Kappa - elektryka

jan126
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Olkusz

Kappa - elektryka

Post autor: jan126 » 01 mar 2010, 13:48

:x Hallo !
Dla wszystkich, jestem tutaj nowy dlatego sorry,jeśli to już oklepany temat, ale moja kappa,rozkaprysila się tz,rzuciła palenie,a zielona lampka świeci ciagłym światłem.Dlatego szukam schematu elektrycznego dla rocznika 97 z silnikem 2,4 benzyna.Czy ktoś może coś takiego ma?...

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Odp: Kappa - elektryka

Post autor: prezesjm » 01 mar 2010, 16:43

maila podaj to podeślę .

Awatar użytkownika
wpieriod
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:01
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Odp: Kappa - elektryka

Post autor: wpieriod » 01 mar 2010, 21:33

Spróbuj odpiąć całkowicie akumulator na 15 minut zarówno klemę ujemną jak i dodatnią. Następnie po ponownym podłączeniu akumulatora wyłącz z pilota alarm - lampka powinna zgasnąć( miałem taki sam problem po wyjęciu jednego z bezpieczników ze skrzynki znajdującej się w kabinie). W mojej Luci immo wraz z alarmem jest tak podłączone, że jak świeci zielona dioda to nie można odpalić silnika.
_____________________________________________
Karol
nie ma jak LANCIA:)
Luci K.V6 AUTOMAT, ur.1999, temperamentna i delikatna zarazem.

Awatar użytkownika
tadi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa

Re: Kappa - elektryka

Post autor: tadi » 02 mar 2010, 19:23

Witam mam pytanie z wiązane z immobilizerem a mianowicie dzisiaj wymieniłem stacyjkę łącznie z komputerem od immobilizera ,moje pytanie jak mam wyjęty kluczyk z zapłonu to dioda od immobilizera mruga a jak przekręcę zapłon to przestaje mrugać i świeci się na zielono cały czas ,nie mogę sprawdzić czy zapali bo mam zdemontowany rozrusznik bo jest w regeneracji , czy ta dioda gaśnie pozapalaniu silnika proszę odpowiedź

argenta67

Odp: Re: Kappa - elektryka

Post autor: argenta67 » 02 mar 2010, 19:52

tadi pisze:Witam mam pytanie z wiązane z immobilizerem a mianowicie dzisiaj wymieniłem stacyjkę łącznie z komputerem od immobilizera ,moje pytanie jak mam wyjęty kluczyk z zapłonu to dioda od immobilizera mruga a jak przekręcę zapłon to przestaje mrugać i świeci się na zielono cały czas ,nie mogę sprawdzić czy zapali bo mam zdemontowany rozrusznik bo jest w regeneracji , czy ta dioda gaśnie pozapalaniu silnika proszę odpowiedź
Coś tam wymieniasz a tego coś nie za bardzo można tak sobie wymieniać, kluczyk to pastylka immo, pętla stacyjki to sygnał do czytnika kodów i dopiero odpowiedz od komputera i jak mu pasuje to zapali a ta kontrolka to taki pomocnik ale nie zawsze prawdomówny, jak będziesz miał rozrusznik to się okaże czy jest ok.

Awatar użytkownika
tadi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa

Odp: Kappa - elektryka

Post autor: tadi » 02 mar 2010, 19:57

Dzięki jutro będę wiedział jak by co to będę pisał pozdrawiam

Awatar użytkownika
tadi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa

Re: Kappa - elektryka

Post autor: tadi » 03 mar 2010, 17:47

Wracam do tematu no i nie zapaliła kontrolka się nadal świeci ! zrobiłem manewr nie wiem czy dobry ale też nie pomógł a mianowicie roztłoczyłem a akumulator i podłączyłem swój immobilizer i swój komputer, podłączyłem klemy z myślą że na moim zadziała ,lecz się rozczarowałem dioda świeci na zielono i nic ,Macie jakiś pomysł

argenta67

Odp: Re: Kappa - elektryka

Post autor: argenta67 » 03 mar 2010, 18:05

tadi pisze:Wracam do tematu no i nie zapaliła kontrolka się nadal świeci ! zrobiłem manewr nie wiem czy dobry ale też nie pomógł a mianowicie roztłoczyłem a akumulator i podłączyłem swój immobilizer i swój komputer, podłączyłem klemy z myślą że na moim zadziała ,lecz się rozczarowałem dioda świeci na zielono i nic ,Macie jakiś pomysł
Co to znaczy swój komputer, swój immobilaiser :?: pisałem wcześniej, że to nie jest takie sobie proste, po co to zrobiłeś, stary komplet nie działał :?:

Awatar użytkownika
tadi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa

Re: Kappa - elektryka

Post autor: tadi » 03 mar 2010, 18:15

Już wszystko opisuje rozsypała mi się stacyjka a mianowicie przestała odbijać , wiec zamówiłem stacyjkę od gościa i on mi powiedział ze trzeba wymienić również komputer od immobilizera bo nie będzie działać wiec zamówiłem u niego to wszystko stacyjkę z kluczykiem z pierścieniem immobilizera i komputerem i teraz jestem w dupie

argenta67

Odp: Kappa - elektryka

Post autor: argenta67 » 03 mar 2010, 18:28

No to gratuluje pomysłu, jak się bierze od byle kogo to tak jest, masz wyjście takie, jeśli masz to co było w starym komplecie i mi dostarczysz wszystko łącznie z samochodem to mnie on posłucha.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Odp: Kappa - elektryka

Post autor: stabraf » 03 mar 2010, 18:30

Zamontuj stacyjkę od gościa resztę swoją i przełóż pastylkę (transponder) ,oraz elektronikę do centralnego ze swojego kluczyka do kluczyka od gościa.Powinno wsio zahulać.wcisnął Ci kit cobyś wsio od niego kupił :roll:

argenta67

Odp: Kappa - elektryka

Post autor: argenta67 » 03 mar 2010, 18:34

stabraf pisze:Zamontuj stacyjkę od gościa resztę swoją i przełóż pastylkę (transponder) ,oraz elektronikę do centralnego ze swojego kluczyka do kluczyka od gościa.Powinno wsio zahulać.wcisnął Ci kit cobyś wsio od niego kupił :roll:
Elektronika od c.z. nie ma nic wspólnego z immo.

Awatar użytkownika
tadi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa

Re: Kappa - elektryka

Post autor: tadi » 03 mar 2010, 18:35

Właśnie dzwoniłem do jednego elektryka dostałem na miary na niego do Płocka , I on powiedział mi to samo ze jego się posłucha tylko ta przyjemność ma mnie kosztować 300zł ,Ja obecnie jestem na działce po miedzy Płockiem a Warszawą laweta mnie czka

argenta67

Odp: Re: Kappa - elektryka

Post autor: argenta67 » 03 mar 2010, 18:45

tadi pisze:Właśnie dzwoniłem do jednego elektryka dostałem na miary na niego do Płocka , I on powiedział mi to samo ze jego się posłucha tylko ta przyjemność ma mnie kosztować 300zł ,Ja obecnie jestem na działce po miedzy Płockiem a Warszawą laweta mnie czka
W W-wie u mnie będzie taniej a i jeszcze jaki to silnik :?:
Kluczyk będzie ten sam co był wcześniej

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Odp: Kappa - elektryka

Post autor: stabraf » 04 mar 2010, 9:03

argenta67 pisze:
stabraf pisze:Zamontuj stacyjkę od gościa resztę swoją i przełóż pastylkę (transponder) ,oraz elektronikę do centralnego ze swojego kluczyka do kluczyka od gościa.Powinno wsio zahulać.wcisnął Ci kit cobyś wsio od niego kupił :roll:
Elektronika od c.z. nie ma nic wspólnego z immo.
Wiem wiem dobry człowieku ;) Chodziło mi o to aby zrobił to od razu coby nie było tematu "Kappa-po wymianie kluczyka nie zamyka mi się auto z pilota" : gafa : W takim przypadku musiałby jeszcze wymienić wkładki drzwi i bagażnika ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”