Lybra - koszt wymiany stabilizatora

dudekken

Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: dudekken » 24 sty 2009, 16:23

Tuleje do stabilizatora na przód kuptakie (są trochę ciaśniejsze od tych w oryginalnym krztałcie, za to dłużej nie będą prosiły się o wymianę), a łączniki kup TRW. Połączenie tych elementów uciszy stuki na długo.

Co do tego twojego mechanika, to nie daj się naciągnąć na te jego banialuki i znajdź kogoś innego.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: Dudi » 24 sty 2009, 18:40

"darsto" pisze: A ja szczerze mówiąc, wnioskując po Waszych opiniach, bardziej wierzę temu co tutaj czytam, niż temu mechanikowi.
No to nie pozostaje Ci nic innego jak poszukać innego mechanika... :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

barth71
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 29 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: barth71 » 24 sty 2009, 21:20

Gumy stabilizatora rzeczywiście można kupić za 70zł komplet. Ja do swojej Lyberki kupilem w hurcie po 15 zł/szt. bo robi to nawet jakaś polska firma lub firma z jakimś kapitałem zagranicznym. W każdym razie w polsce. A firma nazywa sie TEDGUM i to jest ich strona : http://www.tedgum.pl/pl/katalog/LANCIA/ ... O-WEW.html
własnie z gumami do Lybry. Ważne jest jeszcze fi preta stabilizatora.
A wymiana, nie tragizujcie nie jest taka trudna i nic nie trzeba demontować popuszczac itp. Zdjecie kół, podnośnik kolumnowy dobre narzedzia i po kłopocie. A morał: auto zaprowadzic do mechanika bo inaczej owszem można sie usiepać :lol:

Awatar użytkownika
jonio
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Opole

Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: jonio » 24 sty 2009, 21:40

"Dudi" pisze:
"darsto" pisze: A ja szczerze mówiąc, wnioskując po Waszych opiniach, bardziej wierzę temu co tutaj czytam, niż temu mechanikowi.
No to nie pozostaje Ci nic innego jak poszukać innego mechanika... :roll:
Potwierdzam! przeprowadzałem tą operacje w serwisie w zeszłym tygodniu i za gumy zapłacilem ok 35z szt. + 90zł robocizna. Cisza jak makiem zasiał:)
LANCIA Lybra SW 1.9jtd 2000r, 105KM

darsto

Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: darsto » 26 sty 2009, 11:07

Wielkie dzięki za wszystkie rady i wskazówki. Gumy kupiłem za 70 zł za komplet do tego nowe łączniki i "nowy" mechanik, który chce około 150 zł za robociznę. Jestem w pełni usatysfakcjonowany :-)

darsto

Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: darsto » 29 sty 2009, 19:24

Kupiłem polecane gumy stabilizatora w cenie 35 zł/sztuka http://moto.allegro.pl/item530476507_gu ... lybra.html
Dudekken pisał że są ciaśniejsze od tych w oryginalnym kształcie, no i odnośnie kształtu mam pytanie. Porównuję sobie ten ich kształt z wszystkimi innymi na allegro i się zastanawiam czy to nie stanowi jakiejś przeszkody przy montażu? Te pozostałe są rozszerzane u dołu, a moje nie.

dudekken

Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: dudekken » 30 sty 2009, 4:47

"darsto" pisze:Kupiłem polecane gumy stabilizatora w cenie 35 zł/sztuka http://moto.allegro.pl/item530476507_gu ... lybra.html
Dudekken pisał że są ciaśniejsze od tych w oryginalnym kształcie, no i odnośnie kształtu mam pytanie. Porównuję sobie ten ich kształt z wszystkimi innymi na allegro i się zastanawiam czy to nie stanowi jakiejś przeszkody przy montażu? Te pozostałe są rozszerzane u dołu, a moje nie.
Sam takie założyłem, z montażem problemu nie ma żadnego i nie patrz na kształt, to ma działać a nie wyglądać.

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: trigo » 30 sty 2009, 10:45

przedwczoraj wymieniałem wahacze , drążki stabilizatora i gumy na stabilizatorze - czas wymiany tego wszystkiego 1 godzina koszt robocizny 100 zł koszty materiałowe : wahacz 140zł /szt , drążki 30 zł szt , gumki 20 zł kpl

mechanik wymienił gumy bez odkręcania sanek ; ilość odkręconych śrub i przykręconych z powrotem : 18 + 5 śrubek płyty wzmocnienia pod którym są schowane śruby mocujące gumę stabilizatora

nie wiem skąd niektórzy takie ceny biorą 8O
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: Marcin_D » 30 sty 2009, 11:32

No jak to skąd biorą - jeździsz Lancią przecież.
Mechanicy myślą że tymi samochodami jeżdżą jelenie i można ich naciagać (niejeden się taki trafił).
Jak wymieniałem rozrząd spytałem jednego mechanika - 1000zł z częściami - zacząłem się śmiać mu w twarz
spytałem swojego - zapłaciłem za wymianę 100zł, dałem swoje części (kupione u QLO) i wyniosło mnie 420zł.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
darecki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 277
Rejestracja: 02 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: SZCZECINEK

Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: darecki » 30 sty 2009, 15:16

"Marcin_D" pisze:No jak to skąd biorą - jeździsz Lancią przecież.
Mechanicy myślą że tymi samochodami jeżdżą jelenie i można ich naciagać (niejeden się taki trafił).
Jak wymieniałem rozrząd spytałem jednego mechanika - 1000zł z częściami - zacząłem się śmiać mu w twarz
spytałem swojego - zapłaciłem za wymianę 100zł, dałem swoje części (kupione u QLO) i wyniosło mnie 420zł.
No a mnie to samo + wymiana płynów, filtrów 500 ziła :D to są fachowcy znający sie na robocie : yesyes :
Były:
Lancia DEDRA 1.8 8V ROCZNIK:-)93
Lancia Lybra 2,4 JTD "ALBINOSKA" ALE PIĘKNA:) GG:1350750
Jest:
Lancia Thesis 2.4 JTD " Bordowa złośnica"

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: Marcin_D » 30 sty 2009, 15:31

No dokładnie, a nie zdziertusy, którzy jak zobaczą Lancia to cena x3.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
PitchBlack
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 25 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pabianice

Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: PitchBlack » 18 lut 2009, 16:58

Witam, a ja dzis dostalem odp. z serwisu fiata w łodzi na temat wymiany gum i łacznikow drążka:"Koszt wymiany gum i łączników drążka stabilizatora to około 330 zł + gumy i
łaczniki drążka. Przewidywany czas naprawy to około 4 godzin." Chcialem to zrobic w serwisie ale za tyle to podziekuje.

Ile kosztuje łacznik drążka (stabilizatora) i ile ich potrzeba (czy z tylu tez sa)?

Pozdrawiam
Pitch Black

Awatar użytkownika
michu509
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 98
Rejestracja: 04 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin/Frampol

Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: michu509 » 18 lut 2009, 21:40

Witam

Łącznik drążka stabilizatora ok 40 zł szt, z tyłu też są tylko że krótsze. Z przodu x2 i z tyłu też.
Lancia Lybra 2,4 JTD

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Odp: Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: kaeres » 06 cze 2009, 11:04

Łącznik stabilizatora Lybra przód oryginalny jest z tworzywa.
Czy te metalowe zamienniki są coś warte czy lepiej sobie oryginał sprawić ?

Awatar użytkownika
jaro1959
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 410
Rejestracja: 20 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Odp: Lybra - koszt wymiany stabilizatora

Post autor: jaro1959 » 06 cze 2009, 11:27

Podobno plastikowych się nie kupi. Ja założyłem metalowe jakiegoś polskiego producenta od Marei.
Płaciłem po 29 zł i 10 minut roboty. Resztę elementów przodu kupiłem TRW.
Lybra 1,9 jtd SW ,Ypsilon 1,1 , (wcześniej 14 szt. innej Włoszczyzny)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”