Nuova Delta - światło w bagażniku

s9123

Nuova Delta - światło w bagażniku

Post autor: s9123 » 02 mar 2006, 19:39

witam mam problem ze swiatlem w bagazniku tj.wlaczylo sie i swieci caly czas!ostatnio wlasnie rozladowalo mi akumulator bo nie wim ile czasu sie swieciło!jak zamykam bagaznik i dalej sie swieci gdzie jest jakis czujnik od tego i jak moge to przywrócic do normalnego stanu?

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Nuova Delta - światło w bagażniku

Post autor: romlen » 02 mar 2006, 21:52

Sądzę że przyczyna leży po stronie wyłącznika jaki odcina dopływ prądu po wciśnięciu. Gdzie w Delcie się takowy znajduje - koledzy "delciarze" z pewością powiedza. Wciśnij go palcem, zobacz czy światełko gaśnie, jeśli nie, to blaszki w środku są albo połamane albo na skutek iskry stopiły się ze sobą. Wyłącznik odcina masę, tak jak to ma miejsce w wyłącznikach w drzwiach.
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Nuova Delta - światło w bagażniku

Post autor: wujek » 02 mar 2006, 22:02

Witam,
Są też stosowane w Lanciach wyłączniki zamocowane w klapie bagażnika, pod obiciem. Zasada działania - rurka, dwa styki i metalowa kulka. Klapa do góry - kulka zwiera styki, klapa na dół - kulka przetacza się w drugi koniec rurki i rozłącza obwód. Czysta grawitacja w służbie bagażowej. :lol:
Pozdrawiam

Anonymous

Nuova Delta - światło w bagażniku

Post autor: Anonymous » 02 mar 2006, 22:15

Szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze o takim typie wyłącznika :wink: ,a co do problemu to jutro popatrze jak to u mnie jest rozwiazane może dowiem sie czegoś więcej o mojej Pani :D

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Nuova Delta - światło w bagażniku

Post autor: wujek » 02 mar 2006, 22:48

Witam,
Taki wyłącznik jest zastosowany w Themie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zaba156
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 135
Rejestracja: 12 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Nuova Delta - światło w bagażniku

Post autor: zaba156 » 03 mar 2006, 9:21

nie jestem na 100 % pewny (musze sprawdzic) ale w delcie wylacznik jest chyba w zamku bagaznika :)
Nuova Delta 1.6 8V LPG

Awatar użytkownika
Kmicic
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 208
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Nuova Delta - światło w bagażniku

Post autor: Kmicic » 04 mar 2006, 15:48

"zaba156" pisze:nie jestem na 100 % pewny (musze sprawdzic) ale w delcie wylacznik jest chyba w zamku bagaznika :)
Dokladnie.
Jest w zamku bagaznika. Jak sie zatrzasnie zamek palcem to lampka gasnie.
Powodzenia przy rozbieraniu klapy ;-)
Kmicic

s9123

Nuova Delta - światło w bagażniku

Post autor: s9123 » 05 mar 2006, 6:53

a wlasnie nie jest tak pieknie bo jak zamkne zamek palcem to sie nie wylacza...i co wy na to?

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Nuova Delta - światło w bagażniku

Post autor: Blash » 05 mar 2006, 9:26

dokładnie musisz sie dobrac do tego zamka u mnie w kappie miałem podobny objaw przy którym skończył sie aku na skutek ciągłego rozładowywania przez lampke , niestety nie byłem na tyle zdeterminowany aby rozebrac zamek wymontowałem żarówke a po pół roku jakos sie samo naprawiło:)

Awatar użytkownika
Kmicic
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 208
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Nuova Delta - światło w bagażniku

Post autor: Kmicic » 05 mar 2006, 22:57

"s9123" pisze:a wlasnie nie jest tak pieknie bo jak zamkne zamek palcem to sie nie wylacza...i co wy na to?
czyli popsul Ci sie ;-)
Kmicic

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”