Lybra - montaż zmieniarki

Awatar użytkownika
pawcio84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, 6:16
Imię: Paweł
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: pawcio84 » 26 lip 2011, 19:38

Akumulator odłączałem dwukrotnie. Niestety nie pomogło. Pod kierownicą? w którym miejscu? ja widziałem wtyczke pod skrzynka bezpieczników w kabinie. A gdzie idą te chinche?

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: markiz » 26 lip 2011, 21:53

pawcio84 pisze:Akumulator odłączałem dwukrotnie. Niestety nie pomogło. Pod kierownicą? w którym miejscu? ja widziałem wtyczke pod skrzynka bezpieczników w kabinie. A gdzie idą te chinche?
Czincze znajdziesz po lewej stronie tam gdzie jest navi i zmieniarka,jak jest :D . Wyciągnij od góry dwa czarne wciski-kołeczki i zdejmij zabudowę.
Wtedy wszystko jest odkryte i na pewno jak są to je zobaczysz.Nie wystrasz się, dolna część zabudowy przyklejona na rzep.Tak było u mnie,chyba oryginalnie.
Pod kierownicą są dwie wtyczki okrągłe,które trzeba połączyć jeżeli nie są połączone.
Jeżeli znalazłeś wtyczkę koło bezpieczników to drugą znajdziesz koło kolumny kierowniczej(jest tam zwinięta i schowana)Należy zdjąć osłonę nad pedałami (nie kojarzyć z ... :D ) odkręcając plastikowe nakrętki,wsadzić łeb i latarkę.Jeżeli jest to na pewno ją zobaczysz : ok2 :
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
pawcio84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, 6:16
Imię: Paweł
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: pawcio84 » 27 lip 2011, 6:41

markiz68 pisze:
pawcio84 pisze:Akumulator odłączałem dwukrotnie. Niestety nie pomogło. Pod kierownicą? w którym miejscu? ja widziałem wtyczke pod skrzynka bezpieczników w kabinie. A gdzie idą te chinche?
Czincze znajdziesz po lewej stronie tam gdzie jest navi i zmieniarka,jak jest :D . Wyciągnij od góry dwa czarne wciski-kołeczki i zdejmij zabudowę.
Wtedy wszystko jest odkryte i na pewno jak są to je zobaczysz.Nie wystrasz się, dolna część zabudowy przyklejona na rzep.Tak było u mnie,chyba oryginalnie.
Pod kierownicą są dwie wtyczki okrągłe,które trzeba połączyć jeżeli nie są połączone.
Jeżeli znalazłeś wtyczkę koło bezpieczników to drugą znajdziesz koło kolumny kierowniczej(jest tam zwinięta i schowana)Należy zdjąć osłonę nad pedałami (nie kojarzyć z ... :D ) odkręcając plastikowe nakrętki,wsadzić łeb i latarkę.Jeżeli jest to na pewno ją zobaczysz : ok2 :
OK dzieki za pomoc, poszukam tej drugiej i napisze jak postępy. Własnie chodziło mi o tą drugą, bo te w bagazniku znalazłem i tą pod bezpiecznikami tez.

Awatar użytkownika
pawcio84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, 6:16
Imię: Paweł
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: pawcio84 » 06 sie 2011, 16:07

pawcio84 pisze:
markiz68 pisze:
pawcio84 pisze:Akumulator odłączałem dwukrotnie. Niestety nie pomogło. Pod kierownicą? w którym miejscu? ja widziałem wtyczke pod skrzynka bezpieczników w kabinie. A gdzie idą te chinche?
Czincze znajdziesz po lewej stronie tam gdzie jest navi i zmieniarka,jak jest :D . Wyciągnij od góry dwa czarne wciski-kołeczki i zdejmij zabudowę.
Wtedy wszystko jest odkryte i na pewno jak są to je zobaczysz.Nie wystrasz się, dolna część zabudowy przyklejona na rzep.Tak było u mnie,chyba oryginalnie.
Pod kierownicą są dwie wtyczki okrągłe,które trzeba połączyć jeżeli nie są połączone.
Jeżeli znalazłeś wtyczkę koło bezpieczników to drugą znajdziesz koło kolumny kierowniczej(jest tam zwinięta i schowana)Należy zdjąć osłonę nad pedałami (nie kojarzyć z ... :D ) odkręcając plastikowe nakrętki,wsadzić łeb i latarkę.Jeżeli jest to na pewno ją zobaczysz : ok2 :
Kurde nadal nie moge namierzyc tej drugiej wtyczki. Namierzyłem tą pod bezpiecznikami gdzie odkręca sie te platikowe kołki, natomiast nie bardzo wiem gdzie szukać tej drugiej. Help... :(

Awatar użytkownika
Rutuś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2497
Rejestracja: 17 mar 2011, 22:44
Imię: Leszek
Lokalizacja: Warszawa-WJ

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: Rutuś » 06 sie 2011, 22:52

W mojej Lyberce nie było drugiej części przewodu zakupiłem go w sklepie fabrycznym w Bielsku-Białej i pamiętaj że płytkę wkłada się odwrotną stroną
jest Lancia Delta 1.6 2010 Alfa Romeo Mito 1.4 16V 2010 Alfa Romeo Giulietta 1.4 2011

była Lancia Lybra SW 1.9JTD 2003 Fiat Grande Punto 1.4 2005

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: markiz » 07 sie 2011, 0:20

pawcio84 pisze:
pawcio84 pisze:
markiz68 pisze:
pawcio84 pisze:Akumulator odłączałem dwukrotnie. Niestety nie pomogło. Pod kierownicą? w którym miejscu? ja widziałem wtyczke pod skrzynka bezpieczników w kabinie. A gdzie idą te chinche?
Czincze znajdziesz po lewej stronie tam gdzie jest navi i zmieniarka,jak jest :D . Wyciągnij od góry dwa czarne wciski-kołeczki i zdejmij zabudowę.
Wtedy wszystko jest odkryte i na pewno jak są to je zobaczysz.Nie wystrasz się, dolna część zabudowy przyklejona na rzep.Tak było u mnie,chyba oryginalnie.
Pod kierownicą są dwie wtyczki okrągłe,które trzeba połączyć jeżeli nie są połączone.
Jeżeli znalazłeś wtyczkę koło bezpieczników to drugą znajdziesz koło kolumny kierowniczej(jest tam zwinięta i schowana)Należy zdjąć osłonę nad pedałami (nie kojarzyć z ... :D ) odkręcając plastikowe nakrętki,wsadzić łeb i latarkę.Jeżeli jest to na pewno ją zobaczysz : ok2 :
Kurde nadal nie moge namierzyc tej drugiej wtyczki. Namierzyłem tą pod bezpiecznikami gdzie odkręca sie te platikowe kołki, natomiast nie bardzo wiem gdzie szukać tej drugiej. Help... :(
Przecież Ci napisałem: ,,koło kolumny.............."Jeżeli tam na pewno zaglądałeś,to wyciągnij radio i zobacz czy jest podpięta.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
pawcio84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, 6:16
Imię: Paweł
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: pawcio84 » 28 sie 2011, 7:43

Witam otóż wczoraj zabrałem sie za poszukiwania tego kabla pod pedałami. Szukałem chgyba ze 20 min z łbem w dole i latarką i nic. Jedyne co to gruba wiązka owinięta w plastikową osłonę. Zabrałem sie za wyciąganie ICS, odkręciłem wszystkie sróby niestety wyszedł do połowy (wysunął sie), nie chce ciągnąć na siłe bo pewnie z tyłu go kable trzymają. Miał ktos podobny problem?
Zastanawiam sie jeszcze nad jedną rzeczą, mam zmieniarke Sony T62, z niej wychodzą 1 gniazdo okrągłem którego połączenie juz znalazłem pod bezpiecznikami oraz 2chinche. Czy te chinche idą bezposrednio do ICS, czy po drodze jest jeszcze jakas przejściówa (a raczej powinna byc). Czytałem cos o miniISO. Zastanawia mnie to tez dlatego ze w zestawie ze zmieniarką otrzymałem tez kable jeden zakonczony okrągłą wtyczką (taki sam jak mam i się łączy pod bezpiecznikami) oraz drugi który na obu koncach zakonczony jest chinchami. Pomóżcie bo juz nie wiem co robić. A moze ta zmieniarka nie jest kompatybilna z ICS (mam wersje z Navi). Próbowałem juz ze 2 razy odłączac akumulator i nic. Nadal je....ny komunikat NO CD PLAYER. Płyte wkładam chyba dobrze, czyli odwrotnie niz nakazuje logika. Kasetka ze zmieniarki sie wysuwa wiec napiecie jest. Ale co dalej. HELP ... ???

Awatar użytkownika
pawcio84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, 6:16
Imię: Paweł
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: pawcio84 » 28 sie 2011, 16:18

Witam, dziś znów powalczyłem i udało mi sie wyciągnąć ICS. Wszystkie gniazda i kości są podpiete, nie ma nawet jednego wolnego gniazda gdzie by ewentualnie mozna było podpiąć kabel od zmieniarki. Wiec pewnie jest juz podpieta. Nadal ICS jej jednak nie widzi No Cd player. Ktos moze ma jakis pomysł co jeszcze moge zrobić. Czy ta zmieniarka Sony T62 która posiadam w ogóle jest kompatybilna?

Awatar użytkownika
pawcio84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, 6:16
Imię: Paweł
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: pawcio84 » 02 wrz 2011, 9:45

Witam, zaryzykowałem i zakupiłem inna zmieniarkę Becker 2660, niestety nadal kapa. No cd player. Juz nie mam pomysłu co robie nie tak. Pomoże ktoś??

tomaszkalek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 02 wrz 2011, 15:50
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: tomaszkalek » 02 wrz 2011, 16:13

Witajcie ..zakupiłem Lybre 1.6 w benzycnie ..fajne autko dobrze sięnim smiga .niestety nie mam w nim zmieniarki a z kast juz kurcze wyrosłem a nie bede córce podkradał fasolek czy coś ....wiec zapytam wprost jaka mam kupic zmieniarke do mojego kobbi aby była kompatybilna z tym fabrycznym sprzetem , po drugie jakiego kabla szukać do niej bo zazwyczaj nie ma zmieniarek uzywanych z kablami no i po trzecie gdzie takie ustrojstwo w miare tani kupić oczywiście sprawne.Prosże o pomoc bo mnie juz głowa peka od reklam w radiu :-)

tomaszkalek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 02 wrz 2011, 15:50
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra - RATUNKU !!! NIE MAM KABLA ISO DO PODŁACZENIA ZMIENIA

Post autor: tomaszkalek » 12 wrz 2011, 16:04

BRAKUJE MI KABLA OD RADIA DO TEGO PRZEWODU POD BEZPIECZNIKAMI ...MOŻE KTOŚ MA ALBO WIE GDZIE KUPIĆ W ROZSĄDNEJ CENIE BO INACZEJ BĘDĘ SKAZANY NA RADIO!!!

tomek

Jabluszko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 09 mar 2011, 11:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: Jabluszko » 13 wrz 2011, 13:05

W sieci znalazłem dokumentacje.
Pomyślałem i zrobiłem taki kabel - koszta 2 wtyczki + kabel + 4 bezpieczniki 10A :-) zanim ogarnąłem co robię źle.

googlaj za: MiniISO, 13 pin DIN
SM - Connettori.pdf <- wszystkie wtyczki/gniazdka w aucie. P20<->D96 (nie pamięta gdzie to było)


Tu jest opis dla BEZ NAVI (inna wtyczka okrągła!) http://www.clublybra.com/multimedia/Cav ... %20ICS.pdf
Z Navi jest więcej przewodów wykorzystanych i 3 wtyczki w radiu.


JM

Awatar użytkownika
pawcio84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, 6:16
Imię: Paweł
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: pawcio84 » 14 maja 2012, 7:16

Witam,

Nadal mam problem ze zmieniarką. Zmieniarka wysuwa kasetkę wiec napięcie dochodzi, wyciągałem ICSa i wszystkie gniazda są zapełnione, a wiec podłaczenie do icsa chyba jest. Natomiast nadal ISC nie widzi tej zmieniarki. Zmieniarka Sony CDX T62 (autko z Navi), próbowałem tez Beckera 2660 i nic. Zastanawia mnie gdzie dochodza 2 chinche sygnałe z bagażnika. Pod bezpiecznikami pod kierownica okragłe gniazdo (unilink) jest podpięte. Co jeszcze może być nie tak, czy ktoś wie jak to jest połaczone? Bo nie wiem gdzie powinny iść te 2 gniazda chinch które są w bagażniku (nominalnie wpinam je do zmieniarki), ale nie wiem gdzie one się dalej łączą.

Bo tak unilink idzie z bagaznika do kabiny gdzie łączy się z przedłużką unilink - iso, sa także 2 gniazda chinch które nie mam pojęcia gdzie dalej idą

PW

pääkäyttäjä

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: pääkäyttäjä » 04 cze 2012, 19:59

Ma ktoś jakiś pomysł, dlaczego zasobnik na CD się ze zmieniarki nie wysuwa? Mam Grundiga MCD36 i co bym nie zrobił, zasobnik zostaje w środku... zaznaczam, że instrukcje czytałem :lol:

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - montaż zmieniarki

Post autor: Kris » 05 cze 2012, 10:25

daghda pisze:Ma ktoś jakiś pomysł, dlaczego zasobnik na CD się ze zmieniarki nie wysuwa? Mam Grundiga MCD36 i co bym nie zrobił, zasobnik zostaje w środku... zaznaczam, że instrukcje czytałem :lol:
Wystarczy otworzyć klapkę i nacisnąć guziczek :)

A tak na serio to pewnie jakaś błahostka mechaniczna, może jakiś plastik się ukruszył. Jak co to po 20tym możesz podjechać do Gorzyc to obadamy :) Wcześniej jestem nad polskim morzem :)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”