Thesis - zawieszenie

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: Michael G » 26 maja 2010, 15:31

Kacperek Ale ona sliczna na tych felgach. Naprawdę rewelka : yesyes :

A ja własnie mam swoją w serwisie. Diureczki drogowe : beczy : Cały tył poszedł do piachu 2 spręzyny+ 2 x amory+ 2 łaczniki (ceny serwisowe 450 spręzynka, 1500 zł szt. amora, 100 zł szt łącznik- same części). Ja zmieściłem się w 2500 za wszystko bez robocizny. Ale to marna pociecha. Chociaż ostatnio kumpel serwisował zawieszenie w Audi A-4 i 6000 zł zostawił w serwisie.
Amorki tylne miały parwo zdechnąć bo od kupna nie wymieniałełem a poprzedni własciciel to do tych co dbają o takie rzeczy nie nalezał. Ale cała reszta padła na dziurze. A amorki skutecznie dobił cieżar auta+rozwalone sprężyny. .
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

kacprus82
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 42
Rejestracja: 11 mar 2010, 6:35
Lokalizacja: pruszków

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: kacprus82 » 27 maja 2010, 7:04

Częśći do Lanczusi nie są tak strasznie drogie jak do samochodów przereklamowanych typu Audi czy Bmw nie wspomne o Mercedesach które straciły już swoją niezawodność , a zarazem za porównywalne lub mniejsze pieniądze otrzymujesz auto które nie odbiega a nawet przewyższa komfortem ( szykiem) w/w samochody .

Pozdrawiam Kacper

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: jjash » 12 paź 2011, 23:32

Właśnie dzisiaj odebrałem od mojego mechanika Teresę - zrobił przednie zawieszenie - wkurzało bo już tłukło. Rozmontował, zrobił wahacze, tuleje, złożył. Obie strony przodu. I 1000zł skasował. Cena do przyjęcia. Ze wszystkim. Jestem zadowolony. I ta cisza na polskich drogach :)...bezcenna.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: edym » 13 paź 2011, 16:15

jjash pisze:Właśnie dzisiaj odebrałem od mojego mechanika Teresę - zrobił przednie zawieszenie - wkurzało bo już tłukło. Rozmontował, zrobił wahacze, tuleje, złożył. Obie strony przodu. I 1000zł skasował. Cena do przyjęcia. Ze wszystkim. Jestem zadowolony. I ta cisza na polskich drogach :)...bezcenna.

Napisz gdzie można tak dobrego mechanika znaleźć bo ja do mojego już nie mam siły! Każda naprawa zajmuje nie mniej niż miesiąc i oczywiście kosztuje odpowiednio..
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: jjash » 13 paź 2011, 16:45

No, przyznam, że to mój znajomy - nasze córki chodziły razem do szkoły podstawowej i nadal się przyjaźnią, nasze żony na ploty się czasem umówią, a że On mechanik, to i mojej stajni dogląda. Oczywiście nie robi elektroniki bo nie ma do tego sprzętu, ale sprawy silnikowe, zawieszenie i inne naprawy nie wymagające całej gamy układów scalonych to i owszem. Kiedyś mi serwisował fordy (explorer, mondeo i focus), teraz serwisuje lancie (lybrę i teresę). Zakład ma w Plewiskach w/obok Poznaniu. Nie wiem czy bierze dużo czy nie. Nigdy się nie targujemy o cenę. Nigdy też nie szukałem innego - tańszego. Ten mi odpowiada, robi rzetelnie i jakoś nie mam po co i nie muszę sprawdzać czy zrobił to o czym rozmawialiśmy. Teresę pierwszy raz na "ręce" widział i sam stwierdził, że bardziej skomplikowane niż lybra, ale sobie poradził. W końcu jest mechanikiem. Kto ma sobie z tym wozem poradzić jak nie On mechanik? A! facet ma dwa motory, serwisuje więc też znajomym jednoślady. I jakoś nikt nie narzeka. Ba, ruch w interesie jest. Dla mnie ok.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

daichi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 05 mar 2012, 2:02
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: daichi » 05 mar 2012, 2:17

Witam

Mam problem z Tesresą... Po wymianie sprężyn (jedna z nich była pęknięta) auto przypomina Citroena BX po zapakowaniu dwóch osób do tyłu nie wspominając już o bagażu. Z informacji zaczerpniętych z sieci dowiedziałem się, że w Thesisach ustawia się komputerowo twardość zawieszenia sky hook... Gdzie coś takiego mogę wykonać (najlepiej w Łodzi - Maredi niestety nie poradziło sobie z tym problemem, LT nie ma odpowiednich programów a i jakość usług już nie ta sama Tmin brak komputera...) Dodam może, że sky hook nie wyświetla żadnych błedów nie słychać stuków w zawieszeniu itp... jedyny problem to tak jak mówie auto przy dwóch dorosłych osobach z tyłu "siada"...

argenta67

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: argenta67 » 05 mar 2012, 6:16

daichi pisze:Witam

Mam problem z Tesresą... Po wymianie sprężyn (jedna z nich była pęknięta) auto przypomina Citroena BX po zapakowaniu dwóch osób do tyłu nie wspominając już o bagażu. Z informacji zaczerpniętych z sieci dowiedziałem się, że w Thesisach ustawia się komputerowo twardość zawieszenia sky hook... Gdzie coś takiego mogę wykonać (najlepiej w Łodzi - Maredi niestety nie poradziło sobie z tym problemem, LT nie ma odpowiednich programów a i jakość usług już nie ta sama Tmin brak komputera...) Dodam może, że sky hook nie wyświetla żadnych błedów nie słychać stuków w zawieszeniu itp... jedyny problem to tak jak mówie auto przy dwóch dorosłych osobach z tyłu "siada"...
Ja mam inne zdanie co do tego problemu ale ja jestem z Warszawy i powiem tyle, że z Łodzi też do mnie przyjeżdżają.

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: edym » 05 mar 2012, 9:12

argenta67 pisze: Ja mam inne zdanie co do tego problemu ale ja jestem z Warszawy i powiem tyle, że z Łodzi też do mnie przyjeżdżają.

A jakie masz zdanie odnośnie tego problemu ?
Pytam, bo też czeka mnie wymiana sprężyn i nie wiem czy chłopaki w Częstochowie kiedyś to robili..
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

daichi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 05 mar 2012, 2:02
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: daichi » 05 mar 2012, 16:25

Więc może podzielisz się swoim zdaniem na ten temat?

argenta67

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: argenta67 » 05 mar 2012, 18:12

Nie wiem co to znaczy podzielić się ja wiem jedno wymieniałem sprężyny w wielu autach i Thesis też i było tak jak potrzeba a jeśli ogrodnik to robił to widocznie słaby nawóz dorzucił :lol: :lol: :lol:

LUKI82

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: LUKI82 » 05 mar 2012, 18:41

Ja bym podejrzał gniazdo górne sprężyny czy jest tak samo czyli na tej samej wysokości jak w innej Thesis która stoi prawidłowo.Jeśli jest tak samo to sprężyny śmietnik-za miękkie.

daichi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 05 mar 2012, 2:02
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: daichi » 05 mar 2012, 19:23

hmmm wiec tak sprezyny byly wymienione dwa razy najpierw na wzmocnione - zakupione w LT ( po dwoch tygodniach wszystko siadlo wymienilem na sprezyny oryginalne nowe - efekt ten sam zaraz po wymianie...

LUKI82

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: LUKI82 » 05 mar 2012, 20:13

W Warszawie na ul. Koniecpolska jest gość Jacek Bogusławski który zajmuje się serwisowaniem Lancii, jak kupiłem Thesis w 2008 roku pierwszy raz pojechałem do niego na examiner i w trakcie rozmowy wspominał mi coś o trzech stopniach ustawienia amorków. Twierdził wtedy że domyślne ustawienie można zmienić na jedne z trzech stopni. Nigdy tego nie sprawdzałem i nie miałem z tym do czynienia więc nie mam pewności co do tej teorii i również nie serwisuję u niego mojego auta. Sprężyny też już wymieniałem bo również jedna z nich była pęknięta ale Thesis zawsze stała w miarę wysoko i po wymianie którą robiłem w spartańskich warunkach bo na lewarku i własnym podwórku uniosła się troszkę wyżej niż poprzednio.

daichi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 05 mar 2012, 2:02
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: daichi » 05 mar 2012, 20:43

a masz moze jakis nr telefonu do niego? latwiej by mi bylo sie z nim umowic aktualnie przebywam poza granicami naszego pieknego kraju i jak przyjezdzam to walcze z czasem :)
dokladnie tez o tym slyszalem ze programuje sie w 3 stopniach twardosc zawieszenia nie wiem tylko czy to cos zmieni i czy to akurat ten problem...

LUKI82

Re: Thesis - Zawieszenie

Post autor: LUKI82 » 05 mar 2012, 20:51

Info na PW.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”