Delta II - problem z elektryką

mb_2
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:40
Lokalizacja: Gdańsk

Delta II - problem z elektryką

Post autor: mb_2 » 29 sty 2010, 23:38

Witam,

w dniu dzisiejszym podczas jazdy pojawił mi się problem z elektryką. Nagle zapaliła się kontrolka od bagażnika że jest otwarty oraz wskaźnik benzyny powędrował maksymalnie ku górze. Gdy zapalam światła przeciwmgłowe tylne to kontrolka od bagażnika gaśnie, podobnie się dzieje gdy wcisnę stop (chociaż nie zawsze). Pytanie teraz gdzie szukać rozwiązania tego problemu ? Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki są ok.

Auto :

Lancia Delta 1.6i.e. 8v, 75KM 1995rok. Wyposażenie : ABS, poduszka powietrzna, elektryczne szyby, światła przeciwmgłowe przód tył.

Pozdrawiam.

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lancia Delta II - problem z elektryką

Post autor: matias21 » 30 sty 2010, 0:11

jak masz możliwość zostaw w ciepłym garażu na jakiś czas możliwe, że wilgoć coś miesza, bo tak to raczej ciężko stwierdzić co jest nie tak możliwe że zegary też wariują.

Awatar użytkownika
Pavciu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Długołęka koło Wrocławia

Re: Lancia Delta II - problem z elektryką

Post autor: Pavciu » 31 sty 2010, 8:12

No niestety. Dopadła cię prawdopodobnie bolączka podnoszonej tylnej klapy - a mianowicie problem z przewodami które notorycznie są zginane i pewnie masz zdartą izolację. Zdejmij gumy, przesuń je wzdłuż przewodów i pooglądaj przewody. Przewody mają mały zapasik więz można je lekko pociągnąć (wyciągnąć). Nie jestem pewien czy czujnik poziomu paliwa ma coś z tym wspólnego bo ogólnie to i tak kiepsko wskazują poziom w Deltach - od czasu do czasu masz poprawną wartość.

mb_2
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:40
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Lancia Delta II - problem z elektryką

Post autor: mb_2 » 31 sty 2010, 13:35

Tak wiem że niestety w Deltach czujniki paliwa na wiele się nie zdają. Wczoraj zauważyłem że oprócz wyżej wymienionych problemów nie działa jeszcze tylna prawa pozycja, Ktoś wie jaka jest trasa tych przewodów ?

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Delta II - problem z elektryką

Post autor: matias21 » 31 sty 2010, 14:36

u mnie wskaźnik paliwa działa bez zarzutu od 3 lat jak mam auto, a i problemów z elektryką nie miałem żadnych poza nie działającym prędkościomierze, który sam sie naprawił :), kable idą z lewej strony za podsufitką tak mi sie wydaje, zresztą tak jak koledzy mówią zdejmij osłone gumową z bagażnika i będziesz widział.

TomaSsi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:06
Lokalizacja: Koszalin

Odp: Delta II - problem z elektryką

Post autor: TomaSsi » 31 sty 2010, 20:17

tez mi prawa strona pozycji nie swieci ;/ i wskaznik paliwa szaleje troche a co najlepsze mialem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”