Kappa - czujnik parkowania

Anonymous

Kappa - czujnik parkowania

Post autor: Anonymous » 05 sty 2006, 12:50

Witam wszystkich. Interesuje mnie czy w kappach był montowany czujnik parkowania fabrycznie. Jeśli nie to czy ktoś z was montoweł taki czujnik i gdzie go umiejscowił. Myślę o zakupie czujnika parkowania. Pozdrawiam

Kazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Puławy

Kappa - czujnik parkowania

Post autor: Kazik » 06 sty 2006, 6:18

W swojej Kappie zamontowałem zestaw czujników cofania Golden Eye. Cztery czujniki są zamontowane na tylnim zderzaku, centralka w bagażniku, a wyświetlacz przyklejony jest do tylniej półki bezpośrednio nad światłem cofania. Montaż wykonałem sam i zajął mi on ok.2 godzin ? zdjęcie tylniego zderzaka, wywiercenie dziur przeciągnięcie przewodów. Jeden z czujników powinienem poprawić bo patrzy mi za nisko, niestety na razie nie chciało mi się poprawiać.
Z zamontowanego zestawu byłem bardzo zadowolony, ale zimą go wyłączyłem jak były mrozy i duża wilgotność to czujniki piszczały mi non stop ? wiosną ponownie podłączę zasilanie do centralki. Każdemu polecam montaż naprawdę przydatna rzecz.

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - czujnik parkowania

Post autor: Roger7 » 06 sty 2006, 13:38

Na allegro jest spora oferta od najprostrzych za 90 pln, po takie z kamera za 900 pln. Normalnie można kupić za około 120-150 pln zestaw z 4 czujnikami z tyłu, podłączany do żarówki cofania, z wyświetlaczem (metry ,kierunek) i sygnałem dźwiękowym. Lepsze mają lusterko wsteczne z wyświetlaczem, więcej czujników (także z przodu) albo kolorowe, gadające monitorki.

Martwi mnie tylko, że trzeba wiercić w błotniku dziury na czujniki, no i prowadzenie tych wszystkich kabli z tyłu do deski rozdzielczej.
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”