papiery na instalacje gazowa

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
trk0
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kielce

papiery na instalacje gazowa

Post autor: trk0 » 14 maja 2009, 20:26

witam. mam pytanie, moze dziwne, ale musze sie upwenic. kupilem auto z instalacja gazowa, jednak byly wlasciciel nie ma zadnego dokumentu ani homologacji (przy poprzednim samochodzie mialem cos takiego i bylo potrzebne przy rejestracji i przy przegladzie). powiedzial, ze on niemial zadnego problemu przy rejestracji bo tez kupil w ten sposob ten samochod. instalacja jest juz w bita w dowod. kolega mi powiedzial, ze mozna gdzies zadzwonic i podac numer butli i oni przysylaja jakies papiery i kosztuje to malo. moze mi ktos podpowiedziec cos w tym temacie?

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: wega » 14 maja 2009, 20:37

W Katowicach bez papierów na butlę itd. nie przeszedł byś przeglądu.

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: Krzys » 14 maja 2009, 20:44

Nie musisz posiadać papierka potwierdzającego homologację. Nie powinieneś mieć problemu przy rejestracji i przeglądzie. Na przeglądzie gość spisze sobie tylko numery butli. Tak było u mnie.

Awatar użytkownika
bolek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 489
Rejestracja: 03 sie 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Olsztyn

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: bolek » 14 maja 2009, 20:58

Na przeglądzie jest potrzebne poświadczenie badania zbiornika, numer tego poświadczenia i numer zbiornika diagnosta wpisuje w swoje tabelki. Od chyba dwóch lat tak jest.

Duplikat tego dokumentu można zamówić w TDT.

>www.tdt.pl

Trzeba podać parametry zbiornika, numer homologacji itp. - wszystko to należy odczytać z tabliczki zbiornika.

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: Dziadek » 14 maja 2009, 21:30

Jutro Ci odpowiem ze 100% wiarygodnością zapytam na stacji kontroli pojazdów.
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

Awatar użytkownika
Swiety
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 882
Rejestracja: 27 lut 2006, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: Swiety » 14 maja 2009, 21:38

bolek pisze:Na przeglądzie jest potrzebne poświadczenie badania zbiornika, numer tego poświadczenia i numer zbiornika diagnosta wpisuje w swoje tabelki. Od chyba dwóch lat tak jest.

Duplikat tego dokumentu można zamówić w TDT.

>www.tdt.pl

Trzeba podać parametry zbiornika, numer homologacji itp. - wszystko to należy odczytać z tabliczki zbiornika.
dokładnie, bez tego papierka w krakowie nie podbiją przedlądu

marcoos_bpik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 267
Rejestracja: 17 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Włocławek

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: marcoos_bpik » 14 maja 2009, 22:59

Jeszcze ani razu nie pokazywalem papierow od gazu przy robieniu przegladu.
Nigdy mi jakos do glowy nie przyszlo, zeby je wziac jadac na przeglad (mam je w domu). To juz 3 samochod na gazie jaki mam, ale w tym sam zalozylem dopiero wiec jeszcze nie zdazylem robic przegladu.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5041
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: Bichoń » 15 maja 2009, 8:16

trk0 pisze: kupilem auto z instalacja gazowa, jednak byly wlasciciel nie ma zadnego dokumentu ani homologacji
Mialem podobna historie. U mnie skonczylo sie na wymianie butli na nowa, wiec ze wszystkimi papierami. Stara butla miala juz prawie 10 lat, wiec trzeba by ja bylo i tak legalizowac (badac) ponownie albo wymienic rok pozniej.
Z nowa butla i jej papierami oczywiscie nie ma problemow na przegladach - ale za kazdym razem na przegladzie chcieli odemnie te papiery.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: Marcin_D » 15 maja 2009, 14:15

Jeszcze nigdy w życiu nikt na przeglądzie nie wołał odemnie papierów na instlacje gazową, wbita w dowód to znaczy że jest ok.

Awatar użytkownika
Lancista
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 10 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: 21,020*E 52,259*N

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: Lancista » 15 maja 2009, 16:43

butla formalnie żyje 10 lat i oto im głównie chodzi, diagnosta może przeczytac termin końca homologacji z butli i to może mu wystarczyć.

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: Dziadek » 15 maja 2009, 16:49

Wbite w dowód rejestracyjny wystarczy,wszystko można wyczytać na zbiorniku gazu!Ci co żądają jakiś papierków mocno przeginają.
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

trk0
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: trk0 » 15 maja 2009, 20:24

no to widze, ze zdania sa podzielone i to mocno. narazie nic nie bede robil w tym temacie, pojde zarejestrowac auto w wydziale komunikacji i zobaczymy czy ktos cos bedzie mowil.

-- 17 Maj 2009, 10:33 --

mam jeszcze jedno pytanie. wiec jesli trzeba zglosci chec otrzymania duplikatu, to do kogo trzeba sie zglosic? do Transportowego Dozoru Technicznego, czy do producenta butli? kontaktowalem sie i z jedna instytucja i z druga i w TDT wydanie duplikatu wynosi 50 zlotych a u producenta 41. i teraz pytanie, co wybrac zeby nie placic dwa razy, tzn. czy papier od producenta bedzie cos wart, czy trzeba bedzie z nim jeszcze gdzies isc? i odwrtonie, czy dokument od TDT bedzie jednym wymaganym, czy bedzie do niego cos jeszcze potrzebne?
pozatym zauwazylem dopiero teraz, ze w dowodzie nie mam wbitaj masy wlasnej...... mozna tak wogole? 8-O

Awatar użytkownika
Swiety
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 882
Rejestracja: 27 lut 2006, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: Swiety » 20 maja 2009, 19:33

marcoos_bpik pisze:Jeszcze ani razu nie pokazywalem papierow od gazu przy robieniu przegladu.
Nigdy mi jakos do glowy nie przyszlo, zeby je wziac jadac na przeglad (mam je w domu). To juz 3 samochod na gazie jaki mam, ale w tym sam zalozylem dopiero wiec jeszcze nie zdazylem robic przegladu.
a ja robiłem przedlad 2 dni temu i chcieli ode mnie papiery na gaz.

wezuwiusz3
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 25
Rejestracja: 26 wrz 2009, 23:24
Lokalizacja: Pustyny

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: wezuwiusz3 » 27 wrz 2009, 0:42

Jak masz wbite w dowód to jak ci nie podbike przeglądu to po prostu jeć do konkurencji.Jego strata.Ja nigdy nie miałem na żadne auto papierów i nikt się nawet o nie nie pytał.

-- 27 Wrz 2009, 00:45 --

Certfikatu nikt ci nie zdubluje ,wydaje się go tylko raz w życiu i to dozywotnio na określoną butlę,na parownik nie ma takiego obowiązku.

-- 27 Wrz 2009, 00:52 --

To o czym piszesz to nie jest wydanie duplikatu na homologację ,ale zrobienie przeglądu tak jak sie go robi po okresie wygaśnięcia przeglądu producenckiego (10 lat),dostaniesz wówczas przegląd na jakieś 3-5 lat.Po mojemu to nie ma sensu.Jeć normalnie na przegląd a jak będą robić problemy to po prostu ich o......j.ciepłym porannym.

przemas81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2299
Rejestracja: 11 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Chojnice/Hünxe
Kontakt:

Odp: papiery na instalacje gazowa

Post autor: przemas81 » 01 paź 2009, 22:12

wezuwiusz3 pisze:Certfikatu nikt ci nie zdubluje ,wydaje się go tylko raz w życiu i to dozywotnio na określoną butlę
i tu zdziwienie bo wydają -producent butli go wydaje na twoja prośbe -mówissz że zagubiłes podajesz dane z butli i wystawiaja ci duplikat ważny od momentu produkcji butli-wiem bo sam widziałóem takie coś jak kumpel kupił auto bez homologacji butli a gaz był załozony nw aucie
nma przeglad nie trzeba iec homologacji-wbite w dowód przez urząd z data wystarczy-chyba że minie 10 lat od wbicie-tyle butla jest ważna co dalej nie wiem
Lancia Phedra 2.0 desel...Auto na codzien mojej zonki
Lancia Delta 2.0 turbo-moja zabawka-poki co w czesciach
Volvo xc 90- wół roboczy
Yamaha r1 RN09 plus FZR 600-moje
Aprilia rs125.....poczatki przygody z dwoma kolami mojej zonki

Byly kappy 2.4 lpg +2.4 tds,zeta 2.0 turbo,lybra 1.9 jtd

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”