Kappa - problemy z LPG

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
Maniek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 21 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - problemy z LPG

Post autor: Maniek » 22 gru 2004, 10:53

Witam wszystkich posiadaczy wspaniałych samochodów jakimi są Lancie!! Mam problem dotyczący LPG a mianowicie falowanie obrotów na biegu jałowym.Byłem w nie jednym warsztacie w Warszawie serwisującym gaz i nikt nie potrafił mi pomóc.Albo trafiłem na kiepskich mechaników po prostu :( Mam już Lancie od ponad roku i dalej męcze się z tym problemem.W zime to najbardziej sprawia problem bo jak nie jest rozgrzany optymalnie to tak falują obroty że potrafi zgasnąć :( Jeszcze prosiłbym o jedną pomoc dotyczącą wyboru najlepszych świec(Marka i oznaczenie) do silnika 2.4 na gazie. Z góry dziękuje za jakąkolwieg pomóc.Chętnie nawiązałbym kontakt z posiadaczem Lanci Kappy zamieszkałym w Warszawie.[/b]
Pozdrawiam

Mariusz z Warszawy.
Lancia Kappa 2.4 LX 98r (LPG)

502-535-995

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Problemy z LPG w Kappie 2.4

Post autor: tomek » 22 gru 2004, 11:40

1. Meczyc gazownikow, najprawdopodobniej jest cos z instalacja LPG aczkolwiek sprawdz gdzies stan swojej sondy lambda.
2.Swiece - ja uzywam NGK - model chyba BKR6EKC. http://www.ngkntk.de/?pl
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
sanchez
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 19 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - problemy z LPG

Post autor: sanchez » 22 gru 2004, 12:11

Ja tez mailem podobne objawy, ale teraz jest OK. Musza ci to wyregulowac. Wiem ze gazownicy maja w zwyczaju mowic "ze tak musi by, albo nic sie z tym nie da zrobic- ten typ tak ma", Nie daj sie zbyc. U mnie w koncu to wyregulowali, ale ten warsztat juz niestety nie istnieje.
A co do kontaktu z innymi lancistami, to otatnio w Wawie sa regularne spotkania co miesiac -zapraszamy.
k 2.4 - było i minęło.
??? ?? ?????? ,? ??????? ,?????? ??? ??????!

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - problemy z LPG

Post autor: Arek » 23 gru 2004, 9:46

Witaj Maniek. Ja wiele pisałem na temat zgazowania mojej Kapiszonki. Jeden z problemów to własnie falowanko, chociaż przyznam że zdazyło sie to kilka razy "tylko". Po regulacjach było ok. ale ..... taka sytuacja mnie wkurzała. Aha przy paru takich sytuacjach po zdjęciu swiec okazywało sie że elektrody były rozregulowane. Sadze ze podstawowy bład jaki zrobiłem to to że nie wysiliłem sie na zakup instalki z wtryskiem gazu.

Mysle tez że powinieneś sprawdzić stan zasyfienia silniczka krokowego.
Co do spotkań w Wawie to sa w miare regularne ok. 1 razu na 1,5 miecha. nastepne pewnie bedzie gdzieś na przełomie styczeń / luty. Patrz na Forum to zobaczysz.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”