowy

Post autor: BlackTightJeans » 05 lip 2010, 23:48

OK. dzięki za info. Rzucę okiem jak wrócę do kraju.
Jak na razie ściągnięcie auta do warsztatu kosztowało mnie 250 PLN.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”